Світлова доріжка / Ідеї для дому
Будівництво та ремонт своїми руками
E-mail
uimcbiz@gmail.com

Світлова доріжка


svitdor0.jpg (94.55 Kb)

Не треба, щоб пізнім вечором сад поглинала повна темрява, це значно звужує можливості відпочинку на присадибній ділянці. Є повний сенс у тому, щоб провести освітлення вздовж доріжок або до куп рослин. Це не тільки зручно, це неабияк прикрасить ваш сад.

Для освітлення садової ділянки в темну пору доби можна використовувати самі різні світильники. Це можуть бути вуличні ліхтарі або прожектори, встановлені на стовпах-опорах або стінах будинку. Непоганим рішенням можуть стати наземні світильники (1), біля входу до будинку (2), встановлені вздовж доріжок у саду (3) та навколо клумб (3,4).

Зробити доріжки освітленими досить просто. В наш час у магазинах можна знайти великий асортимент самих різних освітлювальних приладів, виконаних у різноманітних стилях, які можна використовувати в саду та на подвір’ї. Кількість світильників розраховують з умови що при потужності ламп у 25-30 Вт їх слід розташовувати на відстані 23,5-3 м один від одного. Для підключення вуличних ліхтарів та світильників до електромережі потрібен кабель який, прокладаючи, ховають, наприклад, в землі або під бетонними доріжками, захищаючи його від випадкових пошкоджень за допомогою металорукавів та металевих труб. Краще за все використовувати кабелі з подвійною ізоляцією типу ШВВП, ПУГНП, ПВС або ПУНП з мідними жилами. Переріз має бути таким, щоб забезпечував навантаження, що підключається, з запасом. Наприклад, для освітлення садових доріжок загальною довжиною 60 м знадобиться 20-25 світильників з сумарним навантаженням більше 750 Вт. Для цього каскаду лампочок, що підключають паралельно, можна використати двожильний кабель з площею перерізу кожної жили в 1,5-2,0 мм2.

svitdor1.jpg (43.29 Kb)

Освітлення у входу в будинок Підсвічування доріжки

svitdor2.jpg (127.89 Kb)

Особливу увагу при встановленні вуличних світильників слід приділити увагу волого захищеності зовнішніх електроліній. З цією метою при прокладенні кабелю використовують пластикові гофровані трубки, а для підключення освітлювальної арматури – монтажні коробки з клемними колодками.

 • Сухий струмок в саду зроблений з каміння.
 • Невеличкі світильники можна розмістити на тротуарних плитках розміром 30х30 см, які вільно стоять на піщано-гравійній подушці. Таке встановлення дозволяє при необхідності міняти конфігурацію освітлення, а також легко демонтувати світильники перед зимою. Для встановлення світильника в кожній плитці свердлять твердосплавним свердлом Ø5-8 мм отвори під кріплення світильника та електричного вводу(6).

  Для зручності експлуатації рижим вмикання-вимикання можна автоматизувати за допомогою сутінкового перемикача, який об’єднаний з датчиком руху. Такі прилади при невеличких розмірах дозволяють регулювати поріг вмикання-вимикання, не дають перешкод по електромережі, вони дуже надійні.

  svitdor3.jpg (37.05 Kb)

  Останнім часом широке розповсюдження одержали світлодіодні світильники, в тому числі і з автономним живленням від невеличкого акумулятора з сонячною батареєю.  Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!

   

  ➡ Приват 4149629353047269

  ➡ Monobank: 4441114410047144

  ➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com

  ➡ Patreon https://www.patreon.com/uimc

   

  Дякуємо!

   
  Дизайн маленької кухні. 60 іде...

  08 Mar 2023 ,fersht
  Навіть маленька кухня може бути затишною, фу...

  Тераса. 50 Ідей

  08 Mar 2023 ,fersht
  Зручна тераса забезпечить вам затишний відпо...

  Дизайн інтер'єру ванної кімнат...

  11 Nov 2022 ,fersht
  Ванна кімната є найменшим приміщенням в буди...

  Тераса. 50 Ідей

  08 Mar 2023 ,fersht
  Зручна тераса забезпечить вам затишний відпо...

  Ландшафтний дизайн подвір'я. І...

  08 Mar 2023 ,fersht
  Побудувавши будинок, гараж, альтанку на діля...

  Простір під сходами - функціон...

  08 Mar 2023 ,fersht
  Правильно використаний простір під сходами д...

  Дизайн маленької кухні. 60 іде...

  08 Mar 2023 ,fersht
  Навіть маленька кухня може бути затишною, фу...

  Дизайн великої кухні в світлих...

  11 Nov 2022 ,fersht
  Всім власникам великого кухонного простору п...

  Камін в інтер'єрі. 100 ідей

  11 Nov 2022 ,fersht
  Камін в інтер’єрі будинку завжди викликав ві...
  SuperDim.info
  Супер дім
  Корисні поради, як самому зробити ремонт квартири чи як побудувати будинок своїми руками. Відео, Ідеї, поради, майстер-класи з будівництва та ремонту, огляди будівельних матеріалів і нових технологій.
  Важливо
  Просимо читачів порталу ознайомитись з умовами користування ресурсом.
  Правила сайту
  Контакти
  Для зв'язку з нами Ви можете скористатися e-mail:
  up