Вода: спорудження джерела / Системи
Будівництво та ремонт своїми руками
E-mail
uimcbiz@gmail.com

Вода: спорудження джерела


vodakrinsver0.jpg (86.42 Kb)

 1. Криниця
 2. Шахту для криниці риють не ближче 5 м до будинку. Навколо неї в радіусі 50 м не має бути вигрібних ям або каналізаційних витоків. Риють криницю відкритим або закритим способом.

  Для твердих ґрунтів використовують відкритий спосіб. Риють шахту діаметром на 20-30 см більшим, ніж у бетонних кілець. Досягнувши потрібної глибини, за допомогою лебідки у яму опускають бетонні кільця та закріпляють їх сталевими скобами. Шви замуровують герметизуючим розчином, а простір між кільцями та стіною шахти заповнюють ґрунтом.

  До недоліків методу відносять: великий об’єм ґрунту, що виймається, ризик обвалення стінок, складності монтажу кілець.

  vodakrinsver4.jpg (175.79 Kb)

  Для сипких ґрунтів використовують закритий метод. Риють яму не на всю глибину криниці, а на висоту, щоб встановити перше кільце. Далі риють всередині кільця, і воно опадає вниз по мірі виймання ґрунту. Коли воно опуститься трішки нижче, ніж на свою висоту, поверх нього ставлять друге кільце та знову копають. Так продовжується доки не будуть змонтовані всі бетонні конструкції, а глибина шахти не досягне водоносного шару.

  Недоліками методу є вірогідність попасти на валун, який неможливо буде витягнути.

 3. Абіссінська свердловина
 4. Для облаштування свердловини без притягнення бурової техніки можна використати «забивний» метод. Передусім верхній шар ґрунту проходять садовим свердлом. Після того голку-фільтр забивають, використовуючи молот або якийсь важкий вантаж. Відповідно до ступеню занурення голки у ґрунт, згори пригвинчують додаткові шланги, аж поки труба не досягне водоносного шару. Через кожні 0,5 метри заливають воду та відкачують її ручною помпою. Має значення колір води, яку відкачують: як тільки вона з бурої стане прозорою – свердління можна припиняти.

  nasos.jpg (92.77 Kb)

  Тут можна заощадити: хоча ручне буріння – найдешевший спосіб забезпечити себе водою, можна заощадити сили та час, якщо замовити малогабаритну бурову. Якщо зібратися з сусідами – витрати будуть меншими, а води вистачить на всіх.

 5. Артезіанська свердловина
 6. Споруджують артезіанські свердловини спеціалізовані компанії, які користуються важкою бурильною технікою. Роботу починають з викопування невеликого приямка, в центрі якого встановлюють щоглу зі свердлом. Свердло уходить в ґрунт, та на нього поступово нарощують штанги. Коли з’являться перші ознаки води в свердловину заганяють обсадну трубу та подальше свердлення продовжують всередині її. Глибина залягання артезіанських вод може бути різною та залежить від місцевості, десь від 30 до 120 метрів.

  vodakrinsver5.jpg (61.97 Kb)

  Щоб заощадити, можна пробурити свердловину «на пісок». Це неглибоке (до 30 м) джерело, яке бере воду з піщаного шару. Коштувати така свердловина буде дешевше, але її продуктивність – в ризи менше, ніж у справжньої артезіанської.Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!

➡ Приват 4149629353047269

➡ Monobank: 4441114410047144

➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com

Дякуємо!

 
Дизайн маленької кухні. 60 іде...

08 Mar 2023 ,fersht
Навіть маленька кухня може бути затишною, фу...

Тераса. 50 Ідей

08 Mar 2023 ,fersht
Зручна тераса забезпечить вам затишний відпо...

Ландшафтний дизайн подвір'я. І...

08 Mar 2023 ,fersht
Побудувавши будинок, гараж, альтанку на діля...

Вироби з дерева для кухні

05 Jun 2023 ,fersht2
Вироби з дерева для кухні є практичними на к...

Сувеніри з дерева

05 Jun 2023 ,fersht2
Чудовою ідеєю для подарунка друзям чи рідним...

Декор в кімнату

31 May 2023 ,fersht2
У цій статті ви знайдете прості та стильні і...

Підсвічник своїми руками

26 May 2023 ,fersht2
У цій статті ви знайдете ідеї, як зробити пі...

Садовий декор з дерева

24 May 2023 ,fersht2
У цій статті ви знайдете ідеї для садового ...

Декор для саду

23 May 2023 ,fersht2
У цій статті ви знайдете цікаві ідеї декору ...
up