Чаї з трав’яних зборів. Рецепти та особливості заварювання

By: Євген

chaitrav00

Рецепти трав’яних чаїв є досить різноманітними. Їх, до речі, можна доповнювати та навіть складати самостійно, але при цьому слід знати, які компоненти можна застосовувати у різних ситуаціях.

Чай з суниці

Трав’яні чаї з листям суниці мають знаходитись в арсеналі прихильників здорового способу життя і влітку, і взимку. В період застуд його використовують для зміцнення імунітету та зняття болів у горлі. Чай з листя суниці також може допомогти при різного роду отруєннях, оскільки у його складі присутні дубильні речовини.

Для приготування такого чаю відбирають столову ложку листя суниці, та додають невеличку гілочку звіробою, десь з п’ятьма-шістьома листочками, та пару листочків м’яти. Ця суміш заливається склянкою окропу. Настоювати напій треба десять хвилин.

Дивіться відео ідеї меблів з дерев’яних піддонів своїми руками

Імбирний чай

Імбирний чай виявляє тонізуючі властивості, він повертає втрачену від утоми ясність думки, тому його рекомендують людям інтелектуальної праці та творчих професій. Імбирний корінь сприяє розрідженню крови, тому багато хто з лікарів Східної медицини вважає, що імбир, це потужна профілактика пухлин.

Також він допомагає травленню да досить благодійно впливає на колір шкіри. Гарячий імбирний чай та ще із лимоном, це один з найкращих засобів для профілактики застуди.

imbir

Для приготування якісного імбирного чаю слід спочатку підготувати імбирний корінь. Його на дрібній тертушці натирають для одержання трьох столових ложок цілющої маси. У ємність, в яку залитий один літр окропу кладуть імбирну масу, пару хвилин ще кип’ятять та фільтрують рідину крізь два шари марлі. Після цього в одержаний імбирний чай додають чорний перець (кілька горошин), цедру помаранчу або лимону, та ще м’яту. Коли напій трішки охолоне додають за смаком ще й мед. Не слід додавати меж у гарячий напій, від цього він губить свої корисні властивості.

Чай з вересу

Цей напій добре вживати, коли є проблеми з кашлем, туберкульозом легень, також рекомендують полохати їм горло при ангіні. Крім того, цей напій є дійсним при хворобах нирок та сечового міхура, гастриту та шкірних захворювань. Використовують його і для лікування безсоння, розладів нервової системи, невротичних реакцій.

veres

Для боротьби з безсонням треба столову ложку збору залити склянкою окропу та витримати на водяній бані зі чверть години. Потім цей трав’яний чай витримують ще три години, після чого фільтрують крізь марлю. Вживати настій слід двічі в день, по одній склянці. При бажанні не забороняється додати у вересовий чай трохи меду.

Чай з горобини

Чай з горобини вважається вітамінним. Для його приготування відбирають по три столових ложки сушених плодів горобини та шипшини, додають чайну ложку смородинового листя та заливають двома стаканами окропу. Таку заварку настоюють хвилин п’ять-десять. Цей чай можна споживати окремо, а можна використовувати, як додаток до чорного чаю.

gorobina

Чай з обліпихи

Всім відомо, якою скарбницею вітамінів є обліпиха. Вона має вдвічі більше вітаміну С, ніж цитрусові, вдвічі більше вітаміну Е, ніж пшеничне масло. Найкращий антидепресант, це обліпиховий чай з медом. Крім того обліпиха виявляє потужні протизапальні властивості. А на додаток – це дуже смачно.

Для приготування ягоди обліпихи добре промивають , відбирають дві третини та давлять на пюре. В чайник кладуть обліпихове пюре, ті ягоди, що залишилися та ще чорний чай. Все заливають окропом, завивають теплою хусткою та настоюють до чверть години. Розливають готовий чай крізь ситечко, додають мед за смаком. Цей напій смачний і без чорного чаю.

oblipiha

Трав’яний чай заварюють так, як зелений або чорний, але є й деякі нюанси. Зазвичай на склянку води кладуть столову ложку збору. Залежно від того, що заварюється, термін настоювання буде різним. Для листочків або квітів досить і трьох хвилин. Для насіння та листя потрібно вже п’ять хвилин. Бруньки та корені витримують десять хвилин.

Готовий напій завжди проціджують. Якими б корисними не були б трави, цілющий трав’яний чай з цієї сировини можна вживати лише після консультації з лікарем. Будь яка трава крім корисної дії може вплинути і негативним чином.