Альтанка-пергола

By: Євген

altperg0

Одна з багатьох конструкцій легкої перголи, в якій ураховане підвищене вітрове навантаження. Якщо ваша ділянка знаходиться на пагорбі та відкрита всім вітрам, слід придивитися до цієї розробки.

altperg1

У ансамблі з альтанкою-перголою добре виглядають крісла адирондак. Це класичний стиль для відкритих майданчиків-терас, альтанок, пляжів, присадибних галявин. Стаціонарні або складані, ці крісла невибагливі, надійні та досить зручні.

Найбільшу міцність може забезпечити надійний фундамент. Альтанка, встановлена на бетонному фундаменті не покоситься навесні та не улетить навіть при сильних поривах вітру. Матеріал – сосна, яку перед встановленням слід обробити антисептиком.

Слід наперед подумати про меблі, які будуть використовуватися у альтанці. Тут стилістично гармонійними будуть крісла в стилі адирондак.

При виготовленні знадобляться струганок, ручна шліфувальна машинка, дискова пила, лобзик та шуруповерт.

Матеріали:

  • Брус 100х100х3300 – 4 шт.
  • Балки подовжні – 50х150х4500 – 4 шт.
  • Балки поперечні – 40х100х3000 – 7 шт.
  • Рейка 40х40х4000 – 10 шт.
  • Болти М12х250 – 8 шт., відповідні гайки з шайбами – 16 шт.
  • Рейка 20х40 – для решетування (шпалери)
  • Шурупи – Ø 3,5х45х та Ø 4,5х70
  • Фінішні цвяхи

Послідовність роботи

Бажано спочатку зробити креслення, тоді працювати буде легше та зрозуміліше. Розмітити місце для розміщення, випиляти та зачистити заготівки.

Під стовпи для основи слід викопати чотири ями 350х350х1000 мм. Підготовити дерев’яні стояки ретельно вкрити вогнебіозахистом та обернути їх нижню частину руберойдом.

Далі, пильнуючи за вертикальністю, встановлюють стояки, фіксують додатковими рейками та бетонують. Деталі починають монтувати, коли бетон досягне необхідної міцності.

Для кінців дерев’яних балок роблять шаблон з картону, по якому лобзиком випилюють фігурні кінці.

altperg2

. . . . . .

У балках помічають та свердлять отвори, потім балки попередньо монтують та на опорах помічають місця кріплення. Свердлять в опорах наскрізні отвори діаметром 12 мм. Болтами М12 скріпляють чотири балки з опорними стовпами, щоб одразу надати жорсткості усій конструкції.

altperg3

Стояки опор вкриті біозахистом, а перед бетонуванням ще й обернуті у два шари руберойдом.

altperg4

. . . . . .

На каркас з подовжніх балок монтують саморізами сім поперечних. Згори від поперечних балок рівномірно розподіляють та закріпляють саморізами десять рейок розмірами 40х40х4000 мм

altperg5

Перголу краще пофарбувати у білий колір, щоб ідеально сполучити з білими меблями у стилі адирондак

На довгому боці перголи прикріпляють шпалери з рейок 20х40 мм.

Після цього залишається підготувати бетонну основу для укладання тротуарної плитки.

Всю дерев’яну конструкцію перголи вкривають вогнебіозахистом у два шари, потім фарбують білою акриловою фарбою, яка є стійкою до опадів та ультрафіолетового випромінювання.

Навесні навколо пофарбованої альтанки-перголи висаджують червоні в’юнкі троянди.