Гуртожиток для котиків (може згодиться)

By: Євген

gurtkit00

Якщо на дачі якісь випадкові котики просять притулку у жалісних хазяїв, але запускати їх всередину немає змоги, можна облаштувати їм власний гуртожиток надворі. Котяча хатка утеплена, а форма та розміри обрані таким чином, щоб мешканцям було комфортно.

gurtkit1

Не треба робити цей будиночок завеликим, адже котики не зможуть зігріти його своїм теплом та будуть мерзнути. В своїй хатинці коти зазвичай сплять або просто лежать, тому робити житло з вертикальними стінками – нераціонально.

gurtkit01

Краще зробити будиночок зі склепистим дахом, подібний на житло з «Хоббіту». Це буде досить міцна конструкція, яка до того ж дозволить заощадити на матеріалах. Крім того, дах – чудове місце відпочинку для котів. Щоб можна було обслуговувати будинок, можна зробити таким чином, щоб дах відчинявся, для цього роблять невеличкі бічні стінки над основою.

gurtkit02

Матеріалом можуть слугувати дошки з сосни або модрини.

gurtkit03

Роботу починають з виготовлення щита з дошок завтовшки у двадцять міліметрів. Потім фрезером вирізають два півкола на стінках, а в одній з них вирізають ще й лаз. Краї лазу слід вкрити декоративною круглою рамкою.

gurtkit04

Дах складають з брусків перерізом 20х40 мм. У брусків перед тим закруглюють ребра та прорізають пази для стінок.

gurtkit05

Складання починають з верхніх частин стінок, укладаючи бруски послідовно донизу. Тоді дах буде симетричним. Самі останні бруски встановлюють таким чином, щоб вони виходили за межі даху по 20 мм з кожного боку. Це потрібно, щоб закрити ребра основи та не дати будиночку можливості пересування у напрямі ліво-право. Адже дах не прикріпляється до основи, щоб його було легко знімати, наводячи лад всередині.

gurtkit06

Бруски закріпляють за допомогою шипів Ø 6 мм на водостійкий клей герметик. Він міцно з’єднує деталі та заповнює шпарини, які неодмінно з’являться при закріпленні прямокутних у перерізі брусків до круглих стінок.

gurtkit7_8

Доки сохне дах, починають виготовляти основу. З щита товщиною у 20 мм вирізають прямокутник по розмірах, які створилися після складання будиночка. Знизу прикріпляють дві рейки-ніжки, які захищають приміщення від вологи знизу. Згори також закріпляють дві рейки, що є фіксаторами, які на дають споруді пересуватися вперед-назад. Між рейками укладають щільний утеплювач товщиною 20 мм

gurtkit9_10

Коли дах підсохне, рубанком знімають фаски у брусків. Це нескладно, адже металевих деталей тут немає.

Далі утеплюють будиночок зсередини. Використовують той же 20 мм утеплювач, що й на основі. Спочатку вкривають рівні стінки, після чого приступають до даху. Якщо утеплювач не згинається по радіусу даху, в ньому слід зробити надрізи глибиною у 2/3 товщини. Тоді утеплювач щільно вкладеться. Щоб ущільнити порожнечі, які можуть створитися, використовують поліуретановий клей, який має властивість розширюватися.

Ще будиночок можна прикрасити, щоб він тішив зір і вам і котикам. Поряд з лазом роблять круглі фальш-віконця. З урізка бруска можна зробити імітацію вуличного ліхтаря. Можна встановити і декоративний димар, та горщики з квітами.

Далі залишається все пофарбувати та закріпити. Фарба – акрилова, по дереву, для зовнішніх робіт.

Тепер котикам не страшні навіть морози.