Пристінна пергола над відкритою терасою / Ідеї для дому
Будівництво та ремонт своїми руками
E-mail
uimcbiz@gmail.com

Пристінна пергола над відкритою терасою


pergola.jpg (109.68 Kb)

Пергола, це альтанка з кам'яних стовпів або легких арок, обсаджена виткими рослинами.

Будівництво навісу (Малюнок 1.) починають з розмічування центрів місць, де мають бути встановлені опорні стояки. У цьому варіанті вони розташовані на відстані 240 см одне від одного.

. . . .

Але ці відстані можна корегувати, що, наприклад, найзручніше розташувати стояки відносно вікон та дверей. Єдина вимога – треба, щоб кожен стояк припадав на стик балок перекриття (Малюнок 2). Якщо відстань між стояками більше п’яти метрів – можливо прийдеться перекривати прогін більш потужною балкою.

pergola1.jpg (139.16 Kb)

Малюнок 1. Навіс-прибудова до заміського будинку

Далі заливають ями фундаменту бетоном з встановленням анкерів – основ стояків. Анкери мають стояти строго вертикально, виступати на одну висоту та вишикувані в одну лінію. Орієнтують анкери таким чином, щоб потім можна було регулювати положення стояків, переміщуючи їх вперед чи назад. Зовнішні стояки мають підноситися як мінімум на висоту 2,5 см над підлогою тераси. Для цього використовують анкери з вирівнювальними пластинами (Малюнок 3).

pergola2.jpg (63.04 Kb)

pergola3.jpg (68.69 Kb)

Стіновий опорний брус закріпляють на стіні будинку так, щоб його нижня грань була вище основи стояка мінімум на 215 - 220 см, що забезпечить висоту зовнішньої балки перекриття мінімум в 198 см. На цьому рівні розмічають стояки стіни та до них тимчасово прибивають опорний брус. Далі свердлять отвори для шурупів з голівкою під гайковий ключ, це шурупи-«глухарі» (Малюнок 4).

pergola4.jpg (83.82 Kb)

Якщо опорний брус буде закритий звисом даху будинку, його можна кріпити безпосередньо до стіни, але, щоб виключити вплив нього негоди, його слід ізолювати від стіни двома-трьома шайбами на кожному шурупі, щоб за ним не накопичувалася вода. Далі встановлюють два крайніх стояки перерізом 10х10 см, не обрізаючи їх під остаточний розмір. За допомогою рівня на стояках розмічають положення нижньої кромки опорного бруса. Ця позначка одночасно буде й положенням верхньої кромки балки перекриття.

 • Сухий струмок в саду зроблений з каміння.
 • Від цієї позначки вниз відміряють товщину опорного брусу (для брусу перерізом 10х20 см – приблизно 18,4 см), демонтують стояки та обрізають їх під цей розмір. Знову встановлюють стояки, вставляють та закручують болтами анкери та стояки, обв’язують їх дошками перерізом 5х10 см. Натягнувши між стояками шнурок, міряють висоту інших стояків від основ. Вирізають та монтують інші стояки.

  Для виготовлення обв’язки навісу з основної балки вирізають частини, зрощуючи стики по центру стояків. З помічником підіймають балки на стояки та прибивають їх, ставлячи цвяхи під кутом. З’єднують нагорі всі стики металевими накладками. Далі розмічають опорний брус під крокви з інтервалом 80 см. При вкладанні крокв поверх стояків крокви можна переміщувати убік, щоб вони попадали безпосередньо на стояки. Встановлюють металеві кутки кріплення крокв.

  pergola5.jpg (90.7 Kb) pergola6.jpg (126.61 Kb)


  Дизайн маленької кухні. 60 іде...

  30 Nov 2020 ,fersht
  Навіть маленька кухня може бути затишною, фу...

  Дизайн інтер'єру ванної кімнат...

  16 Mar 2020 ,fersht
  Ванна кімната є найменшим приміщенням в буди...

  Тераса. 50 Ідей

  01 Mar 2021 ,fersht
  Зручна тераса забезпечить вам затишний відпо...

  Тераса, прибудована до будинку...

  06 May 2021 ,orest
  Тераса - місце де захочете побачитись з друзя...

  Як зробити світильники для вла...

  05 May 2021 ,orest
  Світлий сад чи подвір'я мрія кожної господині...

  Шпалери для спальні, 50+ ідей ...

  05 May 2021 ,orest
  Від біло шовкових до великих яскравих фото шп...

  Біла кухня в світлих тонах 50 ...

  30 Apr 2021 ,orest
  Світлі кухні завжди в моді, показуємо на фото...

  Вы решили купить дом: что даль...

  29 Apr 2021 ,fersht
  Покупка дома — это серьезный шаг. Чтобы в буд...

  Як зробити дерев’яні сходи в б...

  28 Apr 2021 ,orest
  Дерев'яні сходи в будинку показуємо як зробит...
  SuperDim.info
  Супер дім
  Корисні поради, як самому зробити ремонт квартири чи як побудувати будинок своїми руками. Відео, Ідеї, поради, майстер-класи з будівництва та ремонту, огляди будівельних матеріалів і нових технологій.
  Важливо
  Просимо читачів порталу ознайомитись з умовами користування ресурсом.
  Правила сайту
  Контакти
  Для зв'язку з нами Ви можете скористатися e-mail:
  up