Трансформер: стіл + шафа

By: Євген

transshaf0_1

Збудувати шафу, яка перетворюється у повноцінний стіл не так вже й складно. А ще більше простить роботу використання стандартних меблевих ламінованих плит та щитів, що імітують благородні породи деревини. Це буде органічний елемент інтер’єру, який займатиме всього 0,2 м2.

Конструкція виробу досить проста. Загальні розміри шафи та її окремих фрагментів можна міняти при бажанні, але не варто змінювати висоту, інакше при розкладанні столу буде незручно відчиняти засувку, розташовану згори, яка фіксує складену стільницю.

На малюнку кольором виокремленні деталі A, B, C, D, які утворюють стіл. В складеному вигляді вони затуляють лицевий бік шафи. Їх краще виготовити з якісної меблевої плити 25-30 мм завтовшки, а бічні стояки шафи Е – з ламінованих панелей завтовшки у 28 мм. Колір тут можна обрати контрастний.

Заготувавши всі деталі починають складання шафи.

transshaf1

Стінки шафи Е та F з’єднують саморізами 5х60 мм, перед тим змастивши клеєм поверхні, що прилягають. Задню стінку з фанери Н приклеюють та прибивають цвяхами 1,2х25 мм. Найбільш відповідальна робота – припасування окремих деталей лицьової частини трансформера, точне встановлення та кріплення точно у місця, які для цього призначені.

transshaf2

Корпус шафи укладають задньою стінкою до підлоги, та на ньому, як на шаблоні, розкладають заготованки: нижні дверцята С, що відчиняються направо, перекладину В та стільницю А із зазором між ними у 5 мм. Впевнившись у відповідності розмірів, починають складання лицьової частини. Передусім петлями з’єднують перекладину В зі стільницею А.

transshaf3

Далі, до перекладини, відступивши від її торців на 22 мм (товщина бічних стінок шафи), прикріпляють металеві кутки шурупами 2,5х20 мм. Особливої акуратності та точності потребує виготовлення з майже квадратної заготованки трикутної ніжки столу D. Розмітивши, деталь вирізають по напрямних.

transshaf4

Кромки лінії розпилу слід ретельно шліфувати. Складені деталі А та В знову вкладають на корпус шафи та помічають місце кріплення перекладини. Кутки L мають торкатися бічних стінок.

transshaf5

Контролюючи вірність розташування стільниці, кутки, закріплені на перекладині, прикручують до шафи саморізами 3,5х20 мм. Петлями з’єднують трикутну ніжку столу зі стільницею.

transshaf6

Нижню стулку прикріпляють на петлях до лицьової кромки стінки шафи. Треба пам’ятати про зазор у 5 мм проміж перекладеною та дверцятами. Шафа спирається на підлогу ніжками М. Їх прикріпляють знизу ближче до передньої частини днища корпусу.

transshaf7

Згори для надійної фіксації столу у складеному положенні на стільницю А та зверху на шафу F встановлюють засувку J. Після закріплення слід перевірити, як працює цей механізм. Шафа стоїть на двох ніжках, а згори металевими кутками К та дюбелями його надійно прикріпляють до стіни.

transshaf8

Першу поличку ставлять у шафі на рівні поверхні стільниці, розгорнутій у робоче положення. Далі від неї вище та нижче за допомогою картонного шаблону позначають місця встановлення утримувачів для полиць. Глухі отвори Ø 4 мм для утримувачів висвердлюють у бічних стінках. У якості обмежника глибини свердління використовують дерев’яний шкант Ø 15 мм, торець якого не пошкодить ламіновану поверхню.

transshaf9

Робота завершується встановленням полиць на свої місця. В нижньому відділенні шафи передбачена полиця для збереження дрібних речей.