Чаї з трав’яних зборів: секрети

By: Євген

chaitrav0

Із старих часів люди знають про цілющі властивості різних рослин, корисними є і напої, що з них готують. Подібні трав’яні чаї використовували не лише для боротьби з недугами, а ще як профілактичний засіб для покращання тонусу та загального зміцнення здоров’я. Крім, такий натуральний продукт, як чаї з трав, мають приємний смак та неперевершений аромат.

Що покласти у трав’яний збір?

Вже не одне тисячоліття не втрачають своєї привабливості та популярності трав’яні чаї, оскільки, ще із сивої давнини люди одержували допомогу від цих напоїв, знаючи про їх лікувальні властивості. Було добре відомо, які корені, трави та ягоди треба збирати, які чаї та за якими рецептами треба робити в конкретних випадках. Деякі трав’яні чаї знімали втому вдень та заряджали бадьорістю в ранкові часи, або навпаки, заспокоювали та допомагали заснути пізно ввечері. Багато таких рецептів збереглися й понині, їх успішно використовують у повсякденному житті.

chaitrav1

Трав’яні чаї відрізняються не тільки складом та наповненням, але й призначенням. Крім цілющих трав до складу збору можуть бути внесені різні ягоди та плоди, бруньки та коріння. Нерідко у такі напої додають і звичайний чай. Заготівлю необхідних рослин краще робити самому. Це не тільки корисно, але й дуже цікаво, це заняття допомагає проводити час на свіжому повітрі з користю та самим захоплюючим чином. Але далеко не кожен може знайти час для пошуків цілющих рослин, тому можна скористатися і готовими зборами, які можна зустріти в аптеках, на ринках та в магазинах.

Для лікувального використання зазвичай заварюють лише одну рослину. Саме в цьому випадку напій буде мати спрямовану дію. Багатокомпонентний чай має більш широкий спектр цілющих властивостей. В таких зборах міститься велика кількість різноманітних активних речовин, які характерні для різних рослин. Частіше за все у складі трав’яного чаю передбачені компоненти для загального зміцнення організму та стимулятори імунітету. А сам організм вже обирає потрібні йому елементи, та здійснює з ними взаємодію.

Корисні властивості рослин

Рецепти трав’яних чаїв є досить різноманітними. Їх, до речі, можна доповнювати та навіть складати самостійно, але при цьому слід знати, які компоненти можна застосовувати у різних ситуаціях. Найбільш розповсюдженими є квіти материнки, ромашки та липи; листя меліси, м’яти, малини, смородини, суниці; трава лікарської меліси, материнки, шавлії, валеріани, чабрецю, звіробою; плоди глоду, малини, смородини (порічок), обліпихи, горобини та ожини. Але це далеко не всі компоненти, насправді їх набагато більше. У збори радять додавати різні спеції, вони додають вишуканості смаку та аромату.

Готуючи цілющий чай, слід розуміти, що цей напій не допоможу в одну мить, на цей процес потрібен час. Потрібне регулярне його використання, тоді неодмінно ви відчуєте позитивний результат, тому, що чай сприяє налаштуванню нормальних процесів в організмі.

Рекомендують для нівелювання стресів додавати в чай чабер та солодку. При застуді добре допомагають шавлія, полин, корінь солодки. Депресії лікують звіробоєм, розмарином, женьшенем. Болі у шлунку – квіти кульбабки, насіння кропу та фенхелю.

Порушення сну вимагають застосування чаю з валеріаною, шишками хмелю, мелісою ромашкою, вербеною. Якщо ви дратуєтесь з будь-якого приводу, слід вжити чай з лавандою та валеріаною. Щоб розслабитись та заспокоїтись треба вжити напій з хмелю, меліси, трави суниці. При проблемах із серцем допоможе собача кропива (пустирник).

chaitrav2

Дуже багато корисних властивостей у липового чаю це антисептик, який також має жовчогінну потогінну, сечогінну дію. Липовий чай заспокійливим чином впливає на нервову систему, значно зменшує в’язкість крови. Напій з липоцвіту, це досить унікальні властивості, в ньому присутня велика кількість вітамінів та інших лікувальних компонентів. Він приємний на смак, та може хизуватися й своїм ароматом. Його використовують, при гіпертонії, запаленнях шлунку та кишок, пієлонефриті, циститі, сечокам’яній хворобі.

Дивіться відео ідеї меблів з дерев’яних піддонів своїми руками

Про болях у голові треба вживати напій з м’яти, чабрецю та шавлії. У всі ці чаї можна додавати тертий імбир, який підсилює протизапальну, відхаркувальну, та стимулюючу дію на організм. Полівітамінні тонізуючі чаї не складні, але користь від них досить помітна. В тонізуючі збори кладуть материнку, яловець, звіробій, мальви, лепеху, глуху кропиву, календулу, валеріану, арніку, льонок, купалу, чорницю, батан та подорожник.

Їх можна готувати також на ягодах та плодах. Найбільша кількість корисних речовин – у шипшині. Також для відварів беруть горобину, суницю, ожину, смородину, порічки, глод, обліпиху, лохину та костяниця.

Не лише корисним, але й смачними чаї будуть при додаванні ароматних трав – м’яти, меліси, материнки. Для одержання такого напою усі компоненти складають у рівних долях. Коли холодно, чай вживають теплим, та додають мед та імбир. Влітку ці чаї можна вживати і холодними, навіть, із додаванням льоду – вони дуже добре тонізують у спеку.