Драбина-стілець своїми руками

By: Євген

drabstilec0

Такий стілець легко перетворюється у драбину. Цей стілець-трансформер вельми зручний на кухні або у бібліотеці. Тобто там, де є потреби діставати речі з високих полиць.

drabstilec1

Схема виготовлення, складання та трансформування стільця

Найкращий матеріал для виготовлення – дуб, але стілець-драбину можна зробити й з соснових мебельних щитів.

Конструкція та схема складання вказані на малюнку. У складі стільця – два фрагменти – передній та задній, вони з’єднуються двома петлями карткового типу.

Деталі стільця складають за допомогою шурупів та клею, їх голівки утоплені та замасковані дерев’яними корками. Сходини-проножки з боковинами скріпляють шурупами, які вкручують в торці сходин крізь боковини. З’єднання підсилені опорними планками перерізом 20х20 мм.

Дивіться відео ідеї меблів з дерев’яних піддонів своїми руками

Зовнішній вигляд стільця залежить від якості оброблення. Для дубової деревини використовують вощіння. Це нанесення воскової мастики на поверхню з подальшим її розтиранням. Воскова мастика – дуже сильний заповнювач пор, тому деревину попередньо ґрунтувати не треба. Для підготовки поверхні її зачищають, шліфують та видаляють ворс. Вощіння виконують воском, що вистиг, його наносять на деревину рівним шаром з жорсткою та короткою щетиною. Нанесений шар висушують на протязі доби при температурі близько двадцяти градусів, після чого розтирають суконкою.

Потім процес треба повторяти, доки поверхня не набуде рівного блиску.

Щоб закріпити результат оброблену деревину вкривають лаком, порівну розведеним політурою.

Склад такої воскової мастики може мати таким: 30% воску, 10% стеарину, 10% каніфолі. Все це треба розтопити, нагріваючи до 80-90 градусів.

Перемішуючи, в гарячу суміш, досипають стружку від мила (10%) та 40% скипидару.

Якщо мастика вистигне, її можна розрідити скипидаром.

drabstilectabl