Як зробити своїми руками літній душ

By: Євген

lit_dush0

У багатьох людей є за містом дача, на якій можна відпочити серед природи. Але не всі весь відпочинок присвячують прогулянкам у райських кущах, та тішяться з ранку до вечора краєвидами та квітниками. Багатьом приходиться важко працювати, а якщо ви вирішили почати ще ремонт, то на багато років уперед у вас з’явиться нагальна потреба у вечірньому душі.

Влітку, у спеку, взагалі на своїй ділянці важко обійтись без душа. Це набагато зручніше та гігієнічніше, ніж нагріта сонцем вода у цеберках, або річка, тим більше що річкова вода у наш час не дуже чиста.

Вода влітку може нагріватися сонячними променями, для чого ємність рекомендують фарбувати у чорний колір. Щоб рівень води не падав, а об’єм автоматично поповнювався, роблять нескладну автоматику за допомогою поплавка. Можна використовувати і ємність малого об’єму, але з використанням довгого шлангу.

lit_dush1

Деякі креслення для будування літнього душу самостійно

Як зробити літній душ за один день.

Знайдіть такі матеріали:

Металеві труби, з яких робитиметься каркас, пластикову вагонку (оберіть подешевше) для стін, купіть, знайдіть або позичте пластикову діжку, хоча можна і будь-який чистий вимитий бак.

Почніть будівництво з вибору місця – воно має знаходитись далі від дерев, які можуть закрити душ від сонячних променів. Земля під майбутньою конструкцією трамбується та риється невеличка канавка у бік вигрібної ями, або до місця, куди має стікати вода. Щоб запобігти гниттю каркаса під нього кладеться цегла. З дошок робиться піддон, на якому стояти під час водних процедур.

З металевих труб робиться каркас душа, а стіни та двері обшиваються вагонкою, яку легко знайти в будь-якому магазині будівельних товарів. Дах робиться з дошок в три-чотири сантиметри товщиною, щоб витримав бак ємністю в шістьдесят-сто літрів. Якщо діжка має ще більшу ємність, слід підсилити дах металевими кутками не меншими за 50 мм. Не забуваємо про чорний колір ємності, щоб вона швидше нагрівалася. В нижній частині ємності слід зробити отвір для крана з розпорошувачем, зазвичай, це арматура у півдюйма. Після того бак чи діжку закріпляють на даху.

Щоб вода у ємності не охолоджувалась вітром, навколо неї робиться «парник», наприклад із скла або плівки.

Як зробити літній душ за дві години

Для цього потрібні такі матеріали:

1. Бруси або дошки для каркаса

2. Пластикова діжка або інша ємність

3. Брезент або синій тент

4. На двері – якесь простирадло

Вибравши та підготувавши місце під майбутній душ, роботу починають з виготовлення каркасу (коробки) душа з бруса або дошок. Згори ставиться дах з дошок до сорока міліметрів для баку 60-100 літрів, який підсилюється кутками 40 мм для баків, ємність яких більше. Як і в попередньому випадку становиться півдюймовий кран з розпорошувачем, а сам бак закріпляється на даху. На кракас навішується тент, а замість дверей навішується простирадло.

Цікаве відео: Фігурки з фанери для саду

Замість стін та каркаса можна використовувати старі двері.

Щоб розрахувати ємність баку , треба знати скільки людей збирається митися, та скільки води потрібна на кожну людину, щоб помитися.

Вважається, що на дорослу людину досить десять літрів води, щоб помитися під душем. Якщо у жінки довге волосся, їй знадобиться п’ятнадцять літрів, а для дітей – сім-вісім літрів води.