Вирощуємо помідори в клітці / Ідеї для дому
Будівництво та ремонт своїми руками
E-mail
uimcbiz@gmail.com

Вирощуємо помідори в клітці


pomidklit0.jpg (71.5 Kb)

Для багатьох помідор – улюблений овоч. Помідори вирощують і ті дачники, що вже відмовились від городу обравши декоративні рослини. Є декілька секретів для рясного врожаю томатів.

Батьківщиною помідорів є Центральна та Південна Америка, де зарості томатів стеляться по землі, але в наших умовах краще вирощувати помідори з використанням опор для бадилля та паростків цих в’юнких рослин.

Дивіться відео ідеї меблів з дерев’яних піддонів своїми руками

Конструкція опори для вирощування помідорів

Цю опору можна зробити непоганим декоративним елементом на ділянці, на кшталт маленької перголи. Наприклад, у вигляді квадратної пустотілої колони з ґратчастими стінками із сітки.

pomidklit1.jpg (137.38 Kb)

Підв’язувати батоги помідора можна шпагатом або пластиковими хомутиками. У якості стрижнів, що заглиблюють, можна взяти цвяхи довжиною не менш 250 мм.

Для виготовлення каркасу знадобляться бруски 40х40 та урізки 25 мм дошок для верхньої декоративної рами. Всі деталі стикують за допомогою шурупів. Шматки цинкованої сітки прикріпляють до каркасу скобками, які можна зробити з цвяхів, якщо відкусити у них голівки. Щоб каркас був стійким, до його ніжок прикріпляють металеві стрижні (цвяхи 250 мм).

Перед складанням деталі каркасу треба пофарбувати, особливо ретельно слід вкрити ніжки-стояки. Додатково прикрасять конструкцію опори декоративні розкладки з фасонним профілем, які розташовують під дошками верхньої рамки. Розкладки та дошки, запиляні на вус, прибивають до каркасу дрібними цвяхами.

pomidklit2.jpg (118.05 Kb)

Саджання розсади, ґрунт та підживлення

Для помідорів ґрунт слід готувати з осені, щиро додавати при цьому садовий сугній, подрібнену яєчну шкаралупу та деревний попіл. Помідори добре відгукнуться на підвищений вміст органіки, калію та азоту, та, на відміну від інших овочів, полюбляють малолужний ґрунт що має реакцію 7,0 та трішки вище. Деревний попіл має лужну реакцію та містить 5% калію.

Розсада, посаджена весною, буде швидше рости в прогрітому ґрунті. До саджання розсади треба рівномірно встановити підпорки, до яких потім будуть прив’язувати рослини. Не слід боятися заглиблювати розсаду до першого листя та до других та третіх - надмірно витягнуту розсаду. Стебло слід акуратно укласти по колу в ямці – це сприяє підсиленому розвитку кореневої системи.

Раз на два тижні слід підгодовувати помідори повним овочевим органічним рідким добривом або компостним чаєм, це рідина, що виділяється в процесі виробництва компосту. Розсаду, що підросла, можна вкрити колонною-опорою. Після появлення перших плодів слід використовувати добрива з високим вмістом калію, як от екстракт морських водоростей або відповідне добриво з садового центру.

Вільне пересування теплого сухого повітря навколо помідорів, які розвиваються – одна з основних вимог вирощування рослин та стійкості до хворіб. Пряме сонце є важливим в період формування квітів, але в період визрівання плодів тепло стає більш важливим, ніж сонце. Тому опору можна вкрити нетканим матеріалом.

Найкращими для успішного розвитку помідорів є середньодобові температури +16 - +28 градусів. При нижчих температурах ріст рослини уповільнюється, а при вищих – помідори починають «горіти».

Поради догляду за помідорами

Видаляйте зайве листя

Коли помідори виростуть приблизно до 90 см, слід позбавитись нижнього листя до висоти 30 см. Це найстаріше листя, яке може стати причиною появлення грибків.

Ще одним ефективним методом захисту від грибкових захворювань є обприскування рослин розчиненим у воді компостом.

Помідорам подобається тепло

Місце садіння слід вкрити чорним або червоним пластиком на пару тижнів перед садінням. Це додатково прогріє ґрунт та допоможе помідорам успішно вирости раніше.

Дехто вважає, що прозорий пластик краще: він дозволяє сонячному світлу дійти до ґрунту та сконцентрувати тепло всередині його. А ще це сприяє прискореному росту бур’янів, які можна одразу ж прибрати.Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!

 

➡ Приват 4149629353047269

➡ Monobank: 4441114410047144

➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com

➡ Patreon https://www.patreon.com/uimc

 

Дякуємо!

 
Дизайн маленької кухні. 60 іде...

08 Mar 2023 ,fersht
Навіть маленька кухня може бути затишною, фу...

Тераса. 50 Ідей

08 Mar 2023 ,fersht
Зручна тераса забезпечить вам затишний відпо...

Дизайн інтер'єру ванної кімнат...

11 Nov 2022 ,fersht
Ванна кімната є найменшим приміщенням в буди...

Тераса. 50 Ідей

08 Mar 2023 ,fersht
Зручна тераса забезпечить вам затишний відпо...

Ландшафтний дизайн подвір'я. І...

08 Mar 2023 ,fersht
Побудувавши будинок, гараж, альтанку на діля...

Простір під сходами - функціон...

08 Mar 2023 ,fersht
Правильно використаний простір під сходами д...

Дизайн маленької кухні. 60 іде...

08 Mar 2023 ,fersht
Навіть маленька кухня може бути затишною, фу...

Дизайн великої кухні в світлих...

11 Nov 2022 ,fersht
Всім власникам великого кухонного простору п...

Камін в інтер'єрі. 100 ідей

11 Nov 2022 ,fersht
Камін в інтер’єрі будинку завжди викликав ві...
SuperDim.info
Супер дім
Корисні поради, як самому зробити ремонт квартири чи як побудувати будинок своїми руками. Відео, Ідеї, поради, майстер-класи з будівництва та ремонту, огляди будівельних матеріалів і нових технологій.
Важливо
Просимо читачів порталу ознайомитись з умовами користування ресурсом.
Правила сайту
Контакти
Для зв'язку з нами Ви можете скористатися e-mail:
up