Як виробники та продавці, так і монтажні бригади дуже часто, користуючись відсутністю спеціальних знань у населення користуються неправдивою рекламою для здіймання додаткових грошей з замовника та покупця.
Тому треба мати основні знання у цій царині.
Головна вимога до профіля, з якого роблять рами – енергозберігання. Для цього в ньому створюють не менше двох повітряних камер, що, до речі, передбачено і стандартами. Але йде підсилена реклама щодо багатокамерних (п’ять та більше) конструкцій, які коштують набагато дорожче, але практично неможливо помітити їх переваги перед двох- або трьохкамерними конструкціями. Нема рації переплачувати за ці додаткові камери.
Те ж саме стосується і товщини профілю. Звичайно, у свідомості покупця є потужна упевненість, що «чим грубіше, тим міцніше та тепліше». Але, щоб замінити малогабаритні вікна у у старих будинках досить і профілю мінімальної товщини у шістдесят міліметрів – найдешевша трьох-камерна конструкція, тим не менше, досить працездатна.
У нових будинках середній розмір вікон дещо більше, і тут рекомендований профіль товщиною у сімдесят міліметрів. Більше – то вже переплата.
Між тим пропонується «надміцний», «надтеплий» профіль завтовшки у 100 та 125мм. Великої різниці у споживацькій якості, порівняно з 70 мм профілем, тут немає, але ціна вікна при цьому виростає відсотків на двадцять – мабуть, це дуже багато.
Нам потрібен двокамерний склопакет, який має три скла. У нього достатньо великий опір теплопередаванню для того, щоб вважатися економічно доцільним, він відповідає вимогам з енергозбереження.
Трикамерний варіант може стати доцільним лише у північних країнах, а у нас досить і двокамерного, а в південних районах – і однокамерного.
Тому у пропозиції по встановленню трикамерного склопакету, як «надтеплого», немає ніякого економічного підґрунтя, тут лише бажання нажитися на вас.
Ще один грошовий насос, яким користуються для висмоктування грошей – – «заповнені аргоном склопакети». Насправді у аргону відсутні якісь особливі теплотривкі властивості, але для підтримання його концентрації потрібна періодична підкачка, що, звісно, ніколи не робиться. Тобто, на цю пропозицію взагалі не слід звертати уваги.
Що стосується товщини скла, то стандартним показником є чотири міліметри і міцності при такій товщині вистачає для стандартних розмірів рами.
Буває й товщина у 5-8 мм, але таке скло виробляється лише для вікон (вітрин) доволі великої площі та безрамного засклення, яке робиться лише за окремим проектом. Намагання продати вам надтовсте скло є обманом. Інколи продавці мотивують це боротьбою з шумом, але скло, у тому числі і товсте, не є ефективним шумоізолятором.
Ціна на вікна у значній мірі залежить від кількості стулок, що відчиняються та їх площі. Тут вже треба уважно порозмислити, де вам потрібні елементи, які відчиняються, у якій кількості, якої площі, у який бік.
Наприклад, на балконному блоці встановлюється лише глухі стулки, адже там відчиняються двері. А на кухні, де три стулки, краще, щоб відчинялась лише одна середня, а не дві бічних. Тут можна добряче зекономити, але подумати все ж прийдеться, тому що, можливо прийдеться через вікно діставатися якихось елементів будівлі, наприклад антени, або якихось вимикачів.
Дуже дорогим елементом вікна можу бути і фурнітура від відомих європейських виробників. Особоливо, це стосується додаткових функцій. Тому, добряче вивчіть їх, та замислитесь, чи потрібній вам, наприклад, на десятому поверсі подвійний захист від зламу? Може й потрібний, але швидше завсе – ні.
Ще один метод економії – відмова від послуг по оздобленню укосів та підвіконня. Це можна зробити самостійно. Справа у тому, що майстри найчастіше роблять оздобленні лише одним методом – за допомогою пластика, це швидко для них і дорого для замовника.
Цікаве відео на нашому каналі: Фігурки з фанери для саду
Але вже є багато відгуків, що ретельно зроблені тиньковані та фарбовані укоси виглядають набагато краще, крім того, вони практичніше. Якщо ви самі не в змозі це зробити, то майстер штукатур зробить це якісно та дешевше, ніж фахівці з монтажу вікон.
Важливим є правиль вібір бренда та бригади майстрів.
До вищого класу виробників профілю відносять, наприклад, Salamander, Thysseen Schuko та ряд інших. Середній клас, це Rehau, Tryba, KBE, Krauss, Proplex, Fenster, а найбільш дешевими є «Стройпласт», «Екопласт», Trocal, Plafen. З усім цим бажано ознайомитись докладніше по інтернету перед придбанням продукції, тому, що ці списки постійно міняються та поповнюються.
Оптимумом, як завжди, є вибір з середнього цінового діапазону. Якість профілів та механізмів відкривання та регулювання тут на прийнятному рівні. Важливіше та складніше підібрати монтажників, які при недостатній кваліфікації можуть зіпсувати будь-яку продукцію, тим більше що фурнітура пластикових вікон простотою не відрізняється.
Звісно, найкраще скористуватися рекомендаціями знайомих, у яких немає претензій до майстрів. Хоча і на форумах в інтернеті можна скласти враження при професійні якості тих чи інших бригад.
Вже потім, домовляючись з виконавцями, слід поцікавитись, чи давно вони в цьому бізнесі і чи є у них сертифікат на встановлення вікон саме цієї, обраної вами фірми. Які даються гарантії (зазвичай, це 2-3 роки). І в процесі монтажу слід постійно контролювати їхню роботу.
Зверніть увагу на розташування та якість клинів, що розпирають вікно. Це має бути матеріал, що не дає усадку та не гниє.
Знизу розташовується «металева кість». Так само треба розібратися з розташуванням місць закріплення до стіни за допомогою анкерів
Якщо ці елементи викликають у вас підозру слід негайно оговорити цей момент з виконавцями. Навіть найкращий профіль при невірному закріпленні може прогнутися та вікно перестане виконувати свою функцію.
Шви мають закриватися монтажною піною, але вона боїться як осадів, так і сонячних променів. Зсередини шов обмежують пароізолятором, а зовні паропропускним огородженням. Але, нерідко бригади навіть піну не обрізають, закриваючи зсередини укіс пластиком і ховаючи всі огріхи роботи. Тому, можливо самостійно все доробити, інакше піна розсиплеться та по контурах підуть протяги.