Як використати бетон в інтер’єрі житла

By: Євген

beton_int0

Лава з газобетону прикрасить інтер’єр куточка для відпочинку, якщо розумно обрати місце її розташування, розміри та кольори оздоблення. Для лави з газобетону знадобиться ножівка з грубим зубом, терка, гумовий молоток, зубчастий шпатель рівень, , шмерґелевий папір та електродриль.

Лише той, хто зовсім віддалений від будівничих проблем, не відає про такий чудовий штучний матеріал – газобетон або пінобетон.

Вихідними матеріалами для виготовлення плит, блоків та балок різних розмірів є в різних співвідношеннях цемент, пісок, вапно та вода. Щоб запінити суміш в неї додають водяну суспензію алюмінієвої пудри, яка реагує з вапном. В результаті реакції створюється водень, який робить в суміші величезну кількість пор розмірами від 0,5 до 2 мм. Газові бульбашки займають близько 85 % від об’єму матеріалу, і від цієї пористості він стає таким легким.

Суміш, що заливається у форми – тужавіє, після чого її нарізають на блоки та інші потрібні форми, яким для зміцнення створюють необхідний режим, в якому підтримуються жорсткі характеристики температури та вологості. При природному твердінні в нормальних умовах (22оС) такий бетон через тиждень набирає 55-70% міцності.

Газобетон настільки легкий, що навіть великі блоки може піднімати одна людина. Тому для домашнього майстра це – ідеальний матеріал. Він легко пиляється, стружться, личкується, обробляється рашпілем та т. ін.

Кроїти матеріал можна ножівкою а закругляти ребра та кути – особливим струганком та теркою, грубою шмерґелевою шкіркою. Пінобетон з порами досить добре працює на стиснення, тому від придатний для зведення двох- трьох поверхових будівель.

Обладнати у приміщенні затишний куточок з пінобетону не дуже важко. Тут кладку можна робити за модульним принципом, це сильно спрощує роботу. Якісь особливі інструменти тут не потрібні.

Наприклад, спробуємо зробити Г-видну лаву, яку розташуємо у приміщенні таким чином, що вона досить раціонально розмежує його на окремі функціональні зони. Зводити її можна з урахуванням конкретної площі та конфігурації кімнати, збільшити чи зменшити розміри лави, або просто зробити прямою. Вибравши місце для лави, візьмемося до роботи. Основа, на якій буде робитися кладка має бути сухою та чистою. Можна застелити підлогу поліетиленовою плівкою.

Спочатку блоки розкладають на підлозі всуху, щоб впевнитись у вірності запланованого положення та розмірів майбутньої лави. Щоб змінити її форму або розташування, можна просто пересунути блоки. На підлозі блоки окреслюють крейдою. Якщо підлога не дуже рівна, її можна вирівняти за допомогою розчину. В нашому випадку ми користуємось блоками 100х625х250 мм. Тобто висота лави у 450 мм вийде якщо покласти нижній ряд на вузьку грань (висота 250 мм) а два наступних ряди на широку грань (100х2=200 мм). Починають роботу, ставлячи блоки біля стіни так, щоб вони були орієнтовані довгою гранню вертикально.

Блоки кладуть на тонкий шар клею, який зазвичай використовують для кріплення газобетону або керамічної плитки. Клей наноситься зубчастим шпателем. Якщо під час кладки будуть помічені нерівності, їх одразу слід усунути за допомогою нанесення більш грубого шару маси клею та його розгладжування. Кожен ряд покладених блоків вивіряють рівнем.

Цікаве відео на нашому каналі: Фігурки з фанери для саду

Завершивши кладку, її поверхню ретельно обробляють грубою шмерґелевою шкіркою. Далі наносять шар штукатурки не менше п’яти міліметрів завтовшки. Коли цей тиньк трішки висохне, поверхню акуратно обробляють теркою з повстяним покриттям.

Оздоблення лави роблять за своїм смаком, наприклад, кольоровою восковою лазур’ю, абрикосовою, помаранчевого або іншого кольору. Тут головне, щоб лава стала невід’ємною та гармонійною частину інтер’єру.

Послідовність робіт разом з зображеннями приведена нижче.

beton_int1

1. Щоб клеїти блоки на місце слід клей, замішаний на воді, нанести зубчастим шпателем на поверхню блоку 2. Блоки, що ставлять до стіни, обрізають таким чином, щоб їх довжина була 450 мм. 3. За блоками переднього ряду кладки розташовують вкладні, які після кладки верхніх рядів додають міцності конструкції. В передній стінці та у вкладнях свердлять по два отвори.

beton_int2

4. В отвори обережно забивають штирі з сталевого прутка. 5. Щоб блоки сидіння щільніше прилягали до нижніх блоків, ці останні ретельно личкують. 6. Сидіння складається з двох рядів кладки. Нижні блоки обрізають до довжини 550 мм. 7. Приклеївши та вивіривши перший ряд плит сидіння, кладуть та вивіряють другий, який мє звисати наперед на 100 мм.

beton_int3

8. Перед тим, як тинькувати поверхню кладки, на її ребрах закріпляють металеві захисні кутки. 9. Ребра кладки обробляють грубою (№ 40) шмерґелевою шкіркою, а поверхні кладки розгладжують теркою по газобетону. 10. За допомогою мішалки замішаний тиньк доводять до кашеподібного стану. 11. Рівною кельмою тиньк наносять шаром не менш 5 мм.

beton_int4

12. Коли тиньк трішки підсохне, її розгладжують теркою. Фарбують лаву за своїм смаком.