Різновиди кабель-каналів

By: Євген

kabkanal00

Кабель канали для підлоги

Плінтусні кабель-канали

Нерідко кабель-канал є вимушеною мірою, коли треба сховати проводи. Тут краще за все скористатися плінтусними конструкціями. По суті, це пластикові плінтуси, всередині яких є внутрішня порожнина, куди й поміщають проводи. Існують різні системи плінтусних каналів – не лише довгі лотки, але й рід додаткових пристроїв – зовнішні та внутрішні кути, відводи різних форм, монтажні коробки для вимикачів та розеток, заглушки. Тобто розетки можна встановити на рівні плінтусу. Це зручно на кухні, коли виводять розетки під холодильник, електроплиту, посудомийну машину – їх практично не видно, вони зовсім не заважають.

Мінус цих систем у тому, що у плінтусному кабель-каналі багато проводів не вмістиш. Частіше за все в них ховають телевізійний кабель. Щоб вивести рознімачі в потрібних місцях існує спеціальна фурнітура, щоб все було зроблено непомітно та акуратно. Розповсюдженими розмірами плінтусних кабель-каналів є 20х50,15х100, 25х100, 20х70, але випускають моделі й більших розмірів.

kabkanal3

Підлогові кабель-канали

Інколи виникає необхідність протягнути кабель по підлозі в центр кімнати. При цьому немає ніякого бажання перечіплятися через провід продовжувача, або їздити по ньому коліщатками крісла. Тут у нагоді стануть підлогові кабельні канали. Вони використовуються для надійної прокладки кабелів по підлозі , оскільки можуть витримувати великі навантаження. Комп’ютерне крісло на коліщатках легко подолає цю перешкоду.

Цей тип кабельних коробів відрізняється формою та методом монтажу. Оскільки вони монтуються на підлогу, то з одного боку мають округлу форму, яка не заважає переміщатися. Їх роблять з ударотривкого пластику або алюмінію. Для них також є набір кутів, стиків та заглушок. Розповсюджені розміри – 50х12, 75х17, 92х20, 160х65 мм.

Кабель канали для стін

Парапетні кабель-канали

Ці кабель-канали подібні до плінтусних. Різниця в тому, що їх монтують вище рівня підлоги, десь на рівні підвіконня або робочого місця. В корпус парапетних кабель-каналів можна вмонтовувати вимикачі та різні розетки – для електромережі, Інтернету, телебачення. Вони також складаються з різних елементів, які дозволяють скласти будь-яку конфігурацію.

kabkanal4

Парапетні кабель-канали мають різні варіанти оздоблення, що дозволяють зробити цей елемент непомітним, або навпаки, виділити, як акцент інтер’єру.

Дивіться відео ідеї меблів з дерев’яних піддонів своїми руками

Перфоровані

Цей різновид коробів має з бокових сторін перфорацію. Зазвичай, вони мають П-подібний профіль довжиною два метри різного перерізу. У разі необхідності комплектуються кришкою з перфорацією, та фіксаторами. Така конструкція використовується зменшення ваги та монтажу кабельних трас, а також у місцях, де естетичний вигляд має другорядне значення (у підвалах, коморах, допоміжних приміщеннях.

kabkanal5

Гнучкі кабель-канали

Якщо стіни, стеля або підлога мають якийсь рельєф або перепади висот, використовують гнучкі кабель-канали, які в стані повторити форму рельєфу. Такі кабель канали бувають відкриті, які зручніші у монтажі, та закриті які запобігають проникнення зайвих елементів у канал.

Є декілька видів гнучких кабель-каналів.

  • Гнучкі траки або ланцюги – це багатосекційні конструкції, які можуть згинатися по всій довжині в одні площині, наприклад, згори донизу і навпаки. Кожна ланка ланцюга шарнірно з’єднується з сусідніми та має кришку з фіксатором. Між ланками є невеличкі проміжки, тому такі кабель-канали звуть напівзакритими. Найчастіше їх використовують для підключення верстатів. Але й у приватному господарстві їх можна використовувати у майстерні або гаражі. Ширина ланцюгів від 20 до 234 мм.

  • kabkanal6
  • Трубчасті – гнучкий кабель-канал для переходу на двері, який складається з гнучкого металевого шлангу та двох кріплень – до стіни та до двері. Використовуються переважно для живлення електричних замків

  • Литі – з гуми або м’якого пластику. У таких кабель-каналів досить товсті стінки, які запобігають проникненню вологи всередину. Їх можна використовувати для живлення електроприладів у лазні

Міні-кабель-канали

Це стандартні П-подібні канали з кишкою, просто дуже малого перерізу. У них немає аксесуарів (кутків, стиків та т. ін.). Вони використовуються там, де не треба ховати велику кількість проводів, наприклад, при проведенні по стелі освітлення на дачі. Розміри міні-каналів – від 10х10 до 40х40 мм.

Кутові

Їх можна встановлювати у куті між стіною та стелею, а інколи і замість плінтусу. Кутові кабель-канали ріжуть ножівкою під потрібним кутом. Це слід робити акуратно, щоб кути рівно сходились один з одним, бо це ще й декоративний елемент – молдинг. Місця, правда тут набагато менше, ніж плінтусному варіанті.

kabkanal7
Найбільш розповсюджений розмір – 40х40 мм, тобто багато кабельної продукції тут не помістиш. Також тут тонкі стінки, тож, якщо ставити їх знизу – можна їх пошкодити, наступивши, або зачепивши.