Готуємо систему опалення до зими: трубопроводи / Системи
Будівництво та ремонт своїми руками
E-mail
uimcbiz@gmail.com

Готуємо систему опалення до зими: трубопроводи


sisopalzim0.jpg (72.58 Kb)

Про справність елементів системи опалення заміського будинку слід піклуватись заздалегідь. Профілактичні роботи багато часу не заберуть, особливого досвіду та спеціальних знань там теж не потрібно.

Наповнюємо систему

У систему відкритого типу (зі звичайною циркуляцією), невеличкими порціями наливають воду крізь розширювальний бачок. Бажано, щоб вода була дистильованою. Після кожної порції треба зробити коротку паузу, очікуючи, доки з труб вийде повітря, що витісняється водою. Операцію припиняють, коли бачок заповниться на дві третини.

sisopalzim1.jpg (85.12 Kb)

Системузакритого типу (з примусовою циркуляцією) можна заповнювати по різному: крізь спеціальний зливний або наливний кран, або (коли система напряму з’єднана з водогоном) після відкриття крану в нижній точці трубопроводу. Перестають наливати воду після того, як манометр покаже тиск у 1,5-2 бари.

sisopalzim2.jpg (56.12 Kb)

В деяких закритих системах замість води використовують антифриз, коли взимку будинок експлуатують не постійно, а лише час від часу. Нагнітання антифризу здійснюють через наливний кран за допомогою ручної або електричної помпи.

Ще одним методом перевірки системи є опресування: в наповненому опалювальному контурі за допомогою компресору створюють зайвинний тиску 4-5 атм, завдяки якому і проявляються всі приховані дефекти.

Продуваємо труби

Після заповнення труб слід випустити з системи повітря. Для цього на всіх радіаторах відкривають крани і повітря буде виходити з них з характерним звуком. Коли з кранів почне капати вода, крани закривають.

sisopalzim3.jpg (55.13 Kb)

Якщо в системі є циркуляційна помпа, є сенс також продути і її. Для цього відкручують відповідний гвинт та чекають, доки не вийде все повітря. Далі гвинт закручують та запускають помпу на декілька хвилин, після чого повторюють все спочатку. Тепер при відкручуванні гвинта має піти вода, якщо так, то повітря немає. Далі додають воду чи інший теплоносій та вирівнюють тиск. Спостерігають за манометром. Якщо тиск стабільний – протікань немає. Якщо ж він знижується – десь є протікання.

sisopalzim4.jpg (60.81 Kb)

Шукаємо протікання

Зазвичай причиною протікань є пошкодження ущільнювачів або розгерметизація кранів. Уважно перевіряють всі запірні елементи та стикувальні вузли системи. Якщо виникає необхідність – пошкоджені деталі заміняють на нові, але перед тим спускають воду. По завершенні робіт знову наповнюють труби та піднімають тиск до потрібних значень. Ще раз перевіряють показання манометруВам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!

 

➡ Приват 4149629353047269

➡ Monobank: 4441114410047144

➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com

➡ Patreon https://www.patreon.com/uimc

 

Дякуємо!

 Підтримайте SuperDim.info! Become a Patron!Дизайн маленької кухні. 60 іде...

03 Jun 2022 ,fersht
Навіть маленька кухня може бути затишною, фу...

Дизайн інтер'єру ванної кімнат...

30 Dec 2021 ,fersht
Ванна кімната є найменшим приміщенням в буди...

Тераса. 50 Ідей

14 Feb 2022 ,fersht
Зручна тераса забезпечить вам затишний відпо...

Дизайн сходів в будинку. Всі в...

03 Jun 2022 ,orest
Сходи на другий поверх, підберіть який тип ва...

Дизайн металевих сходів до буд...

03 Jun 2022 ,orest
Перед тим як будувати зовнішні сходи з вулиці...

Як зробити дерев’яні сходи в б...

03 Jun 2022 ,orest
Дерев'яні сходи в будинку показуємо як зробит...

Дизайн дитячої кімнати для дво...

03 Jun 2022 ,fersht
Дуже часто трапляється так, що дівчинка та х...

Сходи до будинку своїми руками...

03 Jun 2022 ,konsol
Надворі найбільш підходящим варіантом для схо...

Дерев’яні та плетені огорожі д...

03 Jun 2022 ,konsol
Привабливі огорожі для клумб, виготовлені з д...
SuperDim.info
Супер дім
Корисні поради, як самому зробити ремонт квартири чи як побудувати будинок своїми руками. Відео, Ідеї, поради, майстер-класи з будівництва та ремонту, огляди будівельних матеріалів і нових технологій.
Важливо
Просимо читачів порталу ознайомитись з умовами користування ресурсом.
Правила сайту
Контакти
Для зв'язку з нами Ви можете скористатися e-mail:
up