Тромплей або майстерність ілюзії / Ідеї для дому
Будівництво та ремонт своїми руками
E-mail
uimcbiz@gmail.com

Тромплей або майстерність ілюзії


tromlei0.jpg (101.88 Kb)

УВЕРТЮРА

Уявіть собі величезне зображення на всю стіну, дивлячись на яке ви переноситесь у іншій світ, іншу реальність. Ніби це омана зору, оптичний фокус, але що таке реальність? Адже це наше сприйняття, що дається нам у відчуттях, тобто – на картині – реальний світ.

Такий спосіб у мистецтві зветься «тромплей» (фр. Trompe-l'oeil, — «обман зору»), а його мета – створення на двомірній площині оптичної ілюзії знаходження у тримірному просторі - 3D малюнки. Тут можна згадати Буратіно, який повірив у реальність вогнища у комірчині старого Карла, що аж проштрикнув полотно своїм гострим носом.

У Греції в шостому столітті до нашої ери жили два художники – Паррасій та Зевксис, які посперечалися – хто краще розмалює стіну у храмі. Після довгої роботи, вони, вкривши покривалами свої твори, покликали глядачів-суддів. Коли Зевксис відкинув покривало, всі побачили гроно винограду, виконане настільки реалістично, що на нього позлітались птахи, щоб подзьобати ягоди. Настала черга Паррасія, тож Зевксис запропонував і йому відкинути своє покривало. Але Паррасій відповів: «Я не можу, бо саме покривало у мене і намальовано». Зевксис визнав свою поразку, промовивши: «Мені вдалося обманути очі птахів, а ти обманув око живописця! Перемога за тобою». Це були перші 3D малюнки

ТРОМПЛЕЙ В ЖИВОПИСУ

tromleizhivopis.jpg (.95 Kb)

Спосіб оптичної ілюзії, тобто, тромплею, як художнього засобу реалістичного зображення тримірного простору (3D малюнків) з’явився досить давно. Ним успішно користувалися не лише живописці та скульптори, але й дизайнери та архітектори. Використання цього способу у, здавалося б, звичайних класичних портретах та натюрмортах викликає у глядача бажання торкнутися речей, які виглядають зовсім реальними. Майстер примушує спостерігача гадати – чи реальні ці речі, чи їх двомірне зображення. Але, коли глядач підходить ближче, «омана» розчиняється і залишається лише малюнок на матеріалі. Це була ілюзія, яка експлуатувала уяву глядача.

Дивіться відео ідеї меблів з дерев’яних піддонів своїми руками

ТРОМПЛЕЙ У СКУЛЬПТУРІ

tromleisklp.jpg (50.59 Kb)

Відомі також і скульптурні «оманки». Наприклад, коли фігуру на статуї вкриває тонка вуаль або ніби но контурах тіла лежить напівпрозора тканина, насправді виконана з каменю. Такими роботами здобули слави Рафаель Монті та Антоніо Коррадіні. Спосіб оптичної ілюзії також з успіхом використовується в архітектурі.

ТРОМПЛЕЙ В АРХІТЕКТУРІ

tromleiarh1.jpg (95.45 Kb)

Такий архітектурний спосіб самовиявлення в архітектурі, це ціле явище. Прикладом його використання можна милуватись, наприклад, в Ліоні. Там є так звана стіна площею у 1200 кв. м. Здалеку важко повірити, що все це – не реальна перспектива, а величезна містифікація, лише стіна, яка розписана у стилі Тромплей - 3D малюнок. Так і хочеться бігти вгору по сходах слідом за іншими городянами!

tromleiarh2.jpg (97.67 Kb)

Маючи фантазію та хороших друзів художників у якості порадників та помічників, можна ці принципи Тромплею та 3D малюнків спробувати застосувати і при оформленні інтер’єру та екстер’єру власної оселі.Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!

 

➡ Приват 4149629353047269

➡ Monobank: 4441114410047144

➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com

➡ Patreon https://www.patreon.com/uimc

 

Дякуємо!

 
Дизайн маленької кухні. 60 іде...

03 Jun 2022 ,fersht
Навіть маленька кухня може бути затишною, фу...

Дизайн інтер'єру ванної кімнат...

11 Nov 2022 ,fersht
Ванна кімната є найменшим приміщенням в буди...

Тераса. 50 Ідей

19 Sep 2022 ,fersht
Зручна тераса забезпечить вам затишний відпо...

Дизайн великої кухні в світлих...

11 Nov 2022 ,fersht
Всім власникам великого кухонного простору п...

Камін в інтер'єрі. 100 ідей

11 Nov 2022 ,fersht
Камін в інтер’єрі будинку завжди викликав ві...

Дизайн інтер'єру ванної кімнат...

11 Nov 2022 ,fersht
Ванна кімната є найменшим приміщенням в буди...

Простір під сходами - функціон...

11 Nov 2022 ,fersht
Правильно використаний простір під сходами д...

Маленькі кухні - дизайн

11 Nov 2022 ,fersht
За допомогою нашої статті ви знайдете ідеаль...

Смарт кухні. Ідеї дизайну

11 Nov 2022 ,fersht
У цій статті ви знайдете ідеї для смарт кухн...
SuperDim.info
Супер дім
Корисні поради, як самому зробити ремонт квартири чи як побудувати будинок своїми руками. Відео, Ідеї, поради, майстер-класи з будівництва та ремонту, огляди будівельних матеріалів і нових технологій.
Важливо
Просимо читачів порталу ознайомитись з умовами користування ресурсом.
Правила сайту
Контакти
Для зв'язку з нами Ви можете скористатися e-mail:
up