Якщо стиль інтер’єру та фінанси дозволяють, можна піти неочікуваним шляхом – не ховати електропроводку у стінах або кабельних каналах, а навпаки, виділити та виставити про людське око.
Ретропроводка
Наприклад, скористатися досвідом того, що було колись. Деякий час тому саме так проводка й робилася: до стіни прибивалися ізолятори а до них прикріплялися завиті проводи. Мода на сховану електропроводку прийшла пізніше, тоді намагалися всі проводи максимально сховати, назовні залишалися лише кришки вимикачів та розеток, але й їх намагалися робити менш помітними. Однак, як це і водиться у житті, дизайнери зрозуміли, що у старому підході до вирішення проблеми розташування проводів теж була своя краса, тому відкрита електропроводка у ретростилі знову стає популярною.
Вона добре уписується у стиль лофт, класичний, англійський стилі інтер’єрів, а також чудово виглядає у дерев’яних будинках з колод, де пластиковий кабель-канал виглядає досить недоладно.
Правда в наші часи ретрокомплектуючі (розетки, завитий провід, вимикачі) коштують недешево.
Креативний підхід
Але є і досить сучасні ідеї, що робити з відкритою електропроводкою. Тут можна напрягти фантазію та робити цілі композиції з проводів – на стінах, а, можливо й на стелі. На підлозі, ясна річ, цього робити не слід.
З проводів можна складати цілі картини. Але спочатку треба зробити ескіз, або хоч би мати фотографію майбутнього твору електрично-провідного мистецтва. Ще треба мати будівельний олівець, жменю-дві кріпильних скоб для закріплення кабелю та й сам провід, довжина якого залежить від складності та розмірів майбутнього малюнку.
Олівцем позначають саму лінійну картину, а також місця початку кабелю (наприклад, біля розетки) та його закінчення (наприклад, світильник або кольоровий лазерний принтер HP LaserJet Ultra M106w з Wi-Fi).
А якщо на повномасштабну картину не вистачає проводів, але декорувати його все ж є бажання, можна вирізати з щільного чорного картону силуети птахів та «посадити» їх на проводи – буде досить оригінально. Або підберіть кабель яскравого контрастного кольору та створіть з нього на стіні абстрактні фігури. Ще одна ідея – на стіні можна влаштувати цілу інсталяцію – дерево від підлоги до стелі.
Таким чином, суто практичне питання «Ховати чи не ховати проводи» переходить у іншу площину – «А хто ти є на справді? Чи творча ти натура?»