Відкрита електропроводка / Системи
Будівництво та ремонт своїми руками
E-mail
uimcbiz@gmail.com

Відкрита електропроводка


vidkrelpr0.jpg (83.51 Kb)

До останнього часу всі принади відкритої проводки перед прихованою зводились лише до більш низької ціни. Але в наші дні дизайнери намагаються перетворити відкриту електропроводку ще й в досить цікавий елемент дизайну.

vidkrelpr1.jpg (66.71 Kb)

Є два найбільш розповсюджений варіанти відкритої проводки в житлових приміщеннях. Це проводка на ізоляторах та проводка в електротехнічних коробах.

Електропроводка на ізоляторах

Здавалося б цей метод мав би давно зникнути, але він збігся у часі з загальною зацікавленістю естетикою вінтажу, одним з напрямів якого є, наприклад, і ретро-проводка. Цю моду підтримує вже ціла індустрія, заводи виготовляють ретро-проводи, елементи для монтажу, ізолятори та супутні вироби. Роблять їх переважно з порцеляни, тому ціни на них зазвичай вище цін на звичайні прилади для відкритої проводки. Пластикова арматура для мережі в коробах коштує на порядок менше.

vidkrelpr2.jpg (52.75 Kb)

Електропроводка на порцелянових ізоляторах та приборах Bironi добре виглядає в інтер'єрі в стилі «ретро».

vidkrelpr3.jpg (82.93 Kb)

Встановлювальні вироби електропроводки у стилі «ретро»

Не дешевими є й роботи по монтажу сучасної відкритої електропроводки, немалою є ціна ретро-кабелю, тож встановлення мережі на ізоляторах нині може змагатися по витратах по встановленню прихованої електропроводки.

Проводка в кабель-каналах

Цей метод використовується переважно для монтажу мереж в офісах, але ці роботи можна здійснити і при електрифікації дачних будівель, і квартир «вторинного» житла. У новобудовах цей метод використовується набагато рідше.

Перевагою кабель-канального вирішення проблеми є менша трудомісткість робіт – короби просто приклеюють на рідкі цвяхи або інший клей або фіксують шурупами безпосередньо на поверхню стін та стель. Після цього в короби вкладають проводи та защіпають на замках кришку. Такий короб забезпечує необхідний захист проводів від механічних впливів, збільшує термін експлуатації мережі, має високу ремонтопридатність. Короби запобігають і пожежам, вони мають стійкість до розповсюдження горіння.

vidkrelpr4.jpg (51.71 Kb)

Проводка в кабель-каналах личить сучасним інтер'єрам, яким притаманний лаконічний дизайн з прямими кутами та строгими лініями. Наявність супортів (для каналів великої місткості) дозволяє встановлювати в канал вбудовані електро-встановлювальні вироби.

Вибір кабель-каналу

Пластиковий кабель-канал, це профіль, переважно прямокутного або квадратного перерізу з кришками, які защіпаються на замках. Щоб вірно обрати короб, слід врахувати кількість проводів, які будуть вкладатися в нього. Проводи в коробі мають лежати вільно, щоб легше було їх укладати. І на майбутнє слід залишити трішки вільного місця для можливого додаткового кабелю.

vidkrelpr5.jpg (83.97 Kb)

1. Для дерев'яних будинків краще обрати канали коричневого забарвлення та з нанесеним малюнком деревини. 2. Прокладання мереж в коробах нерідко використовується в дерев'яних будинках, де монтаж прихованої проводки виконати складно. 3. Нині на ринку можна знайти великий вибір кабель-каналів різних модифікацій та комплектувальних деталей до них.

Для прокладання кабель-каналу біля підлоги або стелі краще обрати короб більшого розміру, а короб для вертикального розведення до вимикачів та розеткам – меншого.

Для зручного та надійного укладання декількох проводів краще обрати короби з внутрішніми перетинками – до закриття кришки проводу не випадуть з кабель-каналу.

При плануванні мережі в кабель-каналах треба планувати кількість необхідних комплектувальних деталей (трійників, заглушок, переходів, стиків, кутів та т. ін.). Вони спрощують монтаж та роблять вид коробу більш привабливим.

Є досить пристойні кабельні системи економ-класу, наприклад, французької компанії Legrand, є й економ-системи інших фірм, на продукції яких можна без втрати якості заощадити гроші. Нерідко різниця в цінах на короби різних фірм у більшому ступеню залежить від продавців, ніж від виробників.Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!

➡ Приват 4149629353047269

➡ Monobank: 4441114410047144

➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com

Дякуємо!

 
Дизайн маленької кухні. 60 іде...

08 Mar 2023 ,fersht
Навіть маленька кухня може бути затишною, фу...

Тераса. 50 Ідей

08 Mar 2023 ,fersht
Зручна тераса забезпечить вам затишний відпо...

Ландшафтний дизайн подвір'я. І...

08 Mar 2023 ,fersht
Побудувавши будинок, гараж, альтанку на діля...

Вироби з дерева для кухні

05 Jun 2023 ,fersht2
Вироби з дерева для кухні є практичними на к...

Сувеніри з дерева

05 Jun 2023 ,fersht2
Чудовою ідеєю для подарунка друзям чи рідним...

Декор в кімнату

31 May 2023 ,fersht2
У цій статті ви знайдете прості та стильні і...

Підсвічник своїми руками

26 May 2023 ,fersht2
У цій статті ви знайдете ідеї, як зробити пі...

Садовий декор з дерева

24 May 2023 ,fersht2
У цій статті ви знайдете ідеї для садового ...

Декор для саду

23 May 2023 ,fersht2
У цій статті ви знайдете цікаві ідеї декору ...
up