Не завжди всі елементи, потрібні для оформлення інтер’єру ванної кімнати можна придбати в магазині. Тому набагато простіше, тим більше – дешевше, зробити їх по місцю власноруч. Наприклад таку шафу для ванної.
- Всередині невеличкої шафи схований водонагрівач. Цей пристрій є необхідним аксесуаром, але він не завжди виглядає привабливо. Переваги цієї конструкції шафи в тому, що при його складанні з усіх розмірів в зоні умивальника та нагрівача слід враховувати лише один – висоту під умивальником, який залишається на своєму місці, а поличка, яка зв’язує шафу зі стіною, створює додатковий столик та закриває шланг, що йде від водонагрівача до умивальника.
- Навіть, якщо раніше водонагрівач відкрито висів на стіні, покращити інтер’єр можна, закривши його складаною шафою.
- Щоб шафу було простіше припасувати щільно до нижньої кромки умивальника, поличка має вільно лежати на рейках.
У запропонованій конструкції шафи для водонагрівача лише дві стінки – передня та права. Лівої та задньої стінок немає, замість них в лівому задньому куті дно та кришку з’єднує стояк, який надає конструкції потрібну жорсткість. Поличка лежить на опорних рейках, одна з яких закріплена на стіні, а друга прикручена шурупами до стояка та передньої стінки шафи.
Шафа стоїть на чотирьох коротких циліндричних ніжках, заготівка для них зроблена на токарному верстаті. Перевага напіввідкритої конструкції в тому, що шафа добре провітрюється, її можна щільно присунути до стіни, закривши водонагрівач, в той же час зберігати зліва в шафі, наприклад, миючі засоби.
Шафу роблять з MDF завтовшки у 19 мм. Спочатку склеюють та закріпляють шурупами під прямим кутом обидві стінки, потім приклеюють та прикручують дно та кришку. Останньою встановлюють стояк у відкритому куті. Всі отвори під шурупи треба зенкувати. Завернувши шурупи, лунки шпаклюють та ретельно шліфують всі поверхні, після чого виріб ґрунтують та фарбують.