Кухонна поличка під старовину

By: Євген

polichkakuhstar0

Ця поличка-вітрина зроблена у рустикальному стилі, який передбачає природну текстуру, прості землисті забарвлення та, звичайно, теплу атмосферу. Цей виріб є простим у виготовленні та ідеально доповнить інтер’єр кухні у заміському будинку.

polichkakuhstar1

Підвісна поличка-вітрина призначена для розміщення шести великих декоративних тарілок. Але її габарити легко змінити, так як і розміри деталей, не міняючи при цьому конструкції та малюнку бічних сторін. Деталі полички вирізають з соснових дошок завтовшки у 19 мм та березової фанери. Складають всю конструкцію на клею та букових шипах діаметром 6-8 мм, при необхідності можна підсилити ці з’єднання цвяхами та шурупами.

polichkakuhstar00

Розмічати фігурні бічні сторони на столярній плиті слід за допомогою картонного шаблону. При розрізанні фігурних деталей швидкість пиляння не має бути надто високою, щоб не спалити деревину.

Одним зі старих та простих методів створення «прозорого» оздоблення – вощіння. Воскова мастика, це розтоплений віск, змішаний зі скипидаром (терпентиною) або уайт-спіритом у відношенні 6:4. Для цього використовують бджолиний, рослинний або гірський віск: чим вище точка топлення, тим вище якість мастики.

polichkakuhstar1_2

1. Після розрізання заготовок ребра деталей личкують. Щоб зручніше було працювати з личкувальною машинкою деталі затискають на верстаку у вертикальному положенні. 2. З допомогою ручної фрезерної машинки надають потрібної фігурної форми переднім кромкам бічних сторін та полиць.

polichkakuhstar3_4

3. Отвори під шипи в торцевих кромках деталей свердлять за допомогою спеціального кондуктора або стійки для електродрелі. 4. Значно полегшує наклеювання кахлів тонка напрямна рейка, тимчасово прибита до стіни.

polichkakuhstar5_6

5. Знявши напрямну рейку, приклеєні плитки обрамляють декоративними розкладками, які запилюють на вус. 6. Вклеївши в отвори у кромках дерев’яні шипи, полички складають у єдину конструкцію разом з декоративною стінкою.

polichkakuhstar7_8

7.Перед складанням полички, клеєм змащують глухі отвори в бічних стінках та ставлять у них круглі дерев’яні шипи. 8.При складанні всі полички встановлюють на відповідних шипах однієї боковини, після чого приєднують другу бічну стінку та стягують струбцинами.

polichkakuhstar9

9.Шухляди складають, забиваючи невеликі цвяхи в напрямні отвори. Фасади прикріпляють до передньої стінки шухляди.