Обертова шафа з люстром

By: Євген

shafa_lyustro0

Цей предмет меблів відрізняється функціональністю та простою конструкцією. Тут є корпус, який може обертатися, і в цьому корпусі розташовані і шухляди, і відкриті полиці, і велике люстро від підлоги, яке закріплено з тильного боку. Люстро в повний зріст допоможе підібрати потрібний одяг, а повернувши всю колонку можна з другого боку знайти досить місця для зберігання складених светрів та сорочок, а також різних дрібних речей, як то шарфів та краваток. Для виготовлення подібної шафи досить і початкових вмінь у галузі столярства та теслярства, крім того знадобиться вільний час.

Основні деталі корпусу обертальної колонки роблять з 20 мм фанери, що обклеєна дубовим шпоном (див. на малюнку). В шафі передбачені як полиці, що можна переставляти, так і одна стаціонарна. Полиці, які можна переставляти спираються на штифти-утримувачі діаметром шість міліметрів, що вставляють у заздалегідь просвердлені отвори глибиною десять міліметрів у бічних стінках.

shafa_lyustro1

З одного боку шафи-колонки люстро до підлоги, а з другого – шухляди та полички. Така функціональна конструкція не забирає багато місця.

Відсік шухляд зроблений з фанери у дванадцять міліметрів завтовшки і просто встановлений на полиці, що розташована на потрібній висоті. Корпус шафи-колонки розташований на основі з опорою, що обертається.

Бічні стінки корпусу на внутрішніх поверхнях мають на ребрах фальці 20х6 мм для з’єднання з дном, задньою стінкою та кришкою. Щоб встановити нерухому полицю, на обох бічних стінках на відстані 880 мм від нижнього ребра роблять паз 20 мм завширшки та глибиною у шість міліметрів. На кожній бічній стінці також розташовані два ряди отворів під утримувачі полиць.

Спочатку складають корпус шафи-колонки без задньої стінки. Змастивши клеєм нижні та верхні фальці, а також й центральні пази, встановлюють кришку, дно та нерухому полицю таким чином, щоб їх передні ребра були урівень з бічними стінками. Щоб закріпити з’єднання в кожне забивають декілька обробних цвяхів довжиною у 30 мм. Обов’язково перевіряють прямі кути складеного блоку та рівність діагоналей. Далі клею дають висохнути. Після того наносять клей на фальці задніх ребр блоку, лаштують на місце задню стінку та кріплять її цвяхами. Верхнє та нижнє ребро задньої стінки мають бути в одній площині з верхньою поверхнею кришки та нижньою поверхнею днища корпусу.

Люстро прикріпляють на задній стінці колонки за допомогою рами, що складають з дубових брусків. Деталі рами – стояки та перетинки – мають з внутрішніх боків фальці згідно з товщиною люстра. Перетинки на ребрах також мають фальці щоб стикуватися зі стояками. Стояки та нижню перетинку рами клеять до задньої стінки. Стояки мають виступати за бічні стінки на 12 мм. Нижня перетинка має бути розташована на рівні днища корпусу. Люстро встановлюється в раму згори, тому на цьому етапі верхня перетинка на кріпиться.

Тепер вже можна кріпити декоративні дубові рейки на передні ребра корпусу та полиць. Внутрішні ребра рейок мають бути в одній площині з внутрішніми поверхнями стінок корпусу. Рейки також клеять до передніх ребр полиць.

Плита основи завтовшки у 40 мм клеїться з двох фанерних заготовок. Ребра плити основи закриті декоративними дубовими рейками, які з’єднують у вус. Загальний розмір основи – 356х457 мм.

Дивіться відео ідеї меблів з дерев’яних піддонів своїми руками

Декоративний карниз складається з фанерної кришки з рейками ребр з суцільної деревини та рамки, що клеять з похилих планок завширшки у 75 мм. Складений карнизний блок кріпиться шурупами, що ввертають зсередини з боку кришки колонки-шафи. Якщо знадобиться замінити люстро, треба бути видалити складання карнизу. Рамка карнизу має бути розмірами 406х508 мм. Нижні ребра деталей рамки запилюють під кутом 35 градусів, а кінці деталей – під кутом 45 градусів для з’єднання на вус. Зробивши запили, насухо складають всі деталі рамки карнизу. Звіривши вірність розмірів конструкції, змащують кінці клеєм, та обережно складають деталі разом та закріпляють смужками липкої стрічки. Знов перевіряють прямі кути рамки карнизу та дають клею засохнути, видаляють липку стрічку та залишки клею та підсилюють з’єднання декількома цвяхами довжиною 25 мм, втопивши голівки у деревину. Клеєм змащують нижні ребра рамки карнизу, центрують її на кришці та фіксують до висиханні клею.

Деталі коробки відсіку шухляд складають на клею за допомогою фальців шириною 12 мм та глибиною у 6 мм. В пази шириною 6 мм та глибиною 3 мм на внутрішніх боках бічних стінок відсіку приклеєні дубові рейки-опори для шухляд.

Склеївши коробку, стики закріпляють цвяхами, що забивають у кришку та дно крізь бічні стінки. Задню стінку ставлять у фальці на задніх ребрах та закріпляють. Результатом цих робіт буде корпус розмірами 392х267х292 мм з опорами для шухляд висотою 76 мм. Ребра не передньому боці корпусу закривають панелями 2х12 мм з суцільної деревини, що запилені під вусове з’єднання. Доки клей не застиг, планки слід зафіксувати. Глибина складеного корпусу від задньої стінки до передньої має дорівнювати 297 мм.

Шухляди можна виготовити різними методами, наприклад з дошок 12 мм завтовшки, склеївши їх фасонним фальцом. Для цього прийдеться взяти комплект особливих фрез. Дно шухляди з фанери 6 мм вставляють у пази, які вибирають на стінках.

shafa_lyustro2_1

Фальшпанелі тимчасово двосторонньою липкою стрічкою на передніх стінках шухляд так, щоб між ними був однаковий зазор. Потім встановлюють ручки, а гвинти, що їх кріплять додатково крізь передні стінки шухляд і фальшпанелі, додатково кріплять їх при склеюванні.

При підготовці до остаточного оздоблення зачищають та шліфують всі поверхні колонки шкуркою із зернистістю 120 та 150. Колонку вкривають світлим ґрунтом, а після висихання – двома шарами коричневого лаку на олійній основі.

Коли лак висохне, треба вставити люстро та закріпити на своєму місці верхню перетинку. Її не треба прибивати чи клеїти, адже, можливо, її прийдеться знімати. Верхню перетинку х заднього боку закріпляють кількома шматочками двосторонньої липкої стрічки. На кришку шафи монтують складений карниз, центрують його та закріпляють кількома шурупами довжиною 32 мм, які ввертають зсередини колонки.

Залишається встановити корпус колонки на основу з опорою, що обертається. Встановіть на місця полички та шухляди.