Облаштування вимощення біля фундаменту будинку

By: Євген

vimoszennya0

Вимощення (обмостка) біля фундаменту, це запорука його довговічності.

За вимощення можна братися одразу після возведення коробки будинку і затягувати з цією роботою не слід. Вважається, що вимощення має на двадцять сантиметрів заходити на проекцію звису даху, але при цьому бажано, щоб по вимощенню можна було без перешкод пересуватися, не чіпляючись за стіни. Це, приблизно, метр і десять сантиметрів.

. . . . . . . .

Для облаштування вимощення навколо будинку слід видалити на глибину сантиметрів двадцять шар ґрунту з трав’яним покровом.

Далі на ширину вимощення засипається пісок, планується невеликий ухил та починається проливання, бо це звичний метод ущільнення піску. Після того – влаштування опалубки, для якої можна використати дошки, що залишились від роботи з фундаментом. Дошки фіксують кілочками.

vimoszennya1

На час роботи з залишків від металочерепиці або інших матеріалів роблять стоки, для відведення води за межі робіт. Це дозволить уникнути розмивання шару піску водою з ринв.

Після встановлення опалубки на піщану основу вкладають поліетиленову плівку, для запобігання швидкої втрати води з бетону та передчасним його висиханням та розтріскуванням. Також плівка виконує роль шва компенсації між вимощенням та фундаментом.

. . . . .

Для армування вимощення можна використати зварену сітку з вічком 10х10 см з прутка три міліметри в діаметрі.

vimoszennya2

Далі увагу приділяють компенсаційним швам. Рекомендують робити їх з інтервалом два, два з половиною метри з вкладанням не дерев’яних фрагментів, а скла, до якого не липне розчин. Крім того, його можна легко витягнути зі шва, коли бетон затвердіє. Навіть, частково залишившись у шві, воно не гниє, як деревина, а те, що залишилось треба розкришити на глибину біля одного сантиметру.

vimoszennya3

Маячки виставляють за допомогою рівня Кінці сітки у швах загинають донизу та у якості вставок використовують шматки скла. Зварений контур заземлення

У якості маячків можна використати шматки арматури діаметром у 10 мм, яка залишається. Штирі забиваються у ґрунт, а зверху залишаються потрібної довжини відтинки. Поперечні маячки прикріпляються дротом. Далі під сітку підкладають уламки керамічних блоків або цегли, щоб підняти її та не допустити опускання її під розчин. Сітка, розташована у верхній частини вимощення буде працювати, як правильно, тобто – на розрив.

Якщо в якомусь місці ви плануєте збудувати, наприклад, веранду, слід в місцях, де планують розташувати стовпи, поставити керамічні блоки. В них розчин не затече, а в потрібний час, розбивши блоки, можна пробурити свердловини під стовпи.

vimoszennya4

В місцях, де колись будуть ставитись стояки веранди у вимощення вкладають шматки керамічних блоків Бетонні роботи

Цікаве відео на нашому каналі: Фігурки з фанери для саду

В вимощення можна влаштувати і контур заземлення. Декілька арматурних штирів довжиною у два метри забивають у ґрунт з інтервалом біля метра один від одного та за допомогою зварювання роблять каркас. До одного з штирів приварюють болт, до якого потім двома гайками буде приєднуватися провід заземлення.

Вимощення готове. Колись у майбутньому на нього можна покласти тротуарну плитку.