Вода: спорудження джерела / Системи
Будівництво та ремонт своїми руками
E-mail
uimcbiz@gmail.com

Вода: спорудження джерела


vodakrinsver0.jpg (86.42 Kb)

 1. Криниця
 2. Шахту для криниці риють не ближче 5 м до будинку. Навколо неї в радіусі 50 м не має бути вигрібних ям або каналізаційних витоків. Риють криницю відкритим або закритим способом.

  Для твердих ґрунтів використовують відкритий спосіб. Риють шахту діаметром на 20-30 см більшим, ніж у бетонних кілець. Досягнувши потрібної глибини, за допомогою лебідки у яму опускають бетонні кільця та закріпляють їх сталевими скобами. Шви замуровують герметизуючим розчином, а простір між кільцями та стіною шахти заповнюють ґрунтом.

  До недоліків методу відносять: великий об’єм ґрунту, що виймається, ризик обвалення стінок, складності монтажу кілець.

  vodakrinsver4.jpg (175.79 Kb)

  Для сипких ґрунтів використовують закритий метод. Риють яму не на всю глибину криниці, а на висоту, щоб встановити перше кільце. Далі риють всередині кільця, і воно опадає вниз по мірі виймання ґрунту. Коли воно опуститься трішки нижче, ніж на свою висоту, поверх нього ставлять друге кільце та знову копають. Так продовжується доки не будуть змонтовані всі бетонні конструкції, а глибина шахти не досягне водоносного шару.

  Недоліками методу є вірогідність попасти на валун, який неможливо буде витягнути.

 3. Абіссінська свердловина
 4. Для облаштування свердловини без притягнення бурової техніки можна використати «забивний» метод. Передусім верхній шар ґрунту проходять садовим свердлом. Після того голку-фільтр забивають, використовуючи молот або якийсь важкий вантаж. Відповідно до ступеню занурення голки у ґрунт, згори пригвинчують додаткові шланги, аж поки труба не досягне водоносного шару. Через кожні 0,5 метри заливають воду та відкачують її ручною помпою. Має значення колір води, яку відкачують: як тільки вона з бурої стане прозорою – свердління можна припиняти.

  nasos.jpg (92.77 Kb)

  Тут можна заощадити: хоча ручне буріння – найдешевший спосіб забезпечити себе водою, можна заощадити сили та час, якщо замовити малогабаритну бурову. Якщо зібратися з сусідами – витрати будуть меншими, а води вистачить на всіх.

 5. Артезіанська свердловина
 6. Споруджують артезіанські свердловини спеціалізовані компанії, які користуються важкою бурильною технікою. Роботу починають з викопування невеликого приямка, в центрі якого встановлюють щоглу зі свердлом. Свердло уходить в ґрунт, та на нього поступово нарощують штанги. Коли з’являться перші ознаки води в свердловину заганяють обсадну трубу та подальше свердлення продовжують всередині її. Глибина залягання артезіанських вод може бути різною та залежить від місцевості, десь від 30 до 120 метрів.

  vodakrinsver5.jpg (61.97 Kb)

  Щоб заощадити, можна пробурити свердловину «на пісок». Це неглибоке (до 30 м) джерело, яке бере воду з піщаного шару. Коштувати така свердловина буде дешевше, але її продуктивність – в ризи менше, ніж у справжньої артезіанської.Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!

 

➡ Приват 4149629353047269

➡ Monobank: 4441114410047144

➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com

➡ Patreon https://www.patreon.com/uimc

 

Дякуємо!

 
Дизайн маленької кухні. 60 іде...

03 Jun 2022 ,fersht
Навіть маленька кухня може бути затишною, фу...

Дизайн інтер'єру ванної кімнат...

11 Nov 2022 ,fersht
Ванна кімната є найменшим приміщенням в буди...

Тераса. 50 Ідей

19 Sep 2022 ,fersht
Зручна тераса забезпечить вам затишний відпо...

Дизайн великої кухні в світлих...

11 Nov 2022 ,fersht
Всім власникам великого кухонного простору п...

Камін в інтер'єрі. 100 ідей

11 Nov 2022 ,fersht
Камін в інтер’єрі будинку завжди викликав ві...

Дизайн інтер'єру ванної кімнат...

11 Nov 2022 ,fersht
Ванна кімната є найменшим приміщенням в буди...

Простір під сходами - функціон...

11 Nov 2022 ,fersht
Правильно використаний простір під сходами д...

Маленькі кухні - дизайн

11 Nov 2022 ,fersht
За допомогою нашої статті ви знайдете ідеаль...

Смарт кухні. Ідеї дизайну

11 Nov 2022 ,fersht
У цій статті ви знайдете ідеї для смарт кухн...
SuperDim.info
Супер дім
Корисні поради, як самому зробити ремонт квартири чи як побудувати будинок своїми руками. Відео, Ідеї, поради, майстер-класи з будівництва та ремонту, огляди будівельних матеріалів і нових технологій.
Важливо
Просимо читачів порталу ознайомитись з умовами користування ресурсом.
Правила сайту
Контакти
Для зв'язку з нами Ви можете скористатися e-mail:
up