Аркове вікно по спрощеній схемі / Облаштування
Будівництво та ремонт своїми руками
E-mail
uimcbiz@gmail.com

Аркове вікно по спрощеній схемі


ar_vikno0.jpg (117. Kb)

Інколи треба замінити вікно нестандартних розмірів. Це можна зробити власноруч, та, додавши фантазії, зробити його оригінальної форми, наприклад, у вигляді арки. Це можна зробити у домашній майстерні, володіючи лише основними столярними навичками та точність у виконанні робіт.

Почати роботу треба з ретельних обмірів віконного прорізу – у трьох місцях по ширині й висоті – по краях та в середині. Якщо стара рама була демонтована акуратно, вона може стати шаблоном, який буде важливим для криволінійних ділянок.

Для виготовлення рами використовують сухі соснові бруски, різного перерізу планки та дошки. Перед тим, як починати їх кроїти, їх гемблюють до однакової товщини. Ця операція виконується за допомогою електрогембелю, який встановлений на фуговально-рейсмусном пристрої. Коли бруски та дошки будуть підготовані, їх розкроюють електро-лобзиком або дисковою пилкою на заготівки потрібних розмірів, користуючись даними обміру віконного прорізу або замірявши стару раму. Розмічати та кроїти заготівки треба вкрай точно, від цього залежить форма майбутньої рами. Виправити помилки інколи буває неможливо.

Приклад матеріалів з розмірами:

Планка перерізом 21х43 мм 4 бічних А – 350 мм 2 перемички В – 364 мм 2 бічних Е - 360 мм 1 перемичка F – 150 мм Дошка перерізом 21х120 мм 4 загот. С – 240 мм 2 загот. D – 450 мм 1 загот. Н – 200 мм 2 загот. G – 300 мм Бруски перерізом 21х21 мм 1 обапіл J – 634 мм 2 обаполи К – 384 мм Планка перерізом 15х43 мм 1 штапик - 384 мм Пластиковий профіль 9х15 мм 1 штапик – 1500 мм Скло 3 мм – 380х630 Крім того – самоклеюча ущільнююча прокладка, латунні шурупи, клей, фарба, лак, морилка

ar_vikno1.jpg (70.59 Kb)

У нашому випадку конструкція рами є такою, що не потребує складних столярних з’єднань – шипів, врубок та т. ін. Раму-заготівку просто клеять з трьох шарів деталей, які перекривають одне одну, а потім з неї випилюють практично готовий виріб, розмітивши його форму за шаблоном. Лишається вибрати фальц під скло. При бажанні вікно можна прикрасити фальш-оправою, яка візуально поділить ціле скло на окремі ділянки. Обаполи оправи з’єднують клеєм врубкою впівдерева и таким же методом врізають готову оправу в раму.

Дивіться відео ідеї сухого струмка

У прорізі нове вікно ставлять, використовуючи клини та монтажну піну.

ar_vikno2.jpg (.17 Kb)

1. Раму склеюють, накладаючи деталі одну на одну таким чином, щоб в кутах створились своєрідні шипові з’єднання. На час висихання клею пакет рами стискають струбцинами з проміжними брусами. 2. Перед склеюванням пакет рами складають сухим, перевіряючи точність та вірність з’єднань, який перед тим вирізають з картону або тонкої фанери.

ar_vikno3.jpg (76.64 Kb)

3. На склеєному пакеті по шаблону малюють теслярським олівцем закруглену форму верхньої частини рами. 4. Електро-лобзиком випилюють верхню частину рами. Пилку лобзику ведуть вздовж поміченої лінії, залишаючи невеликий припуск на фінішну обробку.

ar_vikno4.jpg (71.59 Kb)

5. В електродриль встановлюють личкувальний барабан та ретельно обробляють поверхні розпилів, видаляючи сліди від полотна пилки. 6. За допомогою фрезерної машинки та фрези з упором по контуру рами вибирають фальц під скло, підчищаючи в кутах стамескою.

ar_vikno5.jpg (77.32 Kb)

7. Обаполи оправи готують до складання, вибираючи в них пази глибиною до половини товщини, в ребрах – такої ж товщини шипи. 8. Складену оправу ставлять в гнізда, що наперед вибрані в рамі, та прикріпляють на клею та шурупами. Готову раму фарбують, або обробляють морилкою та лаком.

ar_vikno6.jpg (76. Kb)

9. Раму кладуть на верстат та ставлять скло у фальц. Розміри скла мають бути такими, щоб з усіх боків залишався зазор приблизно два міліметри. 10. Знизу скло фіксують штапиком, який прибивають до рами цвяхами або пригвинчують шурупами. До штапика перед тим клеять самоклеючу ущільнювальну прокладку. Замість цього штапик можна поставити на силіконовий герметик. 11. По частині периметру, що залишилася скло притискають профільною смугою, до якої, як і до штапика клеять ущільнюючу прокладку. Під шурупи у профілі з пластику свердлять отвори.

ar_vikno7.jpg (62.51 Kb)

Малюнок 1. Раму клеять з трьох шарів. Зовнішні шари, це планки А,В, а внутрішній шар складається з планок Е, F. Верхню частину рами, яку потім треба закруглити, клеять з дошок С, D, H, G.

Малюнок 2. Загальний вид складеної рами.

Малюнок 3. Обаполки фальш-оправи з’єднують впівдерева на клею. Їх ребра, звернені до скла мають знаходитись в одній площині з поличкою фальца під скло.

Малюнок 4. В рамі по контуру вибирають фальц 10х30 мм по встановлення скла, а потім, поклавши в раму оправу, розмічають гнізда для її кріплення. Гнізда розміром 10х21 мм вибирають добре заточеною стамескою.Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!

 

➡ Приват 4149629353047269

➡ Monobank: 4441114410047144

➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com

➡ Patreon https://www.patreon.com/uimc

 

Дякуємо!

 
Дизайн маленької кухні. 60 іде...

03 Jun 2022 ,fersht
Навіть маленька кухня може бути затишною, фу...

Дизайн інтер'єру ванної кімнат...

11 Nov 2022 ,fersht
Ванна кімната є найменшим приміщенням в буди...

Тераса. 50 Ідей

19 Sep 2022 ,fersht
Зручна тераса забезпечить вам затишний відпо...

Дизайн великої кухні в світлих...

11 Nov 2022 ,fersht
Всім власникам великого кухонного простору п...

Камін в інтер'єрі. 100 ідей

11 Nov 2022 ,fersht
Камін в інтер’єрі будинку завжди викликав ві...

Дизайн інтер'єру ванної кімнат...

11 Nov 2022 ,fersht
Ванна кімната є найменшим приміщенням в буди...

Простір під сходами - функціон...

11 Nov 2022 ,fersht
Правильно використаний простір під сходами д...

Маленькі кухні - дизайн

11 Nov 2022 ,fersht
За допомогою нашої статті ви знайдете ідеаль...

Смарт кухні. Ідеї дизайну

11 Nov 2022 ,fersht
У цій статті ви знайдете ідеї для смарт кухн...
SuperDim.info
Супер дім
Корисні поради, як самому зробити ремонт квартири чи як побудувати будинок своїми руками. Відео, Ідеї, поради, майстер-класи з будівництва та ремонту, огляди будівельних матеріалів і нових технологій.
Важливо
Просимо читачів порталу ознайомитись з умовами користування ресурсом.
Правила сайту
Контакти
Для зв'язку з нами Ви можете скористатися e-mail:
up