Декупаж меблів

By: Євген

dekup00

Можливо ви ніколи не захоплювались технікою декупажу і не практикувались в цьому напрямі, але напевно чули про неї. На всякий випадок нагадаємо, що декупаж, це декорування меблів, за допомогою різноманітних аплікацій, які можна вирізати з паперових серветок, шпалер чи паперу та приклеїти на поверхні меблів, що створить ілюзію художнього розмалювання. Закінчивши етап з розташуванням та приклеюванням оновлені поверхні вкривають лаком з метою надання їй блиску та тривкості. Для покращання меблів декором технікою декупажу можна використовувати найрізніші матеріали. Це може бути мереживо, будь-які малюнки на папері, серветках та шпалерах, будуть личити також тканини та шкіра.

За допомогою техніки декупажу можна достеменно перетворити старі та неоригінальні меблі.

Таким чином, по-перше – треба мати що оновлювати (ось той комод в куті, що давно вже милить око), по-друге засвоїти техніку декупажу, яку краще вивчати та практикувати крок за кроком, тоді ви зможете не тільки собі, а й друзям зі старого або занадто простого меблевого об’єкту справжню дизайнерську річ.

Наприклад, вивчимо цю техніку на прикладі того самого комоду, що в куточку. Будемо оклеювати його газетами, при тому слідуючи нашим рекомендаціям ви зможете справитися з будь якими меблями.

Спочатку підготуємо інструменти та матеріали. Нам знадобляться нарізані газети, дрібнозерниста шмергельна шкірка, спирт, ганчірки, герметик, яким заливають дірки, клей для купажу, або звичайний ПВА, пензлі-губки, прозора поліуртанова ґрунтовка або безкольоровий лак на акрилполіуретановій основі, три шкіряних смужки для виконання нових шухлядних ручок

Тепер – крок за кроком вивчаємо техніку.

КРОК 1. Декоруємо комод, наприклад, RAST за допомогою звичайних газет. Спочатку готуємо комод – ручки відкручуємо, герметиком заливаємо дірки від ручок (якщо плануємо змінити їх на нові), обробляємо поверхню дрібнозернистою шмергельною шкіркою, чистому комод ганчірками, які змочуємо у спирті, після чого витираємо його, щоб був сухий.

Цікаве відео: Фігурки з фанери для саду

КРОК 2. На поверхню комода наносимо пензликом-губкою декупажний клей, або ПВА. Газети для заклеювання комоду мають бути вогкими – тобто охайно зволожуємо їх водою. Далі – накладаємо газети на меблеву поверхню, розправляємо та розгладжуємо кожну з них, проводячи до країв від центру вологими руками. Зайві пузирі повітря виганяємо з-під газети валиком або губкою. Заклеєний таким чином комод має сохнути цілу ніч.

dekup01

КРОК 3. Зранку, коли комод висохне, на його поверхню наносимо безкольорову ґрунтовку або акрило-поліуретановий лак в чотири п’ять шарів. Між кожним нанесенням має пройти ціла година. Коли ґрунтовка висохне ручки можна встановити на місце, але можна змайструвати й оригінальні ручки зі шкіряних смужок, звернувши їх у петельку, та прикріпивши до верхнього краю кожної з шухляд.

Приймайте роботу! Оновлений ретро-комод готовий!