Що можна зробити з паперу та картонних коробок

By: Євген

Людину серед інших приматів відрізняє можливість мислити нестандартно, абстрактно, творчо.

Якщо у вас з’явилася свеблячка – терміново обставити заміську хатинку в умовах грошової кризи, слід звернути увагу на такий будівельний матеріал як картон. Не викидайте картонні коробки, навпаки, починайте їх збирати з усіх можливих джерел. Папір та пакувальний картон, це відмінна сировина для виготовлення багатьох дуже потрібних речей, наприклад – меблів. А що вам робити з зекономленими таким чином грошима обов’язково підкаже вам ваша друга половина. З цього матеріалу можна робити шафи, тумбочки, навіть крісла.

Не тільки майстри-аматори на всі руки, але й фахівці-дизайнери інтер’єрів звертають багато уваги на ці матеріали у наш час. Це пов’язано з потужними тенденціями екологічності штучного середовища життя сучасної людини та рециклингу, тобто повертанню колишнього сміття та побутових відходів у процес виробництва нових речей. Але, хоч це і дуже сучасно, нічого нового немає під Сонцем, і все вже було колись.

karton1

Навіть, як свідчать знахідки археологів, з паперовою маси, відомою нині як пап’є-маше робили військові обладунки, доспіхи, і було це пару тисяч років тому. Було це в Китаї, тож першими робити мебля з паперу теж почали китайці. В Європі, починаючи з XVII ст. ця технологія (суміш паперових волокон з крохмалем та іншими клеями) використовувалась тай досі не зникла для виготовлення театральних декорацій та костюмів, фрагментів интерьеру, як то скульптур, скриньок, вазонів, світильників, деталей ліпнини, а також – меблів.

karton2

Диванчик. Пап’є-маше, лак, позолоть, перламутр, XIX ст., Jennens and Bettridge.

Але й сучасні дизйнерські роботи з паперу та пап’є-маше нікого не залишають байдужими. Приклад – серія ORGANIC біонічних світильників від Material Immaterial studio.

karton3

Люстра ORGANIC з пап’є-маше, дизайн Material Immaterial studio.

Розрізняють три головних напрямки виготовлення речей для інтер’єру з паперу. Перший – це пап’є-маше, відомий всім ще з шкільних уроків праці у молодших класах. Сировиною тут є будь-яку паперове сміття – старі газети, паперові упаковки, гніздечка для яєць (які, до речі, також виготовляються по технології пап’є-маше).

Цікаве відео: Фігурки з фанери для саду

Існують два види пап’є-маше – пошаровий метод, та метод паперової маси, з якої можна ліпити, виробляти різні елементи, рельєфні орнаменти за допомогою заповнення різних форм, як у ливарній технології. Матеріал досить пластичний та йому можна наддати будь-якого вигляду.

Фігурки, які зроблені з пап’є-маше

karton4

Маска з пап’є маше

Можно створити всю задуману річ лише з паперової маси. Але, якщо мова йде про меблі ні в якому разі не можна забувати про каркас, міцності навіть застиглого пап’є-маше не вистачить, наприклад, для стільця, якщо ви збираєтесь на ньому сидіти.

Метод пошарового наклеювання невеличких шматків паперу на основу використовується для створення порожніх форм.

Вироби з паперової маси легко обробляються, їх можна свердлити, шліфувати, різати. Їх можна фарбувати, а також піддавати штучному старінню, використовувати аплікації, декупаж, золотіння. Багатошарове покриття лаком додасть вологотривкості та стійкості до механічних впливів.

Існує й технологія картонних багатошарових плит, коли з листів картону набирають потрібної товщини дошку. Шари треба переклеювати між собою на зразок виготовлення фанери.

karton5

Диван, зроблений з багатьох шарів картону, що склеєні між собою.

Гнучкість картону дозволяє робити конструкції самих різних форм, і тут багато місця для вашої фантазії. Це при тому, що то є досить міцні конструкції. Ці меблі легко обробляти та декорувати, але є багато дизайнерів, які віддають перевагу природному вигляду картону, вбачаючи у натуральному кольорі картону свою красу, яку ховати не треба.