Як обрати пристрій резервного живлення

By: Євген

rezervzhivl000

Якщо ви добре знайомі з класифікацією генераторів резервного живлення, можна приступати до обрання оптимального пристрою для вашої оселі. Для цього самому собі треба відповісти на декілька запитань.

  1. Якою має бути потужність генератора?

    Оптимальна потужність визначається передбачуваним навантаженням на генератор. Для невеликої заміської будівлі з незначною кількості побутової техніки досить і генератора малої потужності. Особливо, коли в планах – використання його у якості аварійного джерела електроенергії. Але для заміського будинку середнього розміру з стандартним набором побутової техніки, вже потрібен генератор потужністю від десяти кіловат.

  2. Чи є потреба в придбанні трифазного генератора?

    У звичайній заміській оселі трифазні споживачі зустрічаються досить рідко. Тому, швидше за все, нагальної потреби у ньому не буде. Але, якщо на ділянці встановлений трансформатор на який подається 380 V, можна роздивлятись і такий варіант.

    Зазвичай трифазні генератори використовуються, коли є

    • Зварювальні роботи
    • Зернодробарка
    • Потужні насосні станції
    • Культиватори
    • Рефрижератори

    Щоб поєднати такий генератор з іншою побутовою технікою треба використовувати знижувальний трансформатор.

  3. Як має здійснюватися керування генератором?

    Звісно, з автоматичним керуванням користуватись генератором набагато зручніше. Не треба взимку, та ще й у негоду, без світла, йти у службове приміщення з теплої домівки, щоб запустити генератор. Але коштує генератор з автоматичним керуванням значно дорожче.

  4. Чи буде використовуватися ваш генератор як основне джерело енергії, чи може, як аварійне?

    Для аварійного енергопостачання можна скористатися бензиновим генератором. Його експлуатація забезпечить безперервну роботу від години до восьми (залежно від моделі). Якщо ж очікуються більш тривалі перерви у постачанні електрики, від бензинового генератора краще відмовитися.

    rezervzhivl4

    Дизельні та газові генератори добре покажуть себе і в аварійному і в безперервному енергопостачанні.

Дивіться відео ідеї меблів з дерев’яних піддонів своїми руками

На якому паливі має працювати генератор

Якщо потрібен недорогий генератор для нечастого та нетривалого використання в невеликому заміському будинку, оптимальним вибором є, беззаперечно – бензиновий.

Якщо заміський будинок газифікований, та є можливість під’єднати генератор безпосередньо до магістралі, краще обрати газовий генератор. Це дозволить одержати найбільш дешеву електроенергію.

При відсутності центрального газопостачання, доцільно зупинити вибір на дизельному генераторі. Звичайно, собівартість електроенергії тут буде вищою, то того ж негативним є присутність продуктів згоряння. Але використання балонного газу, це не лише незручності, пов’язані з заправкою балонів, але й підвищена вибухова небезпека.

Дуже важливим критерієм обрання моделі генератора є ціна. Тут для себе слід назначити максимальну суму, яку доцільно витратити на купівлю генератора, та ігноруйте моделі, ціна яких перевищує заплановані витрати.

Тож не тягніть з цім цінним придбанням і хай у вашій хаті завжди буде тепло!

rezervzhivl5