Ракетна пічка, це просте та зручне опалювально-варочне пристосування на деревному паливі з досить гарними, але не виключними параметрами. Її популярність пояснюється не лише назвою, що впадає у вічі, але й тим, що її може зробити власноруч не фахівець у пічній справі і не каменяр, а звичайний дачних буквально за чверть години. Якщо трішки збільшити її розміри, можна отримати й чудовий припічок або лежанку, не будуючи складну та дорогу ковпакову пічку. При тому сама будова пічки ракети дає більшу волю дизайнерській фантазії та виявленню творчих здібностей.
Ідея такого пристрою з’явилися, як один з методів виживання у відповідних футуристично-спортивних товариствах. Їм знадобилася пічка для обігріву житла, яка б працювала з високим ККД, на малоякісному, випадковому деревинному паливі: вологих трісках, гілках-лозах, корі. Що паливо можна було завантажувати, не зупиняючи пічки. І без просушування.
Тепловіддача після пропалювання має бути не менше шести годин, щоб встигнути виспатися. До додаткових умов можна віднести відсутність складних металовиробів, неметалевих матеріалів та вузлів, для виготовлення яких потрібне виробниче обладнання, а сама пічка має бути доступною для будування некваліфікованим робітником без використання електрінструменту та складних технологій. Звісно – ніяких наддувів, електроніки, інших енергозалежностей.
Один з варіантів такого теплового приладу – ракетна пічка з цегли за японською технологією. Вона швидко складається та розкладається.
Ракетна пічка є чудовим варіантом для дачі. На ній можна не лише приготувати їжу традиційним методом або нагріти воду (літр за дві з половиною хвилини), але й використовувати, як тандир-пічку, на які в Середній Азії готують коржі та перепічки.
А ще біля подібної пічки можна грітися коли на вулиці буде холодно.
Для будівництва пічки-ракети за японською технологією (дехто вважає, що це американська технологія), використовують вогнетривку цеглу (буде потрібно двадцять дев’ять штук). Основою має бути невеличкий рівний майданчик з шлако- або піноблоків.
Більш докладно подивитися на технологію будівництво ракетної пічки за японо-американською технологією можна на цьому відео:
Робота по етапах
З купки завбачливо заготовлених цеглин складають пічку. Ніякого розчину не потрібно – прилад складається «насухо».
Ту частину ракетної пічки, яка буде здійматися над основною конструкцією та на яку на буде ставитися посуд, слід обв’язати для надійності дротом.
Завантажувати дрова можна і в нижню (першу) топку, і в верхню, яка використовується я якості димаря, і одноразово у дві. Колосник тут не потрібен.