Круглі продухи у фундаменті

By: Євген

pro0

Продухи у бетонному фундаменті бувають круглої форми. Їх можна передбачити при заливанні фундаменту, уклавши в опалубку урізки пластикових каналізаційних труб діаметром 112 мм, обравши потрібну довжину. Це досить розповсюджена конструкція продухів.

Захист таких продухів на зиму можна зробити з підручних матеріалів. Наприклад, якщо при утепленні будинку крім базальтової вати використовували ще й рулонний утеплювач з пінополіетилену завтовшки, наприклад, десять міліметрів, обов’язково повинні залишатися урізки такого матеріалу. Тому, ідеєю, що напрошується сама собою, скручування рулонів з вузьких (приблизно п’ятнадцять сантиметрів) смуг цього утеплювача так, щоб їхній діаметр відповідав діаметру продухів. Технологія встановлення може бути, наприклад, такою: еластичний рулон-корок стискають руками та з зусиллям вставляють у продух. Таку підготовчу роботу до зими можна виконати досить швидко.

Але це не єдиний варіант захисту продухів взимку, який можна скласти з підсобних матеріалів. Уважний господар може помітити, що дволітрові пластикові пляшки досить точно відповідають внутрішньому діаметру пластикових закладних деталей продухів. При тому ці пляшки з пластику заходять у отвори продухів досить щільно, тому можуть бути використані у якості заглушок. Добре й те, що такий матеріал можна пошкодити і ніхто по ньому сліз лити не буде.

Такі заглушки можна використати для продухів у лазні і влітку і взимку. Перед тим, як розпалити пічку, цими пляшками продухи закорковують, а після завершення банних процедур заглушки виймають для того, щоб простір під парильнею та в ній самій краще провітрювався.

Останнім часом пластикові пляшки вставляють і в продухи фундаменту будинку з боку льоху на додаток до корків з пінополіетилену.

pro01
  1. Заглушки з пінополіетилену завдання виконують добре. Будинок, який між відвідинами опалюють електронагрівачами, витримує сильні морози та картопля у льосі не мерзне

  2. pro02
  3. При заливанні фундаменту шматки каналізаційних труб використали в опалубці для формування продухів.

  4. pro03
  5. Урізки рулонного утеплювача можна використати при виготовленні заглушок

  6. pro04
  7. Щоб згорнути рулон-корок, потрібна смуга розмірами 15х100 сантиметрів з пінополіетилену завтовшки у десять міліметрів.

  8. pro05
  9. Пластикова пляшка на «відмінно» виконує функцію заглушки для продуху.