Зробимо пляжну парасолю / Ідеї для дому
Будівництво та ремонт своїми руками
E-mail
uimcbiz@gmail.com

Зробимо пляжну парасолю


parasolya1.jpg (83.77 Kb)

Це вельми зручна парасоля, адже її можна носити по всіх зонах відпочинку, роблячи собі тінь – це не альтанка. Така парасоля має витримувати натиск вітру, а її тканина не повинна промокати та вигоряти на сонці хоч би пару років. Тому у продажі парасолі такої якості коштують недешево. Але можна зробити таку конструкцію власноруч.

. . . . . . . . .

Для каркасу можна використати рейки з різної деревини, але краще за все – дуб або модрина. Вони міцні та майже не підвладні гниттю.

parasolya2.jpg (15.88 Kb)

Ось проста схема парасолі, яка складається з стрижню, до верхньої частини якого прикріплена втулка з ребрами, а в центральній зоні знаходиться бігунець, який приводить да руху ребра за допомогою стояків-стретчерів. У якості стрижню, як основи парасолі використовують круглий брусок, діаметром не менше шістдесяти міліметрів. Чим більша площа парасолі, тим більший знадобиться діаметр стрижня.

parasolya3.jpg (29.31 Kb)

Всього треба виготовити вісім ребр, на них буде натягатися тканина, а також вісім стояків-стретчерів, які власне і складають парасолю. В металевих парасолях їх називають спицями.

li]Сухий струмок в саду зроблений з каміння.[/li]

Стояки-стретчери закріпляють на ребрах, для чого від верхнього краю ребра відступають третину його довжини та свердлять по центру отвір діаметром п’ять-шість міліметрів. В спицях також роблять отвір, але вже в самій верхній частині, біля закругленого кінця. З’єднати дві деталі можна шпильками діаметром, що підходить до просвердлених отворів. Шпильки відрізають з запасом, щоб була можливість стягнути деталі з двох сторін.

Кількість ребер залежить від розмірів парасолі та щільності тканини. Кінці рейок слід закруглити, це дозволить відкривати/закривати парасолю з меншими зусиллями.

Найскладнішими деталями є бігунець та верхня втулка. Вони робляться на верстаті. Тож їх прийдеться замовляти, або робити восьмигранними з отвором для стрижня по центру. І в бігунці і у втулці вирізають пази з отворами для ребер та спиць, які потім закріпляють шпильками або товстим сталевим дротом, що протягують крізь пази бігунця та спиць.

parasolya4.jpg (24.81 Kb)

В стрижні під місцем для бігунця свердлять отвір, в який встановлюють шплінт, щоб фіксувати бігунець на потрібній висоті.

Шпиль для врхньої частини парасолі можна обрати просто за смаком. Для стійкості парасолі використовують обважнювачі: кам’яну або металеву основу, у якій є отвір для встановлення стрижню парасолі. Важливо підібрати діаметр найточніше.

parasolya5.jpg (33.22 Kb)

Купол парасолі виготовляють по викройці: довжина тканини дорівнює довжині ребра, а ширина – відстані між двома ребрами. Всього потрібно вісім деталей, їх роблять з припуском в півтора-два сантиметри. Зшивають на сашинці між собою та закріпляють з натягом на каркасі парасолі. Закріпляти краще за все меблевими цвяхами або степлером. Місце з’єднання можна укріпити додатковим шматком тканини – щоб не порвалося, та не пропускало в цьому місці дощу.

. . . . . . . . .

Одною з найкарщих тканин для парасолі вважають тафету, це такий різновид синтетичної тканини. Для підвищення захисту від вологи та вітру тафета оброблена захисними речовинами, які підвищують її стійкість до ультрафіолету, жиру та різних розчинників. По міцності та хімічній витривалості поліестерова тафета трішки слабше нейлонової, проте краще витримує дію ультрафіолету.

parasolya6.jpg (29.77 Kb)

1 – шплінт фіксації бігунця, 2 – бігунець, 3 – спиці, 4 – ролик механізму підйому, 5 - сталеве дротяне кільце зкріплює всі спиці.

parasolya7.jpg (27.33 Kb)

Масивний бігунець з індивідуальними вушками для кожної спиці австралійської фірми Bambrellа

parasolya8.jpg (16.22 Kb)

Кріплення спиці до ребра виконано через сталевий неіржавіючий кронштейн (Bambrella)

parasolya9.jpg (21.92 Kb)

Два баласти-обважнювачі декоровані під матеріал та фурнітуру парасолі. Загальна вага цих плит біля ста сорока кілограмів.

parasolya10.jpg (19.96 Kb)

Торці ребер армовані сталевою пластиною, оскільки в цьому місці закріпляється край тканини парасолі, який зазнає суттєвих навантажень при поривах вітру.

. . . . . . . . .


Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!

 

➡ Приват 4149629353047269

➡ Monobank: 4441114410047144

➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com

➡ Patreon https://www.patreon.com/uimc

 

Дякуємо!

 




Дизайн маленької кухні. 60 іде...

08 Mar 2023 ,fersht
Навіть маленька кухня може бути затишною, фу...

Тераса. 50 Ідей

08 Mar 2023 ,fersht
Зручна тераса забезпечить вам затишний відпо...

Дизайн інтер'єру ванної кімнат...

11 Nov 2022 ,fersht
Ванна кімната є найменшим приміщенням в буди...

Тераса. 50 Ідей

08 Mar 2023 ,fersht
Зручна тераса забезпечить вам затишний відпо...

Ландшафтний дизайн подвір'я. І...

08 Mar 2023 ,fersht
Побудувавши будинок, гараж, альтанку на діля...

Простір під сходами - функціон...

08 Mar 2023 ,fersht
Правильно використаний простір під сходами д...

Дизайн маленької кухні. 60 іде...

08 Mar 2023 ,fersht
Навіть маленька кухня може бути затишною, фу...

Дизайн великої кухні в світлих...

11 Nov 2022 ,fersht
Всім власникам великого кухонного простору п...

Камін в інтер'єрі. 100 ідей

11 Nov 2022 ,fersht
Камін в інтер’єрі будинку завжди викликав ві...
SuperDim.info
Супер дім
Корисні поради, як самому зробити ремонт квартири чи як побудувати будинок своїми руками. Відео, Ідеї, поради, майстер-класи з будівництва та ремонту, огляди будівельних матеріалів і нових технологій.
Важливо
Просимо читачів порталу ознайомитись з умовами користування ресурсом.
Правила сайту
Контакти
Для зв'язку з нами Ви можете скористатися e-mail:
up