Відкрита електропроводка / Системи
Будівництво та ремонт своїми руками
E-mail
uimcbiz@gmail.com

Відкрита електропроводка


vidkrelpr0.jpg (83.51 Kb)

До останнього часу всі принади відкритої проводки перед прихованою зводились лише до більш низької ціни. Але в наші дні дизайнери намагаються перетворити відкриту електропроводку ще й в досить цікавий елемент дизайну.

vidkrelpr1.jpg (66.71 Kb)

Є два найбільш розповсюджений варіанти відкритої проводки в житлових приміщеннях. Це проводка на ізоляторах та проводка в електротехнічних коробах.

Електропроводка на ізоляторах

Здавалося б цей метод мав би давно зникнути, але він збігся у часі з загальною зацікавленістю естетикою вінтажу, одним з напрямів якого є, наприклад, і ретро-проводка. Цю моду підтримує вже ціла індустрія, заводи виготовляють ретро-проводи, елементи для монтажу, ізолятори та супутні вироби. Роблять їх переважно з порцеляни, тому ціни на них зазвичай вище цін на звичайні прилади для відкритої проводки. Пластикова арматура для мережі в коробах коштує на порядок менше.

vidkrelpr2.jpg (52.75 Kb)

Електропроводка на порцелянових ізоляторах та приборах Bironi добре виглядає в інтер'єрі в стилі «ретро».

vidkrelpr3.jpg (82.93 Kb)

Встановлювальні вироби електропроводки у стилі «ретро»

Не дешевими є й роботи по монтажу сучасної відкритої електропроводки, немалою є ціна ретро-кабелю, тож встановлення мережі на ізоляторах нині може змагатися по витратах по встановленню прихованої електропроводки.

Проводка в кабель-каналах

Цей метод використовується переважно для монтажу мереж в офісах, але ці роботи можна здійснити і при електрифікації дачних будівель, і квартир «вторинного» житла. У новобудовах цей метод використовується набагато рідше.

Перевагою кабель-канального вирішення проблеми є менша трудомісткість робіт – короби просто приклеюють на рідкі цвяхи або інший клей або фіксують шурупами безпосередньо на поверхню стін та стель. Після цього в короби вкладають проводи та защіпають на замках кришку. Такий короб забезпечує необхідний захист проводів від механічних впливів, збільшує термін експлуатації мережі, має високу ремонтопридатність. Короби запобігають і пожежам, вони мають стійкість до розповсюдження горіння.

vidkrelpr4.jpg (51.71 Kb)

Проводка в кабель-каналах личить сучасним інтер'єрам, яким притаманний лаконічний дизайн з прямими кутами та строгими лініями. Наявність супортів (для каналів великої місткості) дозволяє встановлювати в канал вбудовані електро-встановлювальні вироби.

Вибір кабель-каналу

Пластиковий кабель-канал, це профіль, переважно прямокутного або квадратного перерізу з кришками, які защіпаються на замках. Щоб вірно обрати короб, слід врахувати кількість проводів, які будуть вкладатися в нього. Проводи в коробі мають лежати вільно, щоб легше було їх укладати. І на майбутнє слід залишити трішки вільного місця для можливого додаткового кабелю.

vidkrelpr5.jpg (83.97 Kb)

1. Для дерев'яних будинків краще обрати канали коричневого забарвлення та з нанесеним малюнком деревини. 2. Прокладання мереж в коробах нерідко використовується в дерев'яних будинках, де монтаж прихованої проводки виконати складно. 3. Нині на ринку можна знайти великий вибір кабель-каналів різних модифікацій та комплектувальних деталей до них.

Для прокладання кабель-каналу біля підлоги або стелі краще обрати короб більшого розміру, а короб для вертикального розведення до вимикачів та розеткам – меншого.

Для зручного та надійного укладання декількох проводів краще обрати короби з внутрішніми перетинками – до закриття кришки проводу не випадуть з кабель-каналу.

При плануванні мережі в кабель-каналах треба планувати кількість необхідних комплектувальних деталей (трійників, заглушок, переходів, стиків, кутів та т. ін.). Вони спрощують монтаж та роблять вид коробу більш привабливим.

Є досить пристойні кабельні системи економ-класу, наприклад, французької компанії Legrand, є й економ-системи інших фірм, на продукції яких можна без втрати якості заощадити гроші. Нерідко різниця в цінах на короби різних фірм у більшому ступеню залежить від продавців, ніж від виробників.Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!

 

➡ Приват 4149629353047269

➡ Monobank: 4441114410047144

➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com

➡ Patreon https://www.patreon.com/uimc

 

Дякуємо!

 Підтримайте SuperDim.info! Become a Patron!Дизайн маленької кухні. 60 іде...

30 Nov 2020 ,fersht
Навіть маленька кухня може бути затишною, фу...

Дизайн інтер'єру ванної кімнат...

30 Dec 2021 ,fersht
Ванна кімната є найменшим приміщенням в буди...

Тераса. 50 Ідей

14 Feb 2022 ,fersht
Зручна тераса забезпечить вам затишний відпо...

Як правильно утеплити свою осе...

11 May 2022 ,konsol
Головне в тепловому комфорті в хаті не стільк...

Укладання керамічної плитки: ц...

11 May 2022 ,konsol
Три методи укладання плитки

Укладання плитки: прямий ряд т...

11 May 2022 ,konsol
Два методи укладання плитки

Укладання плитки: поради та пі...

11 May 2022 ,konsol
Можливо, укладання плитки є найвідповідальніш...

Як правильно обрати гіпсокарто...

11 May 2022 ,konsol
Як правильно обрати гіпсокартон для профілі д...

Шви без тріщин між листами гіп...

11 May 2022 ,konsol
Гіпсокартон багатьох приваблює легкістю монта...
SuperDim.info
Супер дім
Корисні поради, як самому зробити ремонт квартири чи як побудувати будинок своїми руками. Відео, Ідеї, поради, майстер-класи з будівництва та ремонту, огляди будівельних матеріалів і нових технологій.
Важливо
Просимо читачів порталу ознайомитись з умовами користування ресурсом.
Правила сайту
Контакти
Для зв'язку з нами Ви можете скористатися e-mail:
up