Як поремонтувати пошкодження паркету своїми руками

By: Євген

Важка річ, що випадково впала на паркет, подряпини від пересування, можуть залишити такі пошкодження у вигляді глибоких подряпин, що паркетини прийдеться заміняти. Нову планку (паркетину, клепку), щоб зробити подібну заміну краще вирізати з залишків щитів, які полишалися після влаштування паркету, це, як мінімум, вирішить проблему добирання «латки» за кольором та фактурою. При цьому слід не просто від’єднати планку з верхнього шару щита, але й частково прихопити й планки нижнього, другого шару. Такий грубий вкладень більш надійно буде триматися в підлозі.

park_1

Таке ушкодження вже не вдасться заличкувати. Залишається тільки замінити паркетину.

. . . . . . . .

Далі – працюємо за списком.

1. У пошкодженій паркетині свердлом по дереву вибирають отвір, глибина якого має бути трішки більше, ніж товщина паркетини.

2. До підлоги, за допомогою термо пістолета та клею-розплаву слід приклеїти фрезерний шаблон з фанери завтовшки дев’ять міліметрів таким чином, щоб пошкоджена паркетина опинилася точно у його вікні.

3. Роблять замір товщини нової паркетини та вкладають упор фрезерної машини таким чином, щоб глибина фрезерування дорівнювала товщині планки. Недбалості місця тат не має бути, бо нова паркетина може потім не попасти у площину підлоги – провалиться, або буде виступати.

. . . . . .
park_2

4. Гніздо для нової паркетини вибирають фрезерною машинкою, одноразово видаляючи пошкоджену планку. Фрезу ставиться у отвір, який вже просвердлили заздалегідь. Закруглені не вибрані куточки охайно підчищають стамескою.

Цікаве відео на нашому каналі: Фігурки з фанери для саду

5. За допомогою пилососа ретельно вичищають вибране місце та промазують клеєм, рівномірно розподіляючи його по всій поверхні пензлем. Потім клей наноситься також і на тильний бік нової паркетини.

6. Вкладають нову паркетину на місце та гумовим молотком несильними ударами щільно вганяють її у гніздо. Клей, що проступить, одразу треба витерти чистою ганчіркою.

park_3