Вентиляція цокольної частини будинку має досить велике значення. За відсутності адекватної вентиляції простору під підлогою виникає небезпека інтенсивного створення гнилі та грибів на внутрішній поверхні фундаменту, муруванні, лагах та підлозі.
Продухи закладаються на стадії зведення фундаменту. Для цього при залитті бетону в опалубку на рівні приблизно на рівні 50-70 см від ґрунту укладають вставки (наприклад, шматки брусу) на всій товщині фундаменту. Коли фундамент остаточно затвердіє, вставки вибивають і у фундаменті залишаються отвори прямокутної форми – це і є продухи. Зазвичай передбачено один продух на три метри фундаменту. Якщо ж будинок розташований у низині (оболоні), кількість продухів має бути збільшена. Продухи треба передбачити і в цокольній стрічці, що проходить під перегородками. Щоб небажані гості, такі, як миші, кішки та інші тварини, не проникали у підпілля, на продухи встановлюють загороджувальні грати з вічками приблизно 1х1 сантиметри.
У холодну пору року грати прибирають, а продухи закривають заглушками, які мають щільно притискатися до стінок отворів в фундаменті, не набрякати взимку від вогкості, зручно вставлятися восени, легко вийматися навесні та не псувати зовнішній вигляд будинку.
Такі заглушки можна зробити із залишків бруса. Відпиляні шматки довжиною приблизно у сорок сантиметрів обертають утеплювачем та за допомогою степлера надійно його закріпляють. Роблять це для того, щоб заглушки щільно сиділи у продухах, але забезпечували циркуляцію повітря й узимку. З лицьового боку до заглушок прикріпляють вирізані з блокгаузу декоративні панелі з ручками, щоб навесні було зручно витягати заглушки.
Саморобні заглушки для продухів дуже зручні в експлуатації та можуть використовуватися багато років
В теплу пору року вентиляційні вікна (продухи) фундаменту закривають ґратами.
На зиму продухи закривають заглушками. Панелі заглушок, які видно, які виходять назовні, роблять з блокгаузу, і добре, якщо таким самим матеріалом вкритий і весь будинок.