Столик, а в ньому – сюрприз

By: Євген

Чому б не відчути себе справжнім майстром, або принаймні спробувати свої сили у сюрпризному дизайні? Конструкція цього столика дозволяє випробувати себе у якості червонодеревника.

Оберіть для столика розпиляний кленовий шпон, який буде темнішати з часом.

Стільниця

Зі шпону вирізають шість рівносторонніх трикутників, кожен бік яких дорівнює 150 мм. Складають їх до купи, щоб добре роздивитись напрям волокон, та обирають найкраще сполучення. Фіксують обраний варіант липкою стрічкою.

Підкладку роблять з МДФ та перед фанеруванням ґрунтують плиту водяним розчином ПВА у відношенні 1:1. Після того притискають до підкладки шпон і те ж саме роблять з фанерою.

stoliksyurstil

Далі, пильнуючи за зовнішньою лінією трикутників, стрічковою пилкою випилюють шестикутник. Простругавши та обробивши кромки прибирають сліди пилки. З цільного клену роблять окантовку 70 мм завширшки. Тут важливо згадати шкільну геометрію та зібрати всю свою увагу, щоб точно запиляти кути.

Щоб окантовка не зсувалася під час склеювання, підкладку та окантовку з’єднують шпонками.

Коли клей затвердіє на кромці шестигранного фанерування фрезерують паз 4 мм завширшки декоративного канту «тюльпан», який закріпляють клеєм ПВА та до висихання клею фіксують липкою стрічкою.

Після цього, працюючи по напряму волокон, у стільниці циклюють обидва боки. На нижньому ребрі краю стільниці знімають фаску 10 мм та зачищають шмерґелевим папером зернистістю 320.

Основа

Основу столика складають три елементи – ніжки (4 шт.), центральний фрагмент та основа стояка.

Ніжки роблять у формі шестигранників з клену. З верхнього боку ніжок знімають фаски. В центрі ніжок свердлять отвори для шурупів, якими будуть прикріпляти їх до центральної деталі.

Контур основи позначають на заготовці та випилюють стрічковою пилкою. Кромку зачищають гнутими та прямими циклями. Фанеру клеять столярним клеєм, після його твердіння, надлишки прибирають та окантовують кромку кленовою шпоною.

stoliksyurosn

Основу стояка та верхній карниз виконують з двох окремих частин 18 мм завтовшки. З кромок основи стояка та верхнього карнизу знімають фаски під 60 градусів. Далі до всіх фасок приклеюють кленовий шпон столярним клеєм, а до кромки у 4 мм, що залишилася – окантовку “тюльпан”.

В основі стояка та карнизі свердлять по два отвори, а крізь них з нижнього боку стільниці в центральній деталі – напрямні отвори.

Далі складають всі деталі основи, клеєм ПВА та шурупами прикріпляють ніжки та основу стояка.

Стояк

Стояк столика складають з шести бічних стінок, які роблять з 15 мм МДФ, з зовнішнього боку фанерованих кленовою шпоною, яка розпиляна радіально. Вертикальні стінки стінок запилюють під 60 градусів. Потім тимчасово складають всі шість стінок, щоб визначити розміри верхньої та нижньої опори, адже вони мають точно увійти у стояк. Опори роблять з МДФ, свердлять та зенкують отвори для шурупів. Зачищають внутрішні поверхні стінок, зашивають стики, вкривають воском та полірують.

stoliksyurstoyak

Стояки – стінки та опори, складають за допомогою клею та струбцин для вікон або для рам картин. Ту стінку, яка буде дверцятами, звісно, клеїти не треба.

Коли клей затвердіє, дверцята прибирають, в результаті маємо п’ять стінок, з’єднаних з шестикутною основою. Ручним струганком роблять фаски, щоб одержати 4 мм кромку, до якої клеєм ПВА клеять смужки окантовки «Тюльпан» та притискають липкою стрічкою, чекаючи висихання клею.

stoliksyur2

Складання та оздоблення

Стояк центрують на основі та фіксують столярним клеєм та 45 мм шурупами. До стільниці стояк прикріпляють шурупами крізь отвір в карнизі. Далі наносять два шари ґрунтовки та вкривають двома шарами поліуретанового лаку, зачищаючи між шарами шкуркою зернистістю 320.

stoliksyur1

Щоб знайти сюрприз треба відчинити дверцята.