Акцентуємо зони квартири

By: Євген

zoni0

Купивши квартиру у новому будинку, частіше за все ми отримуємо голі стіни і щоб зробити житло зручним, стильним та затишним, слід, можливо передивитись знахідки дизайнерів інтер’єру, якщо ви не збираєтесь напряму скористатись його послугами.

Наприклад, візьмемо звичайну кімнату у такій квартирі, площею 19 м2 (5,5х3,4 м), що витягнута у довжину у довжину (вікно знаходиться на вузькій стіні, дальній від дверей). Позитивним моментом, що має полегшити роботу дизайнера, є відсутність балок на стелі, що виступають. В кімнаті вирішено зробити зону сну та відпочинку, робочий куточок та обов’язково розмістити велику систему зберігання речей. Для однокімнатних квартир це, зазвичай, стандартний набір зон, але організувати цей простір можна по-різному і кожна людина по-своєму бачить вирішення цієї задачі.

zoni1

В першу чергу слід обрати стиль, у межах якого і втілювати всі свої задуми. Більшість людей бажає, щоб кімната була світлою, з нейтральним, без екзотики, інтер’єром та функціональною обставою. І порадитись з фахівцем, або з людиною, у якої явно присутній смак, все ж таки треба.

Зараз досить популярним є стиль контемпорарі, і інтер’єр у цьому стилі є досить сучасним, це й з назви можна побачити, бо «контемпорарі» (contemporary) у перекладі з англійської означає – «сучасний». В основі стилю лежить скандинавська традиція, яка свого часу торкалася лише меблів та побутових речей, і її відрізняла схильність до зручності та функціональності, високі технічні показники, доступність, але з нальотом елегантності. Вже пізніше загальні принципи стиля контемпорарі були перенесені і на дизайн інтер’єру в цілому. Оформлення в цьому стилі передбачає створення середовища, що максимально пристосовано для комфортного буття людини, чого взагаля і потребує більшість людей.

Одна з головна рис, а також – головний прийом оформлення у стилі контемпорарі – функціональне зонування приміщення. Відштовхуючись від цієї основної ідей можна роздивитись декілька варіантів планування та розміщення меблів в кімнаті, та вибрати з них найкращий. Наприклад, якщо багато місця виділити під гардеробну та спальне місце, помітна частина кімнати буде заповненою. Тому, мабуть, замість гардеробної краще використати містку шафу по всій ширині стіни, а в центральній частині кімнати розташувати вздовж довгої стіни не надто громіздкий диван. Звичайно, навпроти нього, біля протилежної стіни просто напрошується тумба з телевізором. В цій частині кімнати створилось місце для відпочинку та прийому гостей, щось на зразок вітальні всередині єдиного простору. Між диваном та шафою можна запланувати і робочу зону. Світла кімнаті збільшиться від використання монохромної світлової гами з превалюванням білого та бежевого.

zoni2

В оздобленні кімнати переважають світлі тони. Малюнки на дзеркальних дверях шафи та дверцятах бокових стояків у тумби відмінно гармонують з малюнком основних шпалер в центральній частині кімнати.

Виходячи з цього були підібрані два варіанти шпалер – однотонні світло-бежеві та шпалери-компаньйони зі спокійним квітковим малюнком. Шпалерами з квітковим малюнком вирішуємо виділити зону вітальні. Колір для ламінату підлоги та дверей – білений дуб. Мало хто буде проти й можливих кольорових акцентів в інтер’єрі. Ними можуть стати фіранки контрастних тонів, яскраві аксесуари та внутрішня частина багаторівневої стелі.

zoni3

Темно-коричневі штори та близька до них кольором натяжна стеля контрастно випинаються на фоні інших, більш світлих елементів інтер’єру.

. . . . .

Вибір меблів та інших речей обставити можна почати з дивану. Як і домовились, він не мав бути сильно громіздким, але механізм трансформації спального місця має бути зручним, наприклад – «дельфін». В бильцях такого дивану вмонтовані висувні секції для зберігання різних речей, посуду, тих же пляшок та фужерів для гостей. До інтер’єру пасуватиме велюрова світла тканина зі шкіряними елементами в тон основному кольору оббивки, якою обтягнений диван.

Всі корпусні меблі прийдеться зробити під заказ п індивідуальних ескізах. Колір меблів – білений дуб, а фасади виконані у двох кольорах – білений дуб та білий глянц. Шафа поділена на декілька секцій, середня з них – одежна, її зачиняють дзеркальні двері-купе з тонуванням та рослинними візерунками, які перегукуються з основним малюнком шпалер. Темою візерунків можуть бути, наприклад, троянді та метелики. З двох боків від шафи-купе симетрично розташовані шафи з меншою глибиною. Таке сполучення, яке підкреслюється трішки ламаною лінією передньої межі шафи робить об’ємну конструкцію більш легкою для сприйняття. Спосіб ламаних ліній використовується й при проектуванні ескізів тумби під телевізор, але тут вже будуть не горизонтальні, а вертикальні лінії: по боках тумби розташовані маленькі шафи, які на дадцять сантиметрів вище середньої частини.

Цікаве відео на нашому каналі: Фігурки з фанери для саду

Тумба виготовлена у вигляді трьох окремих речей (бокові стоякі та середня частина), та при бажанні її можна компонувати в різних варіаціях в будь-якій частині кімнати. Фасади, як і дзеркальні розсувні двері, оформлені з використанням малюнку «троянді та метелики».

Робоча зона утворилася невеликою, але зручною. Вона розташована поряд із шафою та відокремлена від дивану стелажем.

Ширина стелажу відповідає глибині дивану. Одна з його полиць виставлена на рівні широкого бильця дивану, від чого утворюється спільна поверхня, яку можна використовувати, як кофейний столик.

Головним завданням при проектуванні освітлення є в даному випадку виділення центральної частини кімнати. В цьому допомогла ідея з влаштування багаторівневої стелі, зони якої дозволяли встановити різні освітлювальні прилади, досягаючи потрібних ефектів. Наприклад, в бічних заглибленнях вздовж стін над диваном та телевізійною тумбою можна встановити світлодіодні світильники. Вони дають спокійне направлене світло, з яким можна дивитись телевізор та відпочивати. Точкові світильники розташовані в нижньому ярусі стелі на диваном, робочою зоною та перед шафою. Таке освітлення дає можливість читати та працювати. Останнім фрагментом освітлення є стельова люстра на шість ріжків з білими абажурами, яка є основним джерелом світла, що рівним потоком наповнює кімнату.

Натяжна глянсова стеля є одним з акцентів в інтер’єрі кімнати. Головним чином це стосується її кольору, що контрастує із загальною гамою. Важливим є і обрання самого глянсу, який дає додаткову глибину, що в результаті робить стелю легкою, не такою важкою, якою б вона могла бути при матовій стелі. В такому ж кольорі підібрані й фіранки з не таким великим малюнком. Для головного декорування вікна використовується легкий білий тюль.

Врешті кімната вийшла світлою, цікавою, з незвичними елементами та яскравими плямами. В ній досить приємно працювати, відпочивати та приймати гостей.