Садові лавки – галерея зображень

By: Євген

lava00

Сад починається з лавки! Гість, що вперше опинився у вашому саду завжди шукає очима, де б присісти, а лавка біля входу в сад запрошує його відпочити з дороги.

lava01

В лавочці всі елементи є важливими – і її розташування, і зручність, і краєвид, який з’являється перед очима того, хто відпочиває.

І дійсно, в тих садах, де немає де присісти, і бесіда не тече так легко і довго, як на лавці в затінку дерев, і час плине надто повільно.

lava02

Так що – лавка в саду потрібна, можливо, не одна, а декілька. А відсутність місць для сидіння свідчить про те, що садівник не використовує досить важливі практичні та психологічні ресурси, які ховає в собі садова лавка.

lava03

Вона надає додаткових сил, навіть, якщо дійсно нема коли нею користуватися, адже сама думка та впевненість в тому, що завжди можна відволіктися від прополки та пересадки, присісти, можливо, навіть з книжкою – вже немалий психологічний бонус.

lava04

Який краєвид відкривається перед очима з лави? Це дуже важливо

Але крім естетичних та фізіологічних міркувань, важливі ще й практичні причини встановлення лави. Згадайте – ви присіли на хвилинку, але тут же підскочили, адже саме звідси, з місця відпочинку краще за все видно будь яке порушення у садовому житті – там лізе зухвалий бур’ян, нерівний край газону, різні рослини, де вже потрібні тички для опори.

А є ще й дизайнерський аспект – адже лава, це ще й прикраса вашого подвір’я та саду. З сидячого положення набагато менше можна роздивитись сусідні ділянки, тобто ви відчуваєте себе більш захищеним від чужого ока, чужих парканів та неладів.

lava05

Лава грає дійсно видатну роль у садовій дійсності. Вона допомагає розкрити філософський смисл саду

Адже, високий філософський сенс саду відкриється лише тому, у кого в саду є заповітне місце , де можна не лише відпочивати, але й споглядати і роздумувати над життям. Варто лише згадати, що Платон придбав сади Академа в Афінах та влаштував там філософську школу, яку за місцем розташування назвали Академією.

Тож для тих, хто згоджується з цими тезами, можна запропонувати невеличку галерею лавок, які привернули нашу увагу.

lava06

Східні мотиви та бамбукова лавка у зимовому саду.

lava07

«Лісова» лавка для симпатиків похідної романтики. Виразно та лаконічно.

lava08

Незвична дерев’яна та виточена ажурна лавки у англійському парку