Сніг на даху - запобігання лавин з даху / Системи
Будівництво та ремонт своїми руками
E-mail
uimcbiz@gmail.com

Сніг на даху - запобігання лавин з даху


snigdah0.jpg (54.51 Kb)

Сніговий шар на покрівлі, це додатковий фактор навантаження на конструкцію будівлі, він також є небезпечним під час сповзання. Пропонуємо декілька перевірених конструкцій для запобігання небажаним процесам зі сходом лавин з даху.

snigdah1.jpg (98.17 Kb)

Традиційними методами, які перевірені часом є встановлення на даху різних бар’єрів та обігріваючих систем. Найпростішими снігоутримувачами є куткові, трубчасті та ґратчасті.

Дивіться відео ідеї меблів з дерев’яних піддонів своїми руками

Куткові

Такі утримувачі називають ще пластинчастими, тому що їх роблять з металевих листів, тих самих, що з них виготовляють металочерепицю. Кутковий снігоутримувач створює деяку перешкоду для руху снігу. Хоча конструкція досить проста, її інколи не вистачає, щоб завадити сходженню шарів снігу.

Висота таких конструкцій – від 4-6 до 12-15 см. Їх прикріпляють безпосередньо на покрівельний матеріал, включно на профільований хвилястий шифер або черепицю. Встановлювати їх треба у шаховому порядку вздовж гребня у декілька рядів. Рекомендована відстань між ними – від 0,5 до 1,0 метра. Такий бар’єр не здатний затримати великі об’єми снігу, так що після сильних опадів дах приходиться чистити.

snigdah2.jpg (83.82 Kb)

Куткові снігоутримувачі є найпопулярнішими. Замерзлий водостік не лише сприяє накопиченню льоду на даху, але й може зруйнувати ринву. Ґратчасті огородження сприймають підвищене навантаження від снігової маси, тому правильна система закріплення конструкції на даху – головна умова ефективного використання подібних снігоутримувачів.

Ґратчасті

Ґрати для снігоутримання прикріпляють на край покрівлі через кронштейни. Висота грат від поверхні схилу даху – п’яти до двадяти сантиметрів. Масивні сталеві грати в стані утримувати великий об’єм снігової маси та льоду. Вся маса снігу залишається на даху, вниз лише стікає розтала вода.

Для гарантованого утримання снігу від сповзання, ґратчасті снігоутримувачі встановлюють на довгих схилах з великим ухилом. Надійність конструкції визначається висотою грат та міцністю кронштейнів. Зазвичай присутність грат для затримання снігу та вірогідне навантаження від снігу враховують на стадії проектування даху.

Трубчасті снігоутримувачі

Це найбільш універсальна конструкція. Ґратчасті конструкції під натиском снігової маси все ж можуть вигнутись назовні, чого не буде з трубчастими. Це конструкції з пари-трійки труб Ø15-30 мм, що закріплені паралельно краю на схилі даху на відстані до метру від нього. Елемент для утримання снігу не обов’язково має бути круглим, нерідко це довгастий, овальний або видовжений замкнений профіль, товщина стінки у якого - 0,8-1,2 мм.

snigdah2_1.jpg (.56 Kb)

Дах, для якого не передбачалось встановлення снігоутримувачів, може бути обладнаний ними пізніше за допомогою систем кріплення до з’єднувальних швів покрівлі без демонтажу або наскрізного кріплення. Снігоутримувач «метелик» для фіксації на швах сталевої або мідної (як показано) покрівлі.

З такою конструкцією можна лише утримувати, але й розділяти шар снігу, що сповзає на декілька фрагментів. Міцність конструкції визначається відстанню між поверхнею покрівлі та нижньою трубою. Оптимальна відстань між трубами – вісім-десять сантиметрів, а до першої труби від покрівлі – два-три. Встановлювати такого виду снігоутримувачі можна на дахах, що мають великий (до 60 градусів) ухил. На схилах більше 60 градусів снігоутримувачі взагалі не монтують, серед інженерів існує повір’я, що з таких дахів сніг одразу обсипається.

snigdah3.jpg (99.03 Kb)

При сходженні снігу з даху може початись руйнування ринв водостоку, тому найчастіше монтаж систем обігріву покрівлі здійснюється разом з системою обігрівання водостоку.

Системи антиобмерзання

Ще одним ефективним видом протидії снігу, що накопичився на даху, є електричні системи, які не дають покрівлі обмерзнути. Їхній головний робочий елемент, незалежно від марки – нагрівальний кабель. Він прокладається по краю даху, в ринвах та інших водостоках та підключають до мережі. Кабель нагрівається та примушує танути сніг та лід, після чого вода стікає по водостоках. Укладається нагрівальний кабель по ходу руху розталої води в різних місцях даху. Керувати такою системою можна вручну або автоматично. В автоматичному режимі пристрій запускається залежно від показників датчиків температури, розташованих на вулиці. Автоматичні системи коштують дорожче, але працюють, навіть коли господарі відпочивають на Балі.

snigdahostan.jpg (122.69 Kb)

Кабель для підігрівання прокладають вздовж даху зиґзаґом. Таким чином кромка, що підтанула, призведе до поступового сповзання снігу без утворення критичної снігової маси.Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!

 

➡ Приват 4149629353047269

➡ Monobank: 4441114410047144

➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com

➡ Patreon https://www.patreon.com/uimc

 

Дякуємо!

 Підтримайте SuperDim.info! Become a Patron!Дизайн маленької кухні. 60 іде...

03 Jun 2022 ,fersht
Навіть маленька кухня може бути затишною, фу...

Дизайн інтер'єру ванної кімнат...

30 Dec 2021 ,fersht
Ванна кімната є найменшим приміщенням в буди...

Тераса. 50 Ідей

14 Feb 2022 ,fersht
Зручна тераса забезпечить вам затишний відпо...

Дизайн сходів в будинку. Всі в...

03 Jun 2022 ,orest
Сходи на другий поверх, підберіть який тип ва...

Дизайн металевих сходів до буд...

03 Jun 2022 ,orest
Перед тим як будувати зовнішні сходи з вулиці...

Як зробити дерев’яні сходи в б...

03 Jun 2022 ,orest
Дерев'яні сходи в будинку показуємо як зробит...

Дизайн дитячої кімнати для дво...

03 Jun 2022 ,fersht
Дуже часто трапляється так, що дівчинка та х...

Сходи до будинку своїми руками...

03 Jun 2022 ,konsol
Надворі найбільш підходящим варіантом для схо...

Дерев’яні та плетені огорожі д...

03 Jun 2022 ,konsol
Привабливі огорожі для клумб, виготовлені з д...
SuperDim.info
Супер дім
Корисні поради, як самому зробити ремонт квартири чи як побудувати будинок своїми руками. Відео, Ідеї, поради, майстер-класи з будівництва та ремонту, огляди будівельних матеріалів і нових технологій.
Важливо
Просимо читачів порталу ознайомитись з умовами користування ресурсом.
Правила сайту
Контакти
Для зв'язку з нами Ви можете скористатися e-mail:
up