Подіум для роботи, відпочинку та сну

By: Євген

podium0

Подіум, це не тільки достатньо привабливий, але й вельми практичний фрагмент інтер’єру. Тут можна організувати робоче місце, ігровий куточок, затишне місце для відпочинку, а під ним можна розташувати теж багато чого, наприклад – висувне ліжко. І все це можна зробити власноруч.

Другий рівень у невеличкій кімнаті, це майже друге приміщення, те на тому ж майданчику можуть бути створені умови і для роботи, і для відпочинку, і для сну. Цікавою властивістю подіуму є те, що він не гірше перегородок може розділяти простір на функціональні зони, але при тому не перекриває вікно. Дуже корисним може стати створення подіуму у тісному приміщенні.

. . . . . . . .

Правда, при цьому бажано, щоб висота приміщення була не менше 2,8 метри. Тоді мінімальна висота подіуму може скласти сорок п’ять сантиметрів, та під ним без усіляких проблем можна розмістити ліжко з матрацом двадцять сантиметрів завтовшки.

Цікаве відео на нашому каналі: Фігурки з фанери для саду

Проект подіум розробляють індивідуально, з урахуванням особливостей приміщення та можливості використання простору під ним. В нашому випадку для його будівництва використані меблеві щити та плити MDF. Кришка подіуму підперта плитами, що поставлені на ребро через кожні сімдесят сантиметрів. В місцях, де така конструктивна особливість неможлива (наприклад, всередині ніші для ліжка), до кришки знизу шурупами прикріпляють ребра жорсткості, зроблені з брусків 40х60 мм в перетині. Несучими елементами по краях є такі ж бруски, прикручені до стін шурупами з дюбелями.

podium2

Мал. 1. Розрашування та розміри поліума слід розрахувати таким чином, щоб ліжко можна було висунути повністю. Все підготували для сну. На добраніч!

podium3

.. . . . . . . .

podium_4

До реєчної основи під матрац пригвинчують полоси, зроблені з плити MDF. Випуклий лицевий елемент слід набрати з двох полос. Першу клеять до основи, а вже до неї – другу. Між рамою ліжка та випуклим лицевим елементом монтують мірні розпорки з плити MDF До тильної деталі рами ліжка прикріпляють мебельні ролики, а до передньої деталі – опори, зроблені з залишків брусків .

podium_5

Мал. 2. Конструкція подіуму. Первинними для всіх елементів подіуму є розмірі матрацу