Висувний дерев’яний столик для кухні

By: Євген

Дерев’яний столик з відкидними кришками, що висувається у потрібний момент, багато місця не займає. Його особлива конструкція дає можливість збільшити площу робочої поверхні кухні.

stilkompakt1

Стаціонарна поличка має знімну верхню кришку, яка може використовуватись як дошка для нарізання.

Щоб не перейматися турботами по сервіруванню стола у вітальні, не тягати туди-сюди страви та посуд, на маленькій кухні досить виділити у ряді кухонних меблів простір завширшки всього у шістдесят сантиметрів та розташувати там столик, який завжди можна висунути. Його конструкція досить проста. Чотири точених ніжки (їх можна не виточувати а придбати готовими), укупі з проніжками (з’єднувальними дошками для кріплення ніжок) створюють підстілля. Ніжки та проніжки між собою скріплюють шипами. Головну стільницю вирізають зі щита (столярна соснова заготівка) завтовшки у 28 мм, це квадрат розмірами 600х600 мм.

До стільниці відкидні кришки прикріпляються на карточних петлях. Щоб утримати кришки у відкритому положенні використовують поворотні підпори.

Висота столу – 67 сантиметрів, тому місце для його розташування можна обладнати стаціонарною поличкою та знімною кришкою, верхню поверхню якої слід розташувати на одному рівні з верхніми робочими майданчиками кухонних столів-тумб. Матеріал для цієї полички краще обрати ламінований, щоб він фактурою та кольором був у гармонії з кухонними меблями.

stilkompakt2

Малюнок 1. Конструкція висувного столика та стаціонарної полички. Розмітивши та вибравши матеріал під петлі, стіл із стільницею, що вже закріплена, розташовують догори ногами, щоб прикрутити петлі до кришки та стільниці. Спочатку картки петлі прикручують до торців поворотних підпорів.

stilkompakt3

Малюнок 2. З’єднання стільниці та кришки. Після приєднання петель до поворотних підпорів, другі половинки карт петель приєднують до проніжок столу (стіл розташований догори ногами).