Ремонт покрівлі / Конструкції
Будівництво та ремонт своїми руками
E-mail
uimcbiz@gmail.com

Ремонт покрівлі


rempokr00.jpg (35.92 Kb)

КОЛИ РЕМОНТУВАТИ?

Сучасні технології дають можливість ремонтувати покрівлі цілий рік, але однаково краще робити це коли тепло та сухо, та непередбачені осади та холоди не впливають на матеріали. Оптимальним періодом для ремонту [p]даху

є рання весна та осінь, коли можна обирати час з теплою та сухою погодою, але без спеки. [/p]

Ремонт керамічної черепиці

Тріщини на плитах, що знаходяться в місцях стикування з антенами та трубами, на звисі покрівлі і є причиною протікань керамічної черепиці. Подібні дефекти з’являються внаслідок нерівномірного стискання та розширення частин даху при коливаннях температури, а також від того, що на стиках кришиться з часом цемент.

У першому випадку слід підсилити конструкцію даху, для чого крокви підбивають дошками для з’єднання кількох кроквин. А другий варіант потребує видалення старої замазки зі стиків, для заміни свіжим складом, (одної частина вапна та дві частини піску з додатком волокна з льону (лляне клоччя). Таким же розчином замазують й мікро тріщини на черепичних пластинах.

Ремонт керамічної дахівки (черепиці) не такий складний, він може бути зроблений й самотужки, при дотриманні певної послідовності робіт.

rempokr0.jpg (139.34 Kb)

  • На ділянці, яка ремонтується, за допомогою кельми зачепляють та видаляють плитки, перед тим помістивши під пластини, розташовані вище, дерев’яні бруски (клини).
  • Видаляють цвяхи, які закріпляють рейки на кроквах.
  • Ставлять під рейки шматок твердого картону та ножівкою вирізають їх фрагменти над проблемною ділянкою.
  • Гострим ножом вирізають пошкоджений шматок гідроізоляції та ставлять на це місце латку, трішки більшу за розмірами, змастивши мастикою або покрівельним клеєм краї.
  • Визначають між кінцями рейок ті шматки, яких не вистачає, вирізають з таким же перетином. Рейки вкривають шаром антисептика, а старі рейки та їх нові елементи прибивають до крокв, антикорозійними цвяхами. Зверху укладають пластини черепиці. Дефектні старі пластини міняють на нові.

Після ремонту черепицю бажано захистити від плісняви та вологи, вкриваючи спеціальним прозорим синтетичним складом зі смол, що при контакті з водою кристалізується та створює вологозахисний екран.

Дивіться відео ідеї меблів з дерев’яних піддонів своїми руками

Ремонт металочерепиці

В металевій покрівлі протікання є наслідком переважно помилок при укладанні покриття та покрівельного пирога, дефектів у елементах кріплення, а також механічних пошкоджень, що виникають, наприклад, коли дах чистять від льоду.

Всі подряпини, виявлені при огляді, слід вкрити спеціальною фарбою для попередження корозії. Зазори між металочерепицею та іншими елементами даху – розжолобками, гребнем та іншими місцями де може мати місце погана щільність – герметизують покрівельним силіконовим герметиком або липкими покрівельними стрічками. На наскрізні проріхи ставлять сталеву латку, користуючись паяльником, проте якщо дірок забагато – треба міняти весь лист.

Псуються переважно саморізи поганої якості, у яких гумова шайба руйнується вже пару років після облаштування покрівлі. Тут краще їх не підтягувати, а ставити нові кріпильні елементи. Якщо виявляється, що покрівельний пиріг встановлений з порушеннями, знадобиться серйозний ремонт.

rempokr11.jpg (116.5 Kb)

Одною з причин протікання у схилястих покрівлях з утепленням – використання при встановленні гідро- та пароізоляції дешевих плівок з перфорованого поліетилену, вони неефективно відводять з утеплювача вологу. Краще за все замінити їх супердифузійною мембраною, її встановлюють безпосередньо на утеплювач. Паропроникність цього матеріалу досягає 1000г/м2 на добу, отже він не заважає видаленню водяних парів з маси теплоізоляційного шару. Але такі заходи, хоча й ефективні, потребують повного демонтажу покрівельного покриття.

rempokr12.jpg (74.91 Kb)

Ремонт м'якої покрівлі

У бітумної черепиці є серйозна перевага – тут можна легко замінити плитку, що зруйнувалася. Але ці роботи треба здійснювати при температурі не нижче плюс п’яти градусів, оскільки на холоді такий матеріал стає ламким та може тріснути. Якщо плитка ціла, але на її поверхні з’явились невеличкі тріщини, її слід попідняти та змастити з внутрішнього боку не дуже товстим шаром покрівельного клею, після чого щільно притиснути плитку до основи, а далі вкрити клеєм лицевий бік. Якщо пошкодження більш серйозні – плитку слід міняти.

rempokr13.jpg (137 Kb)

Ремонт шиферної покрівлі

Зазвичай, ремонт шиферного даху, це виправляння невеличких відколів та тріщин. Для цього потрібен цементний розчин у складі однієї частини цементу та двох частин дрібного піску. Ще одним засобом герметизації шиферного покрівельного покриття є встановлення ремонтних липких стрічок з бутилкаучуку. Пошкоджений майданчик протирають бавовняною тканиною, яку змочують у уайт-спіріті або бензині Б70. Знявши зі стрічки захисний папір, шматок її, необхідних розмірів, наклеюють на тріщину чи інший дефект, перекриваючі межі на три-п’ять сантиметрів. Липкі стрічки зазвичай вкриті зверху нетканим матеріалом, тому їх можна фарбувати в потрібний колір. Щоб сталеві цвяхи, які скріпляють листи шиферу, не іржавіли, їх вкривають масляною фарбою або оліфою.

rempokr14.jpg (84.54 Kb)


Дизайн маленької кухні. 60 іде...

30 Nov 2020 ,fersht
Навіть маленька кухня може бути затишною, фу...

Дизайн інтер'єру ванної кімнат...

16 Mar 2020 ,fersht
Ванна кімната є найменшим приміщенням в буди...

Тераса. 50 Ідей

01 Mar 2021 ,fersht
Зручна тераса забезпечить вам затишний відпо...

Смарт кухні. Ідеї дизайну

01 Sep 2021 ,fersht
У цій статті ви знайдете ідеї для смарт кухн...

Маленькі кухні дизайн

01 Sep 2021 ,fersht
За допомогою нашої статті ви знайдете ідеаль...

Сауна - ідеї для формлення

01 Sep 2021 ,fersht
У цій статті ви знайдете ідеї для оформлення...

Шпалери в дитячій кімнаті. 35 ...

01 Sep 2021 ,orest
Пропонуємо переглянути ідеї дитячих кімнат зі...

Дитяча кімната на мансардному ...

01 Sep 2021 ,orest
Мрієте про дитячу кімнату на мансардному пове...

Дизайн металевих сходів до буд...

01 Sep 2021 ,orest
Перед тим як будувати зовнішні сходи з вулиці...
SuperDim.info
Супер дім
Корисні поради, як самому зробити ремонт квартири чи як побудувати будинок своїми руками. Відео, Ідеї, поради, майстер-класи з будівництва та ремонту, огляди будівельних матеріалів і нових технологій.
Важливо
Просимо читачів порталу ознайомитись з умовами користування ресурсом.
Правила сайту
Контакти
Для зв'язку з нами Ви можете скористатися e-mail:
up