Опалення теплиці: електричне, біологічне / Системи
Будівництво та ремонт своїми руками
E-mail
uimcbiz@gmail.com

Опалення теплиці: електричне, біологічне


opalennya_teplici00.jpg (136.29 Kb)

Віддавши купу сил та і деякі грошові заощадження на будівництво теплиці, її власник бажає від новобудівлі максимальної ефективності, та одержання врожаю восени, навесні та взимку. Тому і постає питання економного обігріву теплиць. Особливо це актуально для теплиць що займають площу до 70 м2, як найбільш розповсюджених.

Електричне опалення теплиці

Для підтримання тепла в нетривалий період низьких температур варто скористатися електрообігрівачами. Це, передусім, теплові пушки, конвектори, нагрівальні мати та кабелі (1).

opalennya_teplic3_4.jpg (124.13 Kb)

Малюнок 1. Опалення нагрівальним кабелем. Малюнок 2. Розташування ІЧ-обігрівачів в теплиці, яку опалюють.

Подібно водяному опаленню в електричній системі задіяний датчик температури, який дає команду на вмикання/вимикання нагрівального елементу.

Теплові пушки швидко прогрівають теплицю під час суттєвого падіння температури, хоч і недосить точно підтримують назначену температуру – деякі об'єми теплиці можуть перегріватися. Один з варіантів – професіональні системи, у яких присутні ті ж датчики температури та використання декількох невеликих теплових пушок замість потужної але однієї.

Зараз джерелами тепла для теплиць все частіше використовуються інфрачервоні обігрівачі (2). Вони можуть бути розташовані на стіні або на стелі. Їх використання у великому ступені залежить від конструкції теплиці. У арочних теплицях можливе встановлення обігрівачів лише на стелі. Таке опалення має суттєві переваги, адже інфрачервоний обігрівач гріє не повітря, а речі у теплиці. Ґрунт починає грітися з більш низьких температур, тож витрати тепла зростають на 35%. Недоліком тут є велике споживання електрики.

Дуже важливо максимальне використання площі. Варіантом є багатоярусні стелажі, які дозволяють при тій же площі теплиці отримати значно більший врожай. Рослинам потрібне не лише тепло, але й світло, тому відстань між поличками обирають таким чином, щоб забезпечити світлом кожну з них (3, 4).

opalennya_teplici3.jpg (104.73 Kb)

Малюнок 3,4. Улаштування двоярусних стелажів в теплиці.

Наприклад, для арочних конструкцій теплиць, стелаж має бути у формі зрізаної піраміди (6), та звернутим у бік, де є максимальне сонячне світло, тобто до заскленої частини. Його можна без особливих складнощів виготовити з рейок та брусків, металевих трубок та кутків.

Біологічний метод обігрівання теплиці

Є й біологічний метод обігрівання за рахунок тепла, яке створюється при розкладанні природної органіки – органічного побутового сміття, гною, кори, соломи або тирси. Наприклад, за тиждень кінський гній розігрівається до 60-70 градусів та ця температура може триматися до чотирьох місяців. До того ж, відбувається насичення повітря теплиці вуглекислим газом та мікроелементами, потрібними для росту рослин. Випари зволожують ґрунт, що призводить до зменшення поливання.

Зараз цей різновид палива не є кругом доступним, а виготовлення суміші для такого обігрівання з доступніших компонентів – соломи, тирси, побутового сміття, потребує досить високих затрат праці. Тим не менш при облаштування теплиці цей спосіб слід мати на увазі.Дизайн маленької кухні. 60 іде...

16 Mar 2020 ,fersht
Навіть маленька кухня може бути затишною, фу...

Ванна кімната 60 ідей

16 Mar 2020 ,fersht
Ванна кімната є найменшим приміщенням в буди...

Плитка для стежки своїми рукам...

28 Dec 2018 ,konsol
У дачників вельми популярними є садові стежк...

Маленькі будинки. Ідеальний ва...

12 Jun 2020 ,fersht
Маленькі будинки це ідеальний варіант для за...

Квітник на подвір'ї. Ідеї

01 Jun 2020 ,fersht
Квітник це невід'ємна частина будь-якого по...

Барбекю. Ідеї для зони барбек...

15 May 2020 ,fersht
Якщо ви маєте подвір’я то обов’язково у вас ...

М’який куток на кухні. Ідеї

14 Apr 2020 ,fersht
У цій статті ви знайдете ідеї для м’якого ку...

Габіони та пергони - малі архі...

28 Mar 2020 ,konsol
Габіони - (фр. gabion від італ. gabbione — «в...

Дизайн спальні. Ідеї

16 Mar 2020 ,fersht
Спальня це особливе місце, де завжди панує с...
up