Стіл для званих обідів

By: Євген

stil_banket

Меблі, що використовуються на ділянці, мають непохитно переносити будь-які примхи погоди, бути функціональними, та бажано – красивими.

Для виготовлення привабливого столу для званих обідів знадобляться електричний рубанок, ручна личкувальна машинка, ручна дискова пилка, електричний лобзик, шуруповерт, дошки 40х90 мм, саморізи Ø4,5х70мм. При тому, що садовий стіл можна придбати і в магазині, краще ці гроші заощадити на більш якісний відпочинок, та зробити стіл власноруч. Треба мати інструмент та початкові навички роботи з ним.

Для початку треба визначитися з розмірами столу – у нашому випадку це 760х1200х2300 мм, та все ж таки намалювати схеми та ескізи. Після того у відповідності з розрахунками та ескізами розміри наносяться на підготовані дошки та за допомогою ручної дискової пилки робляться заготівки з невеличкими припусками. Ретельно обробивши всі поверхні ручною личкувальною машинкою, можна отримати комплект деталей для складання садового столу.

Першим ділом на шурупах складають несучій каркас підстілля, це швидко робиться за допомогою шуруповерту. Каркас складають з двох опорних елементів, кожен з яких складається з двох ніжок та двох перекладин (верхньої та нижньої), що з’єднуються одна з одною основними поздовжніми перемичками, теж верхньою та нижньою. Для більшої жорсткості конструкції столу слід передбачити два діагональних розкоси між перемичками. Далі треба складати стільницю. Розклавши дошки з перерізом 40х90 мм для стільниці на верхніх перекладинах опорних елементів каркасу виставляють та закріпляють крайні дошки шурупами, ввертаючи їх знизу крізь перекладини, щоб не вило видно голівок шурупів.

Після того виставляють проміжні дошки стільниці симетрично відносно підстілля та з однаковими зазорами між дошками, після чого також привертають їх знизу шурупами. Для збільшення міцності та жорсткості стільниці до неї знизу прикріпляють додаткові поперечини посередині з двох боків від верхньої перемички та перпендикулярно до неї і дошкам стільниці. У завершення округляють кути набірної стільниці за допомогою електролобзика. Відкриті поверхні складеного садового столу слід ретельно личкувати, звертаючи особливу увагу на округлені ділянки стільниці. Закруглити треба також всі гострі кути та ребра. В довершення на всі поверхні садового столу наносіть шар оліфи, а коли вона висохне, вкривають у два шари лаком .

stil_banket2

Всі деталі столу зроблені зі строганих соснових дошок 40х90 мм, а з’єднання виконані на саморізах 4,5х70 мм.

stil_banket3

Різ від ручної дискової пилки чистий та майже не потребує додаткової обробки. Каркас підстілля майже готовий, залишилось встановити другий розкіс, для забезпечення жосткості конструкції.

stil_banket4

Розкоси прикріпляються до подовжніх перемичок шурупами саморізами На верхніх перекладинах опорних елементів розкладають дошки стільниці. Крайні з них прикріпляють до перекладин

stil_banket5

Додаткові поперечини роблять стільницю більш міцною та жорсткою.

stil_banket6

. . . . . .

Для скруглення кутів стільниці використовують електролобзик з новою пилкою Скруглені кути стільниці додають їй привабливсті

Такий стіл гармонійно впишеться в інтер’єр альтанки та добре сполучається з різними предметами умеблювання.