Як обшити стелю вагонкою

By: Євген

stelya_vag2

Красиве, екологічне і тепле покриття вагонкою можна зробити швидко та не дорого. Вагонка – це обрізні дошки товщиною від п’ятнадцяти до двадцяти двох міліметрів, які можуть стикуватися між собою в формі шип-паз. Частіше за все їх роблять з недорогих хвойних порід ялини та сосни.

stelya_vag1

Для стелі краще обирати світлі кольори, особливо в низьких кімнатах.

Інколи вагонкою називають панелі з МДФ або ПВХ, але мова зараз не про них.

Обираючи вагонку у магазині слід обов’язково перевірити її рівність, подивившись вздовж дошки. З кривих дошок дуже складно зробити якісне покриття для стелі. Також, перевіряючи, ставлять на ребро поряд кілько дошок, тоді одразу видно, яка з них порушує загальну гармонію. Тобто, купляючи, треба дошки сортувати. Краще обирати невкриту нічим вагонку, бо фірменні пропитки та лаки часто бувають поганої якості. Ці операції краще зробити самому. Не купляйте також широку вагонку, там складніше монтаж, багато кривих дошок, велика ціна обрізків. Оптимальна ширина – 15 – 17 см.

Оскільки вологість у будинку міняється, не слід ставити вагонку, ущільнюючи стики, краще залишити маленькі зазори, міліметрові, розраховані на зміни вологості.

Всю електропровідну слід змонтувати до початку монтажу вагонки, інакше потім покриття прийдеться розбирати.

stelya_vag2

Не бажано, щоб висота стелі була менше 2,4 метри. Краще використати накладні світильники, але підняти стелю вище.

Для монтажу вагонки спочатку роблять решетування, для чого підбирають дерев’яні бруси, вже висушені та оброблені протигрибковою рідиною, перерізом 40х40 мм. Їх закріпляють на стелі дюбелями на дерев’яних підкладках, з інтервалом в середньому 40см (30 – 45 см).

Підкладки підбираються таким чином, щоб всі бруси знаходились на одному рівні. Простіше це зробити, якщо використовувати металеві підвіси.

При встановленні вагонки на стелі, додержуємось деяких правил.

Визначаємо рівень встановлення брусів та позначаємо його рискою на стіні. Кріпимо по цих позначках до стіни бічні бруси за допомогою дюбелів через кожні 30 – 40 см. між брусами натягаємо шнури, щоб встановити решту решетування. На стелі закріпляємо підвіси з інтервалом в метр по лініях розташування брусів. Підвішуємо всі бруси до підвісів, виставивши їх по шнурах.

Прикріпляємо цвяхами вагонку до брусів. Починають частіше від дверей. На протилежній стіні залишаємо обрізок.

Для виробництва цих робіт, знадобиться, наприклад, перфоратор, для створення отворів під дюбелі в стінах та стелі. Зазвичай використовують дюбелі діаметром шість міліметрів для підвісів та для брусів – 8 мм. Глибина проникнення в бетон – не менше п’ятдесяти міліметрів. Відповідними мають бути і свердла.

Цікаве відео на нашому каналі: Фігурки з фанери для саду

Профілі закріпляють на підвіси саморізами по металу довжиною 10 мм, а для закріплення вагонки до профілів – 15 мм.

Знадобляться ножиці по металу, шуруповерт.

Для закріплення вагонки до дерев’яних брусів знадобляться цвяхи довжиною 20 мм та шурупи довжиною 15 мм, або степлер зі скобами довжиною від 15 мм.

Вагонку краще різати електролобзаком, а якщо ножівкою, то лише якісною, по деревині, з дрібним зубом.

Розмічати треба за допомогою водяного рівня. Можна цей прилад зробити і самому – використовуючи шприци та садовий шланг.

Ще знадобляться – рулетка, олівець, лінійка, пузирковий рівень, молоток, закрутка та різні дрібниці з домашнього набору інструментів.