Столик на бильці дивану

By: Євген

div_bilce0

Дійсно, одне з найбільших задоволень – сидячи після роботи в рідному дивані, читати книжку, слухати музику або дивитися телевізор, попиваючи ароматну каву чи який інший улюблений напій. Але якщо біля дивану немає столика, здатного зручно, без зайвих рухів, прийняти гарячу посудину? Тут є декілька варіантів, але важко всіх їх назвати придатними на всі 100%. Можна, відірвавшись від книги, піти пити каву на в іншому місці, або розміщати на дивані тацю, та ще так, щоб її не перевернути та не втратити напій. Але все це – не те. Є інший вихід – зробити особливий столик з місцем під чашку або склянку, який можна встановити на бильце дивану.

div_bilce1

Щоб зробити такий пристрій для безхмарного відпочинку знадобляться струбцини з довжиною від двадцяти сантиметрів, кільцева пила, діаметр якої треба підібрати самому, олівець, рулетка, дриль, та можна ще додати необов’язковий кондуктор для свердлення наріжних отворів. З потрібних матеріалів слід згадати дерев’яну дошку, яку слід розпиляти на три рівних відтинки, невеликий прямокутник тонкої фанери, міздровий клей, морилка, тонкий шмерґелевий папір, та необов’язкові довгі шурупи та шпону.

Першим ділом слід виміряти бильце дивану та визначитись з розмірами столику. За цими замірами слід розрахувати довжину та ширину всіх дощечок. Наприклад, довжина верхньої та бічної дощечок дорівнює 250 мм. Визначаючи ширину верхньої дощечки, до ширини бильця додають подвоєну товщину бічної дошки. Ширина бічних елементів обирається довільно, бажано підібрати таким чином, щоб можна було використати дошку з тих, що є у вас в коморі.

div_bilce2

Розміри фанери мають приблизно відповідати ширині бильця. Фанера має з запасом перекривати отвір у верхній дошці.

На верхній дошці слід позначити центр майбутнього отвору, але перед тим треба на цьому місці приміряти кільцеву пилу. Можливо, внаслідок занадто великого діаметру, її прийдеться замінити лобзиком або навить використовувати дриль, або свердлильний верстат.

Зробивши цей отвір, обробіть його краї шмерґелевим папером, не забуваючи і про поверхні. Кути та грані обробляти не треба, щоб не виникли зазори, які будуть помітні при складанні.

Якщо є кондуктор, щоб свердлити потайні наріжні отвори, його прийдеться фіксувати струбцинами на бічній дошці. Просвердліть напрямні отвори. Те ж саме зробіть з другою боковиною. Якщо такого пристрою у вас немає, то цей етап можна пропустити.

div_bilce3

Далі тонким шаром нанесіть міздровий клей на верхні ребра бічних дошок. Якщо напрямні отвори просвердлені, всі три дощечки можна з’єднати гвинтами. Клейові напливи треба одразу ж витерти.

Якщо вирішено робити конструкцію без гвинтів, треба просто стягнути деталі за струбциною до повного висихання клею.

Далі дерево можна вкрити морилкою потрібного кольору. Сохнути їй треба дванадцять годин. Після цього поверхню слід обробити найдрібнішим шмерґелевим папером, щоб видалити волокна деревини, які можуть піднятися під дією вологи. Колір може здатися заблідим, тоді треба ще раз попрацювати з морилкою.

Цікаве відео на нашому каналі: Фігурки з фанери для саду

За допомогою міздрового клею під отвором у верхній дошці треба зафіксувати шматок тонкої фанери, притиснувши її струбцинами. Зайвий клей слід ретельно витерти. Хай клей висохне.

В самому кінці столик вкривається лаком – матовим або глянсовим. Це додатково захистить деревину від впливу вологи.

Ось цей столик і можна вже ставити на бильце дивану, а вже на нього класти чашку з кавою або книгу.