Якщо на журнальному столику мало місця, можна зробити та повісити на стіну або двері зручну поличку для зберігання часописів та газет. Назва цієї полички обумовлена її формою, що нагадує півмісяць (Мал. 1). У якості матеріалу для виготовлення можна використати клеєний столярний щит, але в цьому випадку краще скористатися натуральною деревиною.
Спочатку роблять шаблон бічної стінки (Мал. 2), на якому позначають отвори Ø10 мм для стрижнів та отвори Ø6 мм для шипів. По шаблону для бічних стінок А з деревини клену випилюють дві заготівки розмірами 20х100х625 мм та на кожній помічають отвори для стрижнів та шипів.
На свердлильному верстаті пір’яним свердлом в бічних стінках свердлять глухі отвори Ø10 мм глибиною 11 мм. Далі 6 мм свердлом роблять глухі отвори для шипів.
Сумістивши задні ребра шаблону та заготівки, переводять контур шаблону на заготівки бічних стінок, опилюють їх за контуром та зачищають кромки. Фрезою знімають фаску 10х45° з зовнішніх (верхніх, нижніх та бокових) ребр бічних стінок. Випилюють три деталі В та дві деталі С. Склеюють під кутом 90° дві деталі В, третю деталь В приклеюють під кутом 90° до деталі С. Коли клей висохне, в торцях деталей В та С свердлять глухі отвори Ø6х14 під шипи.
Стрижні Ø10х248 мм нарізають з деревини бука. Для полегшення складання на торцях стрижнів знімають фаски. Складають поличку за допомогою клею та шипів, перевіряють прямокутність складеного, для чого міряють рівність діагоналей на задній стінці. Складену поличку схоплюють струбцинами та залишають сохнути.
Для кріплення полички до стіни посередині кожної вертикальної деталі В свердлять отвори Ø3,5 мм та зенкують їх свердлом Ø6 мм на глибину 10 мм. Поличку прикріпляють шурупами-саморізами крізь ці отвори. Голівки маскують заглушками Ø6 мм з твердої деревини.
Друга поличка вітрина (Мал. 3) подібна першій за конструкцією, лише її полички, як і бічні стінки – стругані з дошки 30 мм до товщини у 26 мм. Для міцності полички врізані в пази. З’єднання полиць з бічними стінками – на букових шипах з клеєм. Перед остаточним оздобленням поличку слід ретельно личкувати, якщо треба – звільнити від смоли, відбілити та ґрунтувати. Завершивши підготовку поверхні – наносять захисне декоративне покриття. Якщо наносять прозорий лак, це робиться декількома шарами з проміжним висушуванням кожного шару. Інколи роблять і проміжне личкування поверхні та полірування.
Непрозоре оздоблення починають з фарбування, після чого йде висушування, личкування та полірування. Личкування закінчують змочуванням полички теплою водою, висушуванням та зняттям ворсу дрібнозернистою шкіркою. Блиску можна досягнути, якщо натерти поверхні повстиною зі спеціальною пастою.
. . . . . . .