Столичок з крильцями

By: Євген

stil_z_kril0

Такого типу складні столи можна зустріти досить часто. Цей варіант у складеному вигляді займає мало місця. Нерідко у таких столів є центральні рами для кріплення ніжок, а фрагменти кришки, що відкидаються, тримаються кронштейнами, які завжди хитаються, або додатковими ніжками, що відкидаються. У цієї ж конструкції лише одна довга центральна рама з ніжками з кожного боку. Тут довжина цих ніжок, які відкидаються набагато менше за половину ширини, таким чином вони можуть бути обернені на дев’яносто градусів. Оскільки стіл має круглу кришку за ним можуть вільно розміститися четверо.

stil_z_kril1

Щоб розмітити круг діаметром 960 мм знадобиться довгий штангенциркуль. «Крила», скорше за все доведеться робити з кількох склеєних частин. Якщо, для більшої міцності з’єднань будуть використовуватись шпонки, треба освідчитись, що вони не попадуть в запилювання по колу. Випилявши круг, верхнє та нижнє ребро слід закруглити фрезою з малим радіусом.

. . . . . .

Опорою конструкції стола будуть три прості рами, які будуть з’єднані, як доміно. Найбільша центральна рама має кріпитися до нижньої сторони центральної секції кришки за допомогою металевих кутків із шпаруватими отворами. Кутки можна врізати в нижній бік кришки. На цьому етапі слід зробити гнізда для петель «крил», для чого у закритому положенні треба притиснути відкидні ніжки до центральних та помітити місця розташування петель. Коли відкидні ніжки розкриті, то невеличке зміщення з цієї причини буде означати, що ніжка на декілька міліметрів не досягне середини кожного боку. Це непомітно, але слід визначити положення ніжок коли вони знаходяться у відкинутому положенні.

Далі обидва «крила» кришки ставлять на міцні петлі, і будівництво столу можна вважати завершеним.

. . . . . . . .

Деталі конструкції стола:

stil_z_kril2

stil_z_kril3

stil_z_kril4

Горизонтальний переріз («крила» складені)

Дивіться відео ідеї меблів з дерев’яних піддонів своїми руками