Для чого потрібна дренажна система / Системи
Будівництво та ремонт своїми руками
E-mail
uimcbiz@gmail.com

Для чого потрібна дренажна система


dren_sis0.jpg (133.87 Kb)

Навіть якщо фундамент влаштований з чітким дотриманням проекту та технології будівництва, вода що накопичується в рельєфі, в стані пошкодити вимощення, шар утеплювача, а з часом і безпосередньо фундамент. Крім того, в занадто вологому ґрунті досить складно виконувати ландшафтні роботи та зберігати льох від підтоплення. Котеджі, збудовані «на природі», мають бути обов’язково захищені ефективною системою дренажу для гарантії відсутності неприємностей при використанні як будівлі, так і території.

Роль дренажу – дієвий захист будівель від руйнівної дії ґрунтових вод. Дренаж дозволяє практично повністю запобігти підтопленню сокеля, він досить позитивно впливає й на саму ділянку,, який більше не підтоплюється, не перезволожується, не заболочується. Без дренажу термін будівельної конструкції може суттєво зменшитись, оскільки енергія морозного випинання та підтоплень швидше призведуть до руйнування. За допомогою же дренажу ґрунтові води приводяться до проектного рівня, а поверхові відводяться від будівля на безпечну відстань. Таким чином будинок з сокельним поверхом та прилеглою територією у селі будуть надійно захищені.

dren_sis1.jpg (85.82 Kb)

Конче необхідним є влаштування дренажу, якщо приміщення , що використовуються, знаходяться нижче рівня залягання води в ґрунті, або позначка чистої підлоги в льосі вище рівня ґрунтових вод не більш, ніж 0,5 метри, якщо у зоні капілярного зволоження знаходяться конструкції, які відрізняються специфічним волого-температурним режимом. Якщо приміщення, що використовуються, заглиблені ґрунт з глини чи суглинку, причому на ситуацію в цьому випадку не впливає рівень гуртових вод. Цей фактор також не відіграє ніякої ролі, якщо у подібних ґрунтах технічні приміщення розташовані глибше, ніж 1,5 метра.

Необхідність облаштування дренажної системи визначає рівень ґрунтових вод, тому вона обов’язково встановляється, якщо фундамент розташовується за планом поряд з водоносним шаром. Впоратись з заболоченістю та перешкодами для зростання рослин можна за допомогою дренажу, але, якщо у вас суха ділянка, на якій не помічено зайвої води навіть при повені, можливо, вам поталанило та дренаж облаштовувати не треба.

Досить приблизно можна і самостійно визначити рівень ґрунтових вод, для чого спостерігають за рівнем води у сусідніх криницях та відраховуючи бетонні кільця. Не зайвим буде и спостерігати за рівнем води у водоймищах, що розташовані поряд з ділянкою. Робити ці спостереження краще в кінці липня та на початку серпня.

Досить складно виконувати ладшафтні роботи та працювати з рослинами при перезволоженні ділянки. Якщо не зробити на такій площі системи дренажу у яблунь, наприклад, може почати гнити коріння, і досягнути різнобарвності вашої флори буде дуже важко. Але і влаштовувати дренаж постфактум, коли вже збудована хата, висаджені газони та облаштовані доріжки – вдвічі тяжча, дорожча та складніша робота. Якщо ви ще не почали будівництва, обов’язково треба визначити надмірну зволоженість ґрунту та необхідність робіт з влаштування дренажу, та якщо така потреба є – першим ділом зайнятися саме цим. Але точно визначити подібні характеристики вашої ділянки можливо лише за допомогою геологічних досліджень.

Дивіться відео ідеї меблів з дерев’яних піддонів своїми руками

Необхідність подібних затрат на геологічні дослідження диктується ще й тим, що існує декілька типів ґрунтів, та для кожного з них потрібен світ ти та метод дренажу. Не треба користуватися аналогіями з сусідами, тому що навіть на сусідніх ділянках устрій ґрунтів та розташування шарів можуть суттєво відрізнятися. Повинна бути складена геологічна карта саме вашої ділянки!

dren_sis2.jpg (80.15 Kb)

Таке дослідження необхідне для визначення фізико-механічних властивостей ґрунту та його геологічних складових, джерел живлення ґрунтових вод, глибини розташування водоносних шарів (глибина фундаменту повинна співвідноситись з рівнем грунтових вод). Крім того, буде виявлений тип водоносного шару – напірний чи безнапірний та наявність водонепрохідних шарів. Якщо при високому рівні ґрунтових вод існує верхній водонепрохідний шар, то він може добряче стримувати ґрунтові води. Тобто, відмовившись від надмірного заглиблення фундаменту і не порушуючи водонепрохідний шар, можна захистити фундамент від агресивного впливу ґрунтових вод. Визнається також фільтрувальні властивості та гранулометричний склад шарів піску. Ці результати є суттєвими при розрахунку необхідності дренажу, його типу, ланшафтного плану та плану будинку. При цьому вірогідність виносу піску, що призводить до осідання опорних конструкцій будівлі, буде найменшою.

Якщо дренажна система запроектована з урахуванням геологічних досліджень, перезволоження території буде відвернуте, а підземні конструкції будівлі – надійно захищені.Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!

 

➡ Приват 4149629353047269

➡ Monobank: 4441114410047144

➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com

➡ Patreon https://www.patreon.com/uimc

 

Дякуємо!

 
Дизайн маленької кухні. 60 іде...

08 Mar 2023 ,fersht
Навіть маленька кухня може бути затишною, фу...

Тераса. 50 Ідей

08 Mar 2023 ,fersht
Зручна тераса забезпечить вам затишний відпо...

Дизайн інтер'єру ванної кімнат...

11 Nov 2022 ,fersht
Ванна кімната є найменшим приміщенням в буди...

Тераса. 50 Ідей

08 Mar 2023 ,fersht
Зручна тераса забезпечить вам затишний відпо...

Ландшафтний дизайн подвір'я. І...

08 Mar 2023 ,fersht
Побудувавши будинок, гараж, альтанку на діля...

Простір під сходами - функціон...

08 Mar 2023 ,fersht
Правильно використаний простір під сходами д...

Дизайн маленької кухні. 60 іде...

08 Mar 2023 ,fersht
Навіть маленька кухня може бути затишною, фу...

Дизайн великої кухні в світлих...

11 Nov 2022 ,fersht
Всім власникам великого кухонного простору п...

Камін в інтер'єрі. 100 ідей

11 Nov 2022 ,fersht
Камін в інтер’єрі будинку завжди викликав ві...
SuperDim.info
Супер дім
Корисні поради, як самому зробити ремонт квартири чи як побудувати будинок своїми руками. Відео, Ідеї, поради, майстер-класи з будівництва та ремонту, огляди будівельних матеріалів і нових технологій.
Важливо
Просимо читачів порталу ознайомитись з умовами користування ресурсом.
Правила сайту
Контакти
Для зв'язку з нами Ви можете скористатися e-mail:
up