Монтаж панелей ПВХ на стелю не є складним.
Всі панелі закріпляються до решетування саморізами, а саме решетування, що робиться з металевого профілю або дерев’яного брусу, кріпиться на стелі.
До пластикових панелей у комплект постачають особливі профілі, зображені на малюнку.
З самого початку, слід чітко уявляти, що підвісна стеля зменшує висоту приміщення (мінімум на п’ять сантиметрів). Крім того треба заздалегідь вирішити чим будуть вкриватися краї панелей. Тут можливі декілька варіантів. Найбільш розповсюдженими є пінопластові плінтуси для стелі. Крім того використовуються пластикові плінтуси для стелі та стартовий профіль. Якщо пластикові панелі встановлюватимуться й на стінах, можна скористатися пластиковим кутком. Далі треба вибрати освітлювальні прилади та місце їх встановлення, щоб визначитися з кабелями та методом їх укладення.
Монтаж підвісної стелі можна виконати на будь-якому етапі ремонту.
Спочатку ведеться монтаж решетування на стелі. Але перед тим слід обробити основну стелю грунтовкою з протигрибковими додатками.
Якщо пластикові панелі планується ставити у вологих приміщеннях (кухня, туалет, ванна кімната), то решетування виконується з металевого профілю.
Підвісна стеля має бути горизонтальною, тому в першу чергу визначають (за допомогою рівня або нівеліру) найнижчий кут у приміщенні, а далі з цього місця за допомогою рівня по стінах креслять лінію вздовж якої будуть встановлюватися крайні профілі або бруси решетування.
Крайні бруси або профілі кріплять до стін по периметру дюбелями (шурупи 55 мм) згідно з позначками. Інші бруси або профілі встановлюють перпендикулярно майбутньому розташування панелей ПВХ. Зазвичай панелі орієнтують вздовж напряму освітлення, щоб досягнути непомітності стиків між панелями.
Цікаве відео на нашому каналі: Фігурки з фанери для саду
Бруси решетування закріпляють на стелі з інтервалом у 0,3 метри, не допускаючи провисання з часом панелей між місцями закріплення. Металеві профілі вивішують на підвісах, які закріпляють до стелі з інтервалом у метр-півтора. Дерев’яні бруси закріпляють довгими дюбелями (шурупами, анкерами) с інтервалом у метр на дерев’яних підкладках безпосередньо в основну стелю.
Перевіряють горизонтальність усього решетування.
Після монтажу решетування приступають до монтажу електричної мережі, що буде розташована за панелями. Кабелі прокладають в особливих пластикових рукавах, що підвішуються до металевих підвісів.
Відрізають ножівкою потрібної довжини пластикові панелі та закріпляють з інтервалом 30 см саморізами на решетування.
Перша панель ставиться в пластиковий старт, куток або плінтус (що вибрано). Наступні панелі заводять у стартовий профіль, стикують пазами з вже встановленими, та закріплюють саморізами.
Якщо передбачені вбудовані світильники, отвори під них кращу вирізати за допомогою електролобзака, уоча можна скористатися і звичайною тонкою пилою.
Для накладних світильників монтують додаткові фрагменти решетування. Ці світильники закріпляють довгими саморізами крізь пластик в решетування. В панелі свердлять отвори для проходу електропровідні.
Для люстри на основній стелі перше закріпляють довгий гак, який виводиться в отвір в пластиковій панелі.
Останню панель обрізають по всій довжині по факту зазору, що залишився. Монтаж у стартовий профіль – найбільш складний. Треба підібрати таку ширину щоб панель можна було завести спочатку у профіль по всій довжині з урахуванням піддатливості пластику на згин, після чого защипнути з уже встановленою панеллю, та при цьому не має з’явитися зазор по краю, який видно.
Якщо стартовий профіль відсутній, панель просто закріпляють саморізами по краю, крізь попередньо просвердлені отвори.
Якщо використовується плінтус для стелі, що защипляють на особливій планці, встановленій раніше, то лишається тільки встановити його на місце.
Якщо просто залишені зазори, то слід закрити їх накладним плінтусом на клею. Підвісна стеля готова.