Піддон для душа

By: Євген

Через невеликі габарити ванних кімнат багато хто замінює ванну на душову секцію. Але можна піти ще далі – замість ванної та готової душової кабіни можна спорудити піддон для душу.

pid_dush1

Ванна кімната, яких багато, це приміщення, розмірами 1,55х1,75 м з висотою 2,78 м. Від входу зліва розташований стояк гарячої води, підлога залита стяжкою.

Піддон краще зробити вздовж довгої стіни, яку прийдеться утеплити, якщо за нею розташована холодна сходова клітка, що в результаті виводить на вулицю. Це не тільки призводить до неприємного холоду у ванній, але й може провокувати відшарування плитки.

На цю стіну у якості каркасу з кроком шістдесят сантиметрів встановлюють стоякові профілі, між якими укладають Ursa мінеральні мати. На каркас чіпляються плити «Aquapanel», спеціально розроблені для вологих приміщень. Стики між плитами треба клеїти.

Якщо вентиляційний короб розташований у туалеті, в стіні межі ванною та туалетом прорізують отвір під витяжний вентилятор. Крім того потрібно вирізати отвори під змішувач (наприклад, Hansgrohe) та під невеличке віконце, яке має виконувати декоративну функцію – його будуть закривати кольоровими склоблоками.

В цій же стіні прорізують штробу під трубу для зливання води від раковини. Є і злив для пральної машини, його розташовують всередині конструкції піддону. До зливу самого піддону прикріпляють трап, що має сифон з неіржавки сталі, краще німецької фірми АСО. Трап цієї фірми роблять довжиною 485-1085 мм з різноманітним малюнком решітки, передбачене для бажаючих навіть підсвічування.

Облаштування піддону починають з того, що в передній його частині до підлоги прикручують профіль, до якого прикріпляють урізки плит Aquapanel – це буде опалубка для заливання основи піддону.

Всі поверхні та кути опалубки ретельно промазують гідроізоляційною сумішшю. Краще за все обрати бітумно-каучукову суміш «Flehendriht» (Knauf). Також роблять гідроізоляцію стін та кутів між ними згідно з рекомендаціями виробника, що викладені на упаковці. Кути додатково ізолюють спеціальною стрічкою, що не пропускає воду. Після цього всередині опалубки закладають потрібні для води труби, одягаючи на них гофровані пластикові рукави.

Для залиття основи все готово. Рекомендують використовувати для цього в подібній ситуації гіпсову суміш «Osnovit» – вона швидко твердіє, так що плитку можна укладати вже через три дні. Правда слід врахувати, що не можна за один раз заливати шар суміші більший за 10 см.

Коли всі шари залиття затвердіють, як вказано в інструкції, зверху клеять плиту Aquapanel на плиточний клей Flizen (Knauf), на неї наносять гідроізоляційну речовину, яка до того ж є й ґрунтовкою. Після її висихання приступають до наклеювання плиток та мозаїки.

Але перед тим, в місці проходження стояка з гарячою водою, з вологостійкого гіпсокартону роблять короб та ревізійну ляду, що закривається панеллю, яка тримається на стіні меблевими магнітами.

Оглядовий люк знімається легко, на стіні тримається міцно, а розміри слід обрати такими, щоб легко було маніпулювати перемикачем води на стояку.

pid_dush1_2

З боку коридору стіну утеплюють. В стінах ванної прорізують отвори під вентилятор, внутрішні деталі змішувача, а також невеличкого віконця у сусіднє приміщення.

pid_dush3_4

Трубу зливу від раковини укладають у штробу в стіні. До зливу піддону прикріпляють трап з сифоном. Перевагою змішувачів Hansgrohe є те, що можна під’єднати декілька пристроїв для подавання води.

pid_dush5_6

Всі кути та стінки з Аквапанелі промазують бітумно-каучуковою мастикою та додатково клеять ізоляційну стрічку. Потім роблять гідроізоляцію днища піддона а також прилеглих стін. Можливо, піддон прийдеться заливати за два рази

pid_dush9_10

При наклеюванні мозаїки горизонтальність перевіряють лазерним рівнем. В місці, де розташований стояк з гарячою водою роблять короб, в якому виконують оглядове вікно.

pid_dush11_12

Заключний етап – укладання плитки на піддон. Піддон готовий. Залишається підвісити штангу та повісити шторку, щоб по всій ванній не розліталися бризки.