Куточок затишку – різновиди зон відпочинку

By: Євген

zatishok0

Ідеальним є планування та розбиття ділянки на зони ще на стадії підготовчих робіт, але робити будь-які, навіть досить радикальні спроби перебудови ніколи не пізно. Головне – пам’ятати, що в результаті мають бути враховані особливості території та потреби всіх членів родини.

Куточок в стилі ретро

Мабуть, саме так можна назвати класичну зону відпочинку для ділянки шість соток, більша частина якої зайняти парниками та грядками. Просто можна поставити стіл та дві лавки, ніяких претензійних нововведень, все просто та доступно.

zatishok1

Оформлення зони відпочинку може бути досить спартанським, головне, щоб ви відчували себе тут комфортно

Але, щоб відпочинок у таких спартанських умовах був максимально комфортним, слід врахувати декілька важливих нюансів:

По-перше дачні меблі треба розташувати таким чином, щоб у будь який час дня до однієї з лавок на діставали сонячні промені.

По друге, слід проаналізувати можливість використання додткових засобів для створення тіні. Наприклад можна встановити шпалеру під в’юнкі декоративні рослини (виноград, хміль, клематис, квасоля).

По третє, якщо ділянка розташована на схилі, треба не лінуючись вирівняти майданчик та провести до нього зручні сходинки.

Затишок у тіні

Пергола, вкрита ліаною, дає приємну тінь у вигляді мережива та може навіть захистити від легкого дощу. Такі ж властивості є й у крон дерев. Відпочивати під ними корисно для здоров’я: хвоя продукує фітонциди, листі та квіти – ароматичні речовини, невловимий аромат випускає навіть кора. Всім відомо, що атмосфера, що царює під захистком дерев, наповнена романтикою та особливим почуттям близькості до природи.

zatishok2

Атмосфера, що царює під захистком дерев, наповнена романтикою та особливим почуттям близькості до природи.

Альтанки

Більш комфортабельною спорудою є альтанка. Якщо є така можливість, можна розташувати її в такому місці, звідки відкривається красивий краєвид на всю ділянку або її околиці. Всередині можна встановити стаціонарні лави та стіл, або будь-які садові меблі, які своїми параметрами та стилем пасують цій споруді. Сама конструкція також може бути досить оригінальною.

zatishok3

Відкрита альтанка

Відкриті альтанки можуть мати ґратчастий дах, вкритий в’юнкими рослинами або бути завершальним елементом арки або шпалери.

Закриті альтанки нерідко роблять сумісно з барбекю або садовою пічкою, тож це вже не є тим романтичним варіантом, до читають вірші або при світлі ліхтариків призначають побачення

Якщо обшити стіни всередині сотовим полікарбонатом яскравого забарвлення, то навіть за похмурої погоди у вашій альтанці буде панувати світло, як у ясний день, адже цей матеріал чудовим чином помножує навіть мізерні сонячні промені. Та й дощик не проб’ється крізь такий «захист».

Не менш цікавим рішенням є прозора покрівля, для створення якої можна використати той самий полікарбонат. Краще за все сонячні промені будуть пропускати прозорі листи, а відчуття тепла подарує жовте або помаранчеве забарвлення.

Порада: не слід ставити альтанку впритул до дерев або садових забудов. Відстань має бути достатньою для проведення робіт з ремонту, фарбуванню та реконструкції.