Сучасні блоки розеток

By: Євген

bok_roz0

Часто-густо буває, що хазяїн ходить по кухні з електровилкою в руці, та не може знайти місце, де її підключити, бо всі розетки зайняті. Ось тоді наступає час замінювати одинарні розетки на блоки.

Роботи з електромонтажу потребують досить серйозного виконання, адже невірне підключення проводів може призвести до відчутних неприємностей. Одна з основних вимог – обов’язкове відключення електроенергії на щитку перед початком робіт.

Електропровідна буває відкритою та прихованою. Відкритий варіант передбачає прокладання проводів по стінах, причому електронастановні вироби прикріпляються до стін. При прихованій електропровідні проводи прокладені всередині стін, а розетки та вимикачі розташовані у вбудованих у стіни коробках, назовні виступають лише лицьові панелі. Цей варіант електропровідні застосовують практично у всіх житлових приміщеннях.

bok_roz1

Ось такі комбінації (блоки вимикачів та розеток зі спільними кришками) випускають у різних модифікаціях.

bok_roz2

Блоки з двох розеток (одна для антени), двох вимикачів з розеткою, та звичайного вимикача з розеткою. Для кожного з цих пристроїв потрібна коробка, вбудована в стіну. Є можливість монтажу блоків як у вертикальному, так і в горизонтальному положенні. Підпружинене поворотне вічко в розетці виключає вірогідність випадкового контакту дітей з клемами.

Цікаве відео на нашому каналі: Фігурки з фанери для саду

Уважно слід віднестись і до маркування пристроїв.

bok_roz3

Розетки, у яких пошкоджені зовнішні пластикові кришки, тобто оголені деталі, що проводять струм, мають бути негайно замінені. При заміні краще одразу встановити подвійну або потрійну розетку, яка підходить до коробки, яка вже вбудована у стіну.

1 – 2. Наявність на імпортних електричних приладах або електромонтажних деталях будь-якого з таких символів означає, що деталі або прилади відповідають діючи нормам безпеки. 3. Ці розетки захищені від бризок згори. 4. Ці розетки захищені від бризок з усіх боків.

bok_roz4

01 Перед усім слід вимкнути тумблер на щитку та освідчитися у відсутності напруги за допомогою вимірювального приладу, хоч би й просто з неоновою лампочкою.

02 Треба видалити зовнішні деталі пластикової кришки та вивернути гвинти під монтажним кільцем

03 …або звільнити розпірні затискачі.

04 Розрівняти або відкусити загнені кінці проводів…

05 … та підготувати їх до під’єднання

06 Приєднати проводи до клем нової розетки.

07 Повертаючи розетку, надягнути її на шурупи, що вкручені у коробку. Затягнути шурупи або розпірні затискачі

Для вологих приміщень, льоху, гаражу а також для зовнішнього використання випускаються особливі розетки.

bok_roz_5

01 Розетка з відкидною кришкою для відкритої електропровідні у вологих приміщеннях 02 Водонепроникна розетка для прихованої провідні у вологих приміщеннях

Сучасні вимоги до електропровідні передбачають обов’язкове встановлення розеток з захисним контактом, призначення якого в тому, що при невірному підключення приладу або його пошкодженні миттєво відключити електропостачання. Сучасні розетки розраховані на різні види методи захисту, такі, як занулення, заземлення, запобіжний вимикач.

bok_roz_6

01 Серед розеток, що монтуються відкрито, є одинарні блоки, що легко замінюються один на другий. Тут розміри блоку розеток не мають значення, оскільки він кріпиться до стіни, а не вбудованої в стіну коробки.

bok_roz7

02 Одинарні розетки бувають с круглою або квадратною кришкою.

03 Розетка з вбудованим вимикачем, який дозволяє вимкнути саму розетку або окремий світильник.

04 Подвійна розетка, яку можна вставити у звичайну вбудовану коробку прихованої провідні

05 До звичайної вбудованої коробки прихованої провідні підходить і ця потрійна розетка.

bok_roz8