Готуємо систему опалення до зими: перевірка котла / Системи
Будівництво та ремонт своїми руками
E-mail
uimcbiz@gmail.com

Готуємо систему опалення до зими: перевірка котла


sisopalkotl0.jpg (27.79 Kb)

Оцінюємо стан котла

Уважно оглядають стан пристрою. Ніяких тріщин, забоїв або інших серйозних пошкоджень тут не має бути. Якщо вони все ж є, котел запускати не можна. У цьому випадку звертаються до сервісної служби, адже самостійно такі пошкодження не виправляють. Дрібні подряпини – то виключення, які не впливають на роботу обладнання.

Чистимо камеру згоряння

Опалювальні прилади потребують щорічного технічного обслуговування. Наприклад, слід звертати увагу на стан камери згоряння у твердопаливних та газових котлах. При експлуатації на її стінках осідає товстий шар сажі та деревного дьогтю, що помітно знижує ККД агрегату, а це додаткові витрати на опалення.

Для чищення використовують спеціальну щітку та сучасні хімічні засоби (наприклад, фірми «Фаух»).

sisopalkotl1.jpg (58.86 Kb)

Перед початком робіт обов’язково відключають подачу газу в котел та зливають теплоносій (воду).

Промиваємо теплообмінник

Теплообмінник, це те, що ще називають «змійовик», він зроблений з міді та поміщається в паростях тонких металевих пластин. Зовні це нагадує автомобільний радіатор та потрібне для нагрівання води, що циркулює по трубах. Теплообмінник є обов’язковим елементом будь-якого котла. При використанні водопровідної води кожні 3-5 років в ньому накопичується накип, який суттєво знижує ефективність опалювальної системи. З часом вона, навіть, може вийти з ладу. Є повір’я, що промивкою теплообмінника мають займатися лише фахівці, але це досить дороге задоволення.

Тому, цей забобон можна обійти та відчистити змійовик самостійно, це не так складно. Для цього заливають в нього звичайний засіб для чищення накипу у чайниках та прасках – весь накопичений бруд та вапняні відкладення будуть швидко вичищені.

Зовні пристрій чистити краще за допомогою змивача високого тиску. Вдома він навряд чи є, а ось на найближчий автомийці є обов’язково, і коштує це недорого.

sisopalkotl2.jpg (94.28 Kb)

Перевіряємо тягу

Порушення тяги у димовому каналі свідчить про його пошкодження або засмічення. Такий дефект може призвести до отруєння чадним газом, то відношення до цього має біти серйозним. Якщо ж тяга в нормі, додатково обслуговувати димохід не треба. Таку перевірку слід проводити не рідше ніж раз на рік перед опалювальним сезоном.

Для цього береться смужка паперу, підпалюється та підноситься до камери згоряння. Якщо тяга нормальна – полум’я буде направлене у бік топки. Якщо ж вогонь відхиляється у інший бік – димохід треба чистити або ремонтувати.

Пробний пуск газового котла

Після перевірки та заповнення трубопроводів здійснюють пробний пуск системи. Запускають циркуляційну помпу та вмикають котел, поставивши терморегулятор на сорок градусів. Чекають близько години та перевіряють, чи нагрілися радіатори у кімнатах.

Нагрівання має бути здійснюватися по всій площині радіатора. Якщо радіатор нагрівся лише на половину, це означає, що у ньому є повітря, накип або сміття, яке випадково залишилось при монтажі. У першому випадку пристрій продувають та заново заповнюють водою, а в другому промивають.

Якщо недоліків не виявлено, котел перемикають на 65 градусів та залишають працювати ще три-чотири години. Впевнившись у рівномірному нагріванні всіх радіаторів, систему відключають та воду зливають.



Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!

 

➡ Приват 4149629353047269

➡ Monobank: 4441114410047144

➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com

➡ Patreon https://www.patreon.com/uimc

 

Дякуємо!

 



Підтримайте SuperDim.info! Become a Patron!



Дизайн маленької кухні. 60 іде...

03 Jun 2022 ,fersht
Навіть маленька кухня може бути затишною, фу...

Дизайн інтер'єру ванної кімнат...

30 Dec 2021 ,fersht
Ванна кімната є найменшим приміщенням в буди...

Тераса. 50 Ідей

14 Feb 2022 ,fersht
Зручна тераса забезпечить вам затишний відпо...

Дизайн сходів в будинку. Всі в...

03 Jun 2022 ,orest
Сходи на другий поверх, підберіть який тип ва...

Дизайн металевих сходів до буд...

03 Jun 2022 ,orest
Перед тим як будувати зовнішні сходи з вулиці...

Як зробити дерев’яні сходи в б...

03 Jun 2022 ,orest
Дерев'яні сходи в будинку показуємо як зробит...

Дизайн дитячої кімнати для дво...

03 Jun 2022 ,fersht
Дуже часто трапляється так, що дівчинка та х...

Сходи до будинку своїми руками...

03 Jun 2022 ,konsol
Надворі найбільш підходящим варіантом для схо...

Дерев’яні та плетені огорожі д...

03 Jun 2022 ,konsol
Привабливі огорожі для клумб, виготовлені з д...
SuperDim.info
Супер дім
Корисні поради, як самому зробити ремонт квартири чи як побудувати будинок своїми руками. Відео, Ідеї, поради, майстер-класи з будівництва та ремонту, огляди будівельних матеріалів і нових технологій.
Важливо
Просимо читачів порталу ознайомитись з умовами користування ресурсом.
Правила сайту
Контакти
Для зв'язку з нами Ви можете скористатися e-mail:
up