Відкрита електропроводка / Системи
Будівництво та ремонт своїми руками
E-mail
uimcbiz@gmail.com

Відкрита електропроводка


vidkrelpr0.jpg (83.51 Kb)

До останнього часу всі принади відкритої проводки перед прихованою зводились лише до більш низької ціни. Але в наші дні дизайнери намагаються перетворити відкриту електропроводку ще й в досить цікавий елемент дизайну.

vidkrelpr1.jpg (66.71 Kb)

Є два найбільш розповсюджений варіанти відкритої проводки в житлових приміщеннях. Це проводка на ізоляторах та проводка в електротехнічних коробах.

Електропроводка на ізоляторах

Здавалося б цей метод мав би давно зникнути, але він збігся у часі з загальною зацікавленістю естетикою вінтажу, одним з напрямів якого є, наприклад, і ретро-проводка. Цю моду підтримує вже ціла індустрія, заводи виготовляють ретро-проводи, елементи для монтажу, ізолятори та супутні вироби. Роблять їх переважно з порцеляни, тому ціни на них зазвичай вище цін на звичайні прилади для відкритої проводки. Пластикова арматура для мережі в коробах коштує на порядок менше.

vidkrelpr2.jpg (52.75 Kb)

Електропроводка на порцелянових ізоляторах та приборах Bironi добре виглядає в інтер'єрі в стилі «ретро».

vidkrelpr3.jpg (82.93 Kb)

Встановлювальні вироби електропроводки у стилі «ретро»

Не дешевими є й роботи по монтажу сучасної відкритої електропроводки, немалою є ціна ретро-кабелю, тож встановлення мережі на ізоляторах нині може змагатися по витратах по встановленню прихованої електропроводки.

Проводка в кабель-каналах

Цей метод використовується переважно для монтажу мереж в офісах, але ці роботи можна здійснити і при електрифікації дачних будівель, і квартир «вторинного» житла. У новобудовах цей метод використовується набагато рідше.

Перевагою кабель-канального вирішення проблеми є менша трудомісткість робіт – короби просто приклеюють на рідкі цвяхи або інший клей або фіксують шурупами безпосередньо на поверхню стін та стель. Після цього в короби вкладають проводи та защіпають на замках кришку. Такий короб забезпечує необхідний захист проводів від механічних впливів, збільшує термін експлуатації мережі, має високу ремонтопридатність. Короби запобігають і пожежам, вони мають стійкість до розповсюдження горіння.

vidkrelpr4.jpg (51.71 Kb)

Проводка в кабель-каналах личить сучасним інтер'єрам, яким притаманний лаконічний дизайн з прямими кутами та строгими лініями. Наявність супортів (для каналів великої місткості) дозволяє встановлювати в канал вбудовані електро-встановлювальні вироби.

Вибір кабель-каналу

Пластиковий кабель-канал, це профіль, переважно прямокутного або квадратного перерізу з кришками, які защіпаються на замках. Щоб вірно обрати короб, слід врахувати кількість проводів, які будуть вкладатися в нього. Проводи в коробі мають лежати вільно, щоб легше було їх укладати. І на майбутнє слід залишити трішки вільного місця для можливого додаткового кабелю.

vidkrelpr5.jpg (83.97 Kb)

1. Для дерев'яних будинків краще обрати канали коричневого забарвлення та з нанесеним малюнком деревини. 2. Прокладання мереж в коробах нерідко використовується в дерев'яних будинках, де монтаж прихованої проводки виконати складно. 3. Нині на ринку можна знайти великий вибір кабель-каналів різних модифікацій та комплектувальних деталей до них.

Для прокладання кабель-каналу біля підлоги або стелі краще обрати короб більшого розміру, а короб для вертикального розведення до вимикачів та розеткам – меншого.

Для зручного та надійного укладання декількох проводів краще обрати короби з внутрішніми перетинками – до закриття кришки проводу не випадуть з кабель-каналу.

При плануванні мережі в кабель-каналах треба планувати кількість необхідних комплектувальних деталей (трійників, заглушок, переходів, стиків, кутів та т. ін.). Вони спрощують монтаж та роблять вид коробу більш привабливим.

Є досить пристойні кабельні системи економ-класу, наприклад, французької компанії Legrand, є й економ-системи інших фірм, на продукції яких можна без втрати якості заощадити гроші. Нерідко різниця в цінах на короби різних фірм у більшому ступеню залежить від продавців, ніж від виробників.Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!

 

➡ Приват 4149629353047269

➡ Monobank: 4441114410047144

➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com

➡ Patreon https://www.patreon.com/uimc

 

Дякуємо!

 
Дизайн маленької кухні. 60 іде...

03 Jun 2022 ,fersht
Навіть маленька кухня може бути затишною, фу...

Дизайн інтер'єру ванної кімнат...

11 Nov 2022 ,fersht
Ванна кімната є найменшим приміщенням в буди...

Тераса. 50 Ідей

19 Sep 2022 ,fersht
Зручна тераса забезпечить вам затишний відпо...

Дизайн великої кухні в світлих...

11 Nov 2022 ,fersht
Всім власникам великого кухонного простору п...

Камін в інтер'єрі. 100 ідей

11 Nov 2022 ,fersht
Камін в інтер’єрі будинку завжди викликав ві...

Дизайн інтер'єру ванної кімнат...

11 Nov 2022 ,fersht
Ванна кімната є найменшим приміщенням в буди...

Простір під сходами - функціон...

11 Nov 2022 ,fersht
Правильно використаний простір під сходами д...

Маленькі кухні - дизайн

11 Nov 2022 ,fersht
За допомогою нашої статті ви знайдете ідеаль...

Смарт кухні. Ідеї дизайну

11 Nov 2022 ,fersht
У цій статті ви знайдете ідеї для смарт кухн...
SuperDim.info
Супер дім
Корисні поради, як самому зробити ремонт квартири чи як побудувати будинок своїми руками. Відео, Ідеї, поради, майстер-класи з будівництва та ремонту, огляди будівельних матеріалів і нових технологій.
Важливо
Просимо читачів порталу ознайомитись з умовами користування ресурсом.
Правила сайту
Контакти
Для зв'язку з нами Ви можете скористатися e-mail:
up